Plakát k filmu: Warcraft: První střet

Warcraft: První střet Warcraft

dokina.cz
6,5

Premiéra 9. 6. 2016
USA, 2016, 123 min

Žánr:
dobrodružný, akční, fantasy
Režie:
Duncan Jones | celý štáb
Hrají:
Ben Foster, Travis Fimmel, Dominic Cooper, Paula Patton, Toby Kebbell | všichni herci

Warcraft je fenoménem herního světa. Důkazem jeho nesmírné popularity může být více než sto miliónů hráčů, kteří si některou z verzí této hry zahráli. Převedení Warcraftu na filmové plátno bránily pouze technologické limity kinematografie. Tato omezení právě padla a velkolepé fantasy dobrodružství o bolestivém setkání dvou různých světů konečně přichází na filmové plátno.

Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují.

Podle producenta Alexe Gartnera se tvůrci snažili o to, aby filmový Warcraft otevřel svou náruč nejen fanouškům hry, ale i těm, kteří v Azerothu dosud nikdy nebyli. Navíc prý usilovali o to, aby alfou a omegou filmu nebyly dokonalé triky, ale propracované charaktery. „Máme hrdiny, s nimiž se na dobrodružnou výpravu každý rád vydá. Jsem rád, že je film plný dokonalých trikových efektů, ale kdyby v něm nebyly postavy, v jejichž společnosti byste chtěli zůstat i po skončení titulků, pak by to nebyl správný film,“ vysvětluje Gartner.

Warcraft je fenoménem herního světa. Důkazem jeho nesmírné popularity může být více než sto miliónů hráčů, kteří si některou z verzí této hry zahráli. Převedení Warcraftu na ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 29 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 129.07 CZK 439.45 CZK Přehrát online

Recenze filmu Warcraft: První střet

 • Recenze Warcraft: První střet na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

 • Recenze Warcraft: První střet na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Samozřejmě znám sérii videoher "Warcraft" / "World of Warcraft" a jejich vizuální estetiku, ale hrál jsem všechny dohromady jen pár hodin a rozhodně si nepamatuji jména jejich hrdinů, natož nějaké vztahy mezi nimi. Vzhledem k tomu, že jsem oba předchozí filmy Duncana Jonese ( Moon , Zdrojový kód ) ohodnotil 90 procenty, byl jsem docela natěšený na to, co tento fanoušek videoher dokáže udělat s obrovským rozpočtem během asi pěti let natáčení a animování (uprostřed čehož mu umřel táta ). A výsledek je... zajímavý. I když zajímavý trochu jiným způsobem, než by epický fantasy film měl být.

 • Recenze Warcraft: První střet na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Film Warcraft má jen dva druhy diváků. Nadšence, kteří stejnojmennou hru hráli, a nezasvěcené, co jdou prostě na podívanou.

 • Recenze Warcraft: První střet na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Warcraft: První střet je prvním dílem avizované trilogie a je na něm vidět, že tvůrci toho měli mnoho na srdci. Chtěli nám toho hodně ukázat a říci (i přes někdy strohé a nepoddajné dialogy). A především vtáhnout do nadpřirozeného světa Warcraft. I přes drobné mouchy, jako je mnoho informací, nevyvážené obsazení a místy neohrabaný scénář, film dokáže zaujmout, pobavit a upoutat pozornost na dlouhých 123 minut.

 • Recenze Warcraft: První střet na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  Dost možná nejočekávanější fantasy roku je adaptací populární počítačové hry Warcraft, která má po celém světě miliony příznivců. Snímek natočil Duncan Jones, režisér chytrých a překvapivě levných sci-fi Moon a Zdrojový kód, který na Warcraft: První střet dostal štědrých 160 milionů a mohl se tudíž pořádně rozjet a pokud možno se pokusit překonat prokletí hollywoodských adaptací počítačových her, o nichž se už dlouho traduje, že nedopadají dobře jak kvalitativně tak mnohdy i z hlediska tržeb.

 • Recenze Warcraft: První střet na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 70

  Fanoušci her nebudou souhlasit, ale největší problém Warcraftu je, že v první řadě myslí právě na herní fanoušky. Jinak se jedná o příjemné překvapení.

 • Recenze Warcraft: První střet na Total film

  Recenze Total film 75

  Warcraft: První střet (USA, 2016) Warcraft není vůbec špatný. Nechybí mu gradace ani práce s postavami. Neexistuje tu nuda, ovšem chybí duše skrytá ve hře, kterou jsem od filmu očekával nejvíc.

Související články k filmu Warcraft: První střet

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Desítce nejstahovanějších filmů roku 2016 vévodí sci-fi a fantasy

  Desítce nejstahovanějších filmů roku 2016 vévodí sci-fi a fantasy

  13. 1. 2017 10:00 Uplynulý rok se mohl pyšnit pěknou řádkou filmových megahitů. Server TorrentFreak zveřejnil desítku nejstahovanějších filmů na BitTorrentu. S jistotou můžeme říct, že převahu mají tentokrát všichni možní superhrdinové, celkově byl zájem hlavně o žánr sci-fi a fantasy. Ve výčtu však nechybí ani animák, nebo Leonardo Dicaprio ve své oscarové roli. Co všechno jste si loni stáhli vy?

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Blizzard vám ukáže, jak se dělá správný cosplay

  Blizzard vám ukáže, jak se dělá správný cosplay

  FEATURED 6. 9. 2016 03:06 Stačí jen mít po ruce tým profesionálů.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Warcraft: První střet - recenze

  Warcraft: První střet - recenze

  9. 6. 2016 12:25 Samozřejmě znám sérii videoher "Warcraft" / "World of Warcraft" a jejich vizuální estetiku, ale hrál jsem všechny dohromady jen pár hodin a rozhodně si nepamatuji jména jejich hrdinů, natož nějaké vztahy mezi nimi.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.