Plakát k filmu: Vzkříšení démona

Vzkříšení démona Lazarus Effect

dokina.cz
4,7

Premiéra 12. 3. 2015
USA, 2015, 83 min, od 15 let

Žánr:
thriller, horor
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Olivia Jane Wilde, Evan Peters, Sarah Bolger, Mark Duplass | všichni herci

V hororu Vzkříšení démona Olivia Wilde ukáže, že není nic děsivějšího, než kráska a zvíře v jedné osobě. Při vědeckém experimentu vstane z mrtvých a ze zapovězeného území si v sobě přinese kus samotného pekla a ničím neředěné zlo. Vzkříšení démona vzniklo v produkci osvědčených hororových tvůrců z Blumhouse Productions, kteří do kin přinesli Paranormal Activity, Sinister, Očistu nebo Insidious.

Skupina vědců se snaží se posunout poznání až na samou hranici božství a získat nepředstavitelnou možnost přivést zpět k životu mrtvé tělo. Zatímco Ježíš si vzkříšením Lazara vydobyl víru svých následovníků, vědecký experiment narazí na úplně opačné síly a jeho následky se ponesou ve znamení zkázy. První pokus skupiny mladých vědců oživil mrtvého psa, při jeho opakování se ale věci zvrtnou a po zásahu elektřinou jedna z členek týmu zemře. V okamžitém šoku se ostatní rozhodnou pro vyzkoušení svého zázraku na lidském těle. „Nemáte tušení, co jste provedli,“ řekne Olivia Wilde v hlavní roli po svém vzkříšení. Spolu s ní totiž obživlo i zlo a dál už bude promlouvat jen jeho hněv.

Základní zápletka připomíná thriller z roku 1990 „Hráči se smrtí“, jehož hrdinové se snažili zjistit, co je na druhé straně. Olivia Wilde tam v roce 2015 našla hrůzu a její teror přinesla s sebou zpět mezi živé.

Olivia Wilde se proslavila jako „třináctka“ v seriálu Dr. House, hrála ve filmech Tron: Legacy, Kovbojové a vetřelci nebo Rivalové. Pravidelně se umisťuje v různých žebříčcích „nejvíce sexy“ žen planety, v podobné anketě časopisu Maxim se jednou umístila i na prvním místě.

V hororu Vzkříšení démona Olivia Wilde ukáže, že není nic děsivějšího, než kráska a zvíře v jedné osobě. Při vědeckém experimentu vstane z mrtvých a ze zapovězeného území si v ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 5 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Vzkříšení démona

 • Recenze Vzkříšení démona na MovieZone

  Recenze MovieZone 30

 • Recenze Vzkříšení démona na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Asi pětičlenný vědecký tým experimentuje s oživováním mrtvých zvířat. Když při jednom z experimentů nešťastnou náhodou zemře jedna z vědkyň (Olivia Wildeová), její partner se rozhodne použít speciální sérum na ni. Olivia ožije, ale nějak není sama sebou, což se pozná například podle toho, že má černá bělma, čte myšlenky a ovládá telekinezi... Vzkříšení démona je jeden z těch filmů, u kterého po shlédnutí traileru úplně přesně víte, co a jak se v něm bude dít. Podívejte:

 • Recenze Vzkříšení démona na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 50

  David Gelb se snaží dát dostatečný prostor naší představivosti, což se sice cení, ale mohli jsme dostat i více podnětů k tomu, abychom se skutečně báli. Několik již zmíněných „lekaček“, filozoficko-vědecko-náboženská otázka, kterou jsme již řešili v x filmech (Hráči se smrtí, Frankenstein…) a démon s kráskou v jednom balení tak úplně nestačí k tomu, abychom si vyloženě zakrývali oči hrůzou. Vzkříšení démona je prakticky takový hororový thriller pro všechny, protože ho bez infarktu vydýchají i slabší povahy, téma potěší a znalci žánru 83 minut přežijí bez větší újmy na zdraví.

 • Recenze Vzkříšení démona na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 40

  Originální název amerického hororu Vzkříšení démona odkazuje na Svatého Lazara, jenž byl, jak se tvrdí v Novém zákoně, zázračně oživen Ježíšem čtyři dny po své smrti. Po něčem podobném prahnou hrdinové tohoto filmu – je jimi skupinka zhruba pěti vědců vyvíjejících chemické sérum, jenž by mělo být schopné přivést mrtvé zpět k životu (třeba když v nemocnici na operačním sále zemře pacient). Úspěšně tuto látku otestují na mrtvém psovi a opájí se svým úspěchem, přestože se ten pes po pár dnech začne chovat hodně divně.

Trailer k filmu

Související články k filmu Vzkříšení démona

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Vzkříšení démona - recenze nového hororu

  Vzkříšení démona - recenze nového hororu

  14. 3. 2015 20:30 Asi pětičlenný vědecký tým experimentuje s oživováním mrtvých zvířat. Když při jednom z experimentů nešťastnou náhodou zemře jedna z vědkyň (Olivia Wildeová), její partner se rozhodne použít speciální sérum na ni. Olivia ožije, ale nějak není sama sebou, což se pozná například podle toho, že má černá bělma, čte myšlenky a ovládá telekinezi...

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.