Plakát k filmu: X-Men

X-Men X-Men

dokina.cz
7,3

USA, 2000, 102 min

Žánr:
thriller, dobrodružný, akční, sci-fi

Nedaleká budoucnost. Po celé planetě se rodí děti s X-faktorem v genech, který jim dává zvláštní sílu - třeba ničivý laserový pohled nebo schopnost létat, přesunovat předměty nebo ovládat počasí. Profesor X, Wolverine, Storm, Jean Grey, Rogue, Cyclops, Magneto, Toad, Mystique, Sabretooth jsou mutanti s mimořádnými schopnostmi. Ale pro lidi, kteří takovéto schopnosti nemají, je velice těžké mutanty akceptovat a neubránit se strachu.

Nejcitelnějí potřebu naučit mutanty jak pracovat se svou zvláštní silou a mít nad ní kontrolu má porfesor Charles Xavier - světově uznávaný telepat - mutant. Zřídí speciální školu a jeho záměrem je, aby se žáci chovali tak, aby se svět odnaučil strachu před nimi. Xavier přijímá dva nové žáky. Je to Logan - osamělý silák a Rogue, která může přijmout jakoukoliv sílu i paměť ze všeho, čeho se dotkne. Proti filosofii profesora Xaviera stojí senátor Kelly, který by mutanty nejradši zlikvidoval.

Akční sci-fi film s názvem X-Men natočil režisér Bryan Singer (např. Nadaný žák) podle veleúspěšného comicsového příběhu. Kromě zábavy, použití triků a vynalézavých futuristickýžh kostýmů nelze ignorovat ani hlubší filosofický podtext.

Mohou existovat vedle sebe lidé a mutanti? Jak jsme připraveni respektovat vzájemné rozdílnosti i podobnosti? Je to o tom, jak je těžké najít hranici tolerance v soužití a pochopit svoje zvláštnosti. A to jsou aktuální otázky ve chvíli, kdy jsou stránky novin plné úvah o klonování, geneticky upravených potraviných a slovo mutant jakoby patřilo do našeho slovníku odjakživa.
Ve filmu uvidíme herce, jako je: Hugh Jackman, Patrick Stewart (známý ze Start Treku), Ian McKellen, Famke Janssen a mnoho dalších.

Sugestivní hudbu zkomponoval Michael Kamen, který má na svém kontě skoro 80 filmových titulů jako např. 101 Dalmatinů, Opus pana Hollanda, Don Juan DeMarco. Se zatajeným dechem budete sledovat dobrodružství o schopnostech, které v sobě každý člověk může skrývat.

Nedaleká budoucnost. Po celé planetě se rodí děti s X-faktorem v genech, který jim dává zvláštní sílu - třeba ničivý laserový pohled nebo schopnost létat, přesunovat předměty nebo ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 900 hlasů
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 102.08 CZK 255.59 CZK Přehrát online

Trailer k filmu

Související články k filmu X-Men

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Hugh Jackman jako Wolverine! Od roku 2000 již devětkrát!

  Hugh Jackman jako Wolverine! Od roku 2000 již devětkrát!

  3. 3. 2017 10:00 Wolverine, je jeden z nejslavnějších X-menovských hrdinů od komiksového nakladatelství Marvel. Je to mutant se schopností regenerovat poškozené a zničené části své buněčné struktury. Před pár dny vtrhl do českých kin nejnovější X-menovský snímek Logan: Wolverine, ve kterém se v roli Wolverina již podeváté představil Hugh Jackman. V dnešním článku si postupně projdeme všechny snímky počínaje X-menem z roku 2000, kde se Hugh objevil poprvé.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Hugh Jackman končí s Wolverinem

  Hugh Jackman končí s Wolverinem

  30. 3. 2015 20:00 Když se řekne Wolverine, tak si asi většina z nás pod touto komiksovou postavou představí obličej Hugha Jackmana. Logicky, protože od roku 2000 se jako hrdina s drápy objevuje v X-Men filmech. Jenže tomu je konec, protože populární australský herec už dál tuto roli nechce hrát.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Téma - minulost a budoucnost komiksových X-Menů

  Téma - minulost a budoucnost komiksových X-Menů

  22. 5. 2014 22:00 Komiksová značka X-Men loni oslavila padesáté výročí od svého vzniku a je proto jenom příznačné, že se rovněž její nejnovější filmová inkarnace jménem X-Men: Budoucí minulost napojí na to nejlepší, co X-Meni světu zábavy dali. Těšit se máme na ultimativní spojení staré a nové filmové série i převyprávění jednoho z nejlepších komiksových příběhů. Jak ale původní X-Meni vznikli, a co všechno se změnilo při převedení na filmové plátno? Sledujte v našem tématu. 

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.