Plakát k filmu: Vymítač ďábla/režisérská verze

Vymítač ďábla The Exorcist

dokina.cz
8,0

USA, 1973, 122 min

Žánr:
thriller, drama, horor
Režie:
William Friedkin | celý štáb
Hrají:
Ellen Burstyn, Max von Sydow, Lee J. Cobb, Kitty Winn, Jack MacGowran, Jason Miller | všichni herci

Vymítač ďábla je americký hororový film režiséra Williama Friedkina z roku 1973, natočený podle stejnojmenného románu W. P. Blattyho. Snímek pojednává o posedlé dvanáctileté dívce, kterou se její matka snaží zachránit prostřednictvím exorcismu. Film byl nominován na deset Oscarů, z nichž dva skutečně obdržel – za nejlepší zvuk a za nejlepší adaptovaný scénář. Film byl hodnocen kategorií R (pro mladší 17 let jen v doprovodu rodičů) a to zejména kvůli zobrazování erotických scén a velké vulgárnosti.

Ve snímku je dvanáctiletá Regan postižena podivnou chorobou, která ji začne měnit - dívka začíná hrubým hlasem vykřikovat rouhavá a oplzlá slova, hlava se jí otáčí v nepřirozených úhlech a dokonce se začne vznášet ve vzduchu. Postupem času se přijde na to, že její stav není způsoben nemocí, ale přítomností něčeho zlého a temného.

Vymítač ďábla je americký hororový film režiséra Williama Friedkina z roku 1973, natočený podle stejnojmenného románu W. P. Blattyho. Snímek pojednává o posedlé dvanáctileté ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 169 hlasů
 • -
 • -
 • -

Trailer k filmu

Související články k filmu Vymítač ďábla/režisérská verze

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Samara Morgan nebo Regan MacNeil, která nahání větší hrůzu?

  Samara Morgan nebo Regan MacNeil, která nahání větší hrůzu?

  10. 6. 2017 10:00 Dnešní souboj je určen těm, kteří se rádi bojí. Utkají se v něm Samara Morgan, dívka známá z hororu Kruh, který děsí diváky od roku 2002. Proti ní se postaví Regan MacNeil, dvanáctiletá dívka z hororu Vymítač ďábla, který spatřil světlo světa již v roce 1973. Která z holčiček vám nahání větší hrůzu, a který horor máte raději? Na tyto otázky nám můžete odpovědět na konci článku.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Hrůza a děs, vybíráme největší hororové klasiky

  Hrůza a děs, vybíráme největší hororové klasiky

  11. 3. 2016 09:45 Horor, filmový žánr, který má v divákovi vyvolávat strach a děs je starý jako samotná kinematografie. První krátké snímky z prvky hororu se objevily již na přelomu 19. a 20. století. Každým rokem vzniká nezpočet více či méně úspěšných hororových snímků. Pojďme se podívat na ty, které se staly legendami svého žánru.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Bojíte se při sledování hororů? Spálíte až 200 kalorií!

  Bojíte se při sledování hororů? Spálíte až 200 kalorií!

  30. 10. 2012 14:03 Při sledování filmového hororu člověk spálí až 200 kalorií navíc. Tolik si vyžádá třeba delší procházka. Nejvíc energie si vyžádá sledování filmu Osvícení od Stanleyho Kubricka, v průměru 184 kalorií. Vyplývá to podle deníku Daily Telegraph ze studie Westminsterské univerzity. 

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.