Plakát k filmu: Wall Street 2: Peníze nikdy nespí

Wall Street 2: Peníze nikdy nespí Wall Street: Money Never Sleeps

dokina.cz
6,1

Premiéra 30. 9. 2010
USA, 2010, 133 min

Žánr:
drama
Režie:
Oliver Stone | celý štáb
Hrají:
Richard Stratton, Michael Douglas, Carey Mulligan, Shia LaBeouf, Maria Bartiromo, Harry Kerrigan | všichni herci

Michael Douglas zpět ve své oscarové roli finančního žraloka Gordona Gekka
Do dekadentního prostředí finanční tepny světa zavedl Oliver Stone diváky již v roce 1987. Nyní se filmový triumvirát v podobě režiséra Olivera Stonea, herce Michaela Douglase a producenta Edwarda R. Pressmana po 22 letech opět sešel v New Yorku, aby spolu natočili pokračování slavného filmu Wall Street, tentokrát s podtitulem Peníze nikdy nespí.

Gordon Gekko (Michael Douglas), bývalý finanční žralok, kterého pojistné podvody a praní špinavých peněz dostaly před 23 lety za mříže, stojí před branami věznice jako změněný a možná i lepší člověk. Jeho vyhlídky nejsou nijak růžové, skrz prsty se na něj dívají nejen jeho bývalí kolegové, ale i dcera Winnie (Carey Mulligan), která s ním záměrně zpřetrhala všechny vazby. Jistým mostem k dceři by se mohl stát její snoubenec Jacob (Shia LaBeouf), který nápadně připomíná postavu Charlieho Sheena z prvního dílu. Také je to mladý finanční dravec připravený chytit šanci za pačesy a už ji nepustit. Vydělává pohádkové peníze ve společnosti svého mentora Louise Zabela (Frank Langella), jenže série falešných obvinění firmy z obrovských dluhů vedou k hlubokému propadu jejích akcií. Na dno tak padne i Jacob, který se vypraví na přednášku svého potenciálního tchána, v níž napravený hříšník předjímá příchod světové finanční krize. Po přednášce Jacob Gekka vyhledá a uzavře s ním zvláštní dohodu. Gekko využije svých dávných kontaktů a pomůže mu zjistit, kdo a proč zničil firmu jeho chlebodárce. A Jake mu na oplátku proklestí cestu k jeho dceři. Klíčová otázka ovšem zní: Dá se Gordonu Gekkovi skutečně věřit?

„Myslím, že tenhle film je zatraceně zábavný. Za 22 let se změnilo opravdu hodně a jen těžko bych si práci na filmu tak užil, kdyby nešlo o skutečně originální příběh." říká o filmu trojnásobný držitel Oscara a jeden z nejúspěšnějších režisérů současnosti Oliver Stone. Zajímavostí je, že prostředí nejznámější ulice světa bylo Stoneovi důvěrně známé již dávno před natáčením obou filmů a to díky jeho otci, který na Wall Street působil jako burzovní makléř.

Michael Douglas zpět ve své oscarové roli finančního žraloka Gordona Gekka Do dekadentního prostředí finanční tepny světa zavedl Oliver Stone diváky již v roce 1987. Nyní se ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 669 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Wall Street 2: Peníze nikdy nespí

 • Recenze Wall Street 2: Peníze nikdy nespí na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  „Černé svědomí Ameriky“ se znovu podívalo na baštu makléřů a finančníků. A na Gordona Gekka. Hladový žralok kapitalismu vyleze z vězení a hned se dostane do kontaktu se svojí dcerou, i s jejím nastávajícím, který se na trzích umí otáčet. Jak ale Gekkova protřelost a jeho celoživotní specializace na nečisté praktiky zasáhnou do života dvou mladých, „čistých“ lidí? Oliver Stone diriguje herecký koncert, ale zároveň i nevyváženou látku, která je výrazně méně strhující a dramatická než první Wall Street. A ani aktuální proklepávání ekonomických průšvihů dvojku na klenot nepovýší.

Trailer k filmu

Související články k filmu Wall Street 2: Peníze nikdy nespí

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 7 pokračování po 20 a víc letech

  7 pokračování po 20 a víc letech

  18. 1. 2019 14:50 Se Skleněným se vrací do kin postavy staré skoro dvacet let. Minulost ale zažila i vousatější sequely.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Wall Street 2: Peníze nikdy nespí

  Wall Street 2: Peníze nikdy nespí

  25. 9. 2010 08:00 Michael Douglas zpět ve své oscarové roli finančního žraloka Gordona Gekka

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Michael Douglas v pokračování filmu Wall Street z roku 1987

  Michael Douglas v pokračování filmu Wall Street z roku 1987

  20. 1. 2010 19:30 Zatímco se Wall Street pomalu vzpamatovává z nejhorší finanční krize posledních desetiletí, Michael Douglas se vrací k postavě bezohledného finančníka Gordona Gekka, která se stala jednou z nejvýznamějších rolí jeho kariéry. V roce 1988 získal Douglas za ztvárnění postavy Gekka Oscara.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.