Plakát k filmu: Wrestler

Wrestler Wrestler, The

dokina.cz
8,8

USA, Francie, 2008, 109 min, od 15 let

Žánr:
drama, sportovní
Režie:
Darren Aronofsky | celý štáb
Hrají:
Mickey Rourke, Marisa Tomei, Evan Rachel Wood | všichni herci

Na konci 80. let zaplňoval Randy „The Ram“ Robinson, profesionální wrestler, titulní stránky novin. Nyní, o dvacet let později, se těžko protlouká životem a ve školních tělocvičnách a komunitních centrech kolem New Jersey dělá vystoupení pro hrstky nezdolných wrestlingových fanoušků.

Své dceři se odcizil a není schopen si udržet skutečný vztah. Randy žije pro vzrušení z show a pro obdiv svých fanoušků. Nicméně infarkt ho donutil odejít do důchodu. Pomalu si začíná zvykat na novou situaci a oceňovat stav svého života – snaží se znovu spojit se svou dcerou a rozvinout vztah se stárnoucí striptérkou.

Nic z toho se však nedokáže vyrovnat lákání ringu a wrestlingové vášni, které hrozí, že ho opět pohltí.

Na konci 80. let zaplňoval Randy „The Ram“ Robinson, profesionální wrestler, titulní stránky novin. Nyní, o dvacet let později, se těžko protlouká životem a ve školních ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 427 hlasů
  • -

Recenze filmu Wrestler

  • Recenze Wrestler na fffilm

    Recenze fffilm 100

    Vzhledem k tomu, že jsem konečně viděl Wrestlera (schválně jsem labužnicky čekal na novinářskou kinoprojekci, byť v jistých civilizovaných zemích dávno vyšel na DVD), a tento film Darrena Aronofského bude letos uveden v Karlových Varech, mohu napsat další příspěvek do "karlovarské festivalové sekce" FFFILMu : Jeho recenzi. Mickey Rourke hraje stárnoucího wrestlera. Nikoliv "zápasníka" , nýbrž "wrestlera" . Nemá ženu, nemá peníze, dcera ho nechce vidět a zdraví mu přestává sloužit. Chtěl by se sblížit se stárnoucí erotickou tanečnicí (Marisa Tomeiová) s dítětem, ale ona nechce. Zachrání ho nabídka na odvetu jeho nejslavnějšího zápasu, ke kterému došlo před 20 lety? Mám americký profesionální wrestling rád právě proto, že vím, jak to s ním je doopravdy. Výsledky všech "zápasů" jsou předem domluvené a ti wrestleři, kteří se před kamerami tak hrozně nenávidí, jsou v skutečnosti dobří kamardi a pořádají spolu pikniky. Je to divadlo, zvukové efekty ran jsou povětšinou falešné (vznikají tím, jak wrestleři dupou na speciální podlahu ringu), ale krev je povětšinou opravdová. Všechno je to bizarně zábavné a přitom vlastně velmi smutné... Film Wrestler se navíc odehrává nikoliv v nablýskaném světě televizního pro-wrestlingu, nýbrž ve třetí až čtvrté lize: V malých tělocvičnách, před pár desítkami, maximálně stovkami diváků. Zdejší wrestleři jsou staří, chudí, nemají na kostýmy a výpravu, a aby na ně vůbec někdo chodil, musejí o to víc krvácet. Je evidentní, že si Aronofsky velmi pečlivě nastudoval i ty nejmenší podrobnosti o neutěšeném mikrosvětě, ve kterém se jeho film odehrává. Wrestler ale není primárně o wrestlingu (moc zápasů v něm neuvidíme), nýbrž o jednom konkrétním stárnoucím chlapíkovi, který je shodou okolností wrestler (a skladník a prodavač v supermarketu, aby měl z čeho žít). Je pochopitelné, že by film nemohl fungovat, pokud by Mickey Rourke dobře nehrál. Wrestler mu znovu otevřel dveře filmových studií, ale na rozdíl od Travolty po Pulp Fictionu bude u Rourkea problém s hledáním rolí, do kterých by se jeho plastickými operacemi zmrzačený obličej hodil (bude hrát např. záporáka ve druhém Iron Manovi, foto zde ). Atmosféru ale filmu dává především Aronofského režie a kamera. Téměř všechno je snímáno z ruky a kamera často Rourkea zabírá jako kdyby to nebyl člověk, ale jakýsi zmutovaný neohrabaný kolos. O to silnější pak jsou scény, ve kterých se ukáže, co lidského v něm je. Wrestler je vynikající film, i když není pro každého a není dvakrát příjemné se na něj dívat. Ale který Aronofského film byl příjemný na dívání, že? P.S: Doporučuji vám vynikající dokument o skutečném zákulisí pro-wrestlingu Beyond the Mat .

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.