Plakát k filmu: West Side Story

West side story West Side Story

dokina.cz
7,6

Premiéra 12. 1. 2012
USA, 1961, 153 min

Žánr:
drama, romantický, kriminální, muzikál
Režie:
Robert Wise, Jerome Robbins | celý štáb
Hrají:
Natalie Wood, Richard Beymer, Russ Tamblyn, Rita Moreno, George Chakiris, Simon Oakland | všichni herci

Newyorský West Side je svědkem neustálých konfliktů dvou pouličních gangů. Tryskáči a Žraloci se nenávidí a není síly, která by změnila jejich nepřátelství. Riff přivádí mezi Tryskáče Tonnyho, avšak ten se na první taneční zábavě zamiluje do Marie, sestry Bernarda, vůdce Žraloků.Ten samozřejmě nepřipouští jinou možnost, než že si Maria najde přítele mezi Portorikánci v gangu Žraloků.

Málokterý muzikál byl na Broadwayi úspěšnější než West Side Story.Filmové ztvárnění proto na sebe nenechalo dlouho čekat a bylo triumfem. Podíl na tomto úspěchu má kromě hudby Leonarda Bernsteina i skvělá a často napodobovaná choreografie Jerome Robbinse. Příběh Romea a Julie z newyorské čtvrti West Side patří dnes k legendárním snímkům americké kinematografie. Film v roce 1961 získal 10 Oscarů.

Newyorský West Side je svědkem neustálých konfliktů dvou pouličních gangů. Tryskáči a Žraloci se nenávidí a není síly, která by změnila jejich nepřátelství. Riff přivádí mezi ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 193 hlasů
  • -
  • -
  • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 102.54 CZK 256.74 CZK Přehrát online

Související články k filmu West Side Story

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Vybrali jsme pro vás 5 nejlepších tanečních filmů

    Vybrali jsme pro vás 5 nejlepších tanečních filmů

    25. 8. 2014 22:00 Milovníci tance, optimálně sledovaného z bezpečného pohodlí sedačky, se tento týden dočkají už pátého dílu série Let's Dance (v originále překvapivě pojmenované Step Up) jménem All In. V současné době nejúspěšnější filmová série zabývající se hudbou a tancem tak definitivně potvrzuje svůj status veleúspěšné značky, a to ač ji jedním dechem škarohlídi přisuzují triviální zápletku, naivitu i horší přívlastky. 

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.