Plakát k filmu: Vražda v Orient expresu

Vražda v Orient expresu Murder on the Orient Express

dokina.cz
6,2

Premiéra 9. 11. 2017
USA, 2017, 114 min, od 12 let

Žánr:
thriller, drama, mystery, kriminální
Režie:
Kenneth Branagh | celý štáb
Hrají:
Kenneth Branagh, Elliot Levey, Paapa Essiedu, Yassine Zeroual, Asan N'Jie, Michael Rouse | všichni herci

To, co začíná jako luxusní jízda vlakem z Istanbulu do Londýna, se rychle promění v jeden z nejnapínavějších a nejzáhadnějších detektivních příběhů, jaký byl kdy vyprávěn. Předloha Agathy Christie popisuje osudy třinácti pasažérů uvízlých v přepychovém vlaku Orient expresu kdesi ve sněhových závějích na Balkáně. V okamžiku, kdy ve vlaku dojde k záhadné vraždě amerického obchodníka, každý z nich se stává podezřelým. Ve vlaku naštěstí nechybí jeden neobyčejný Belgičan s velkým knírem a dokonale pracujícími šedými mozkovými buňkami. A právě tento nejslavnější detektiv na světě, Hercule Poirot, musí závodit s časem, aby vyřešil smrtící hádanku dříve, než neznámý vrah znovu udeří.

Režisér Kenneth Branagh přivádí na plátna kin hvězdnou posádku legendárního vlaku. V rolích oběti a možných vrahů se totiž představí Penélope Cruz, Willem Dafoe, Judi Dench, Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Daisy Ridley, Josh Gad a další.

To, co začíná jako luxusní jízda vlakem z Istanbulu do Londýna, se rychle promění v jeden z nejnapínavějších a nejzáhadnějších detektivních příběhů, jaký byl kdy vyprávěn. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 14 hlasů

Kde se podívat online?

340.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Vražda v Orient expresu

 • Recenze Vražda v Orient expresu na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 70

  Nejnovější adaptaci detektivního románu Agathy Christie o slavném Herculovi Poirotovi, který vyšetřuje záhadnou vraždu jednoho z cestujících v luxusním vlaku na cestě z Istanbulu do Londýna, jenž nečekaně vykolejí někde v zasněžených horách, natočil shakespearovský herec a režisér Kenneth Branagh (naposledy režíroval Disneyho hranou Popelku), který sám ztvárnil hlavní roli belgického detektiva a do vedlejších rolí nacpal tolik známých hvězd, že by mu takové obsazení kdekdo záviděl.

 • Recenze Vražda v Orient expresu na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Až v kině člověk odhalí důvod, proč se Vražda v Orient expresu vůbec točila znova. Režisér Kenneth Branagh si chtěl detektiva Hercula Poirota zahrát po svém – a udělal z něj nudného kazatele.

 • Recenze Vražda v Orient expresu na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Po zhlédnutí Branaghovy verze Orient expresu bude mít dost pravděpodobně divák smíšené pocity, zvlášť pokud je to fanoušek Agathy Christie. Nelze se zkrátka ubránit porovnávání se Suchetem, a rozdíl je obrovský. Možná by se srovnávání mělo dát stranou, jde přeci jen o dvě značně rozdílné verze, kdy každá z nich je jinak výrazná a vyniká v jiných momentech. Ta se Suchetem je zkrátka klasika. Branaghova verze je modernější, vizuálně propracovanější. Barevné pompézní scenérie podtrhují tón celého příběhu. Snímku hodně pomáhá i hvězdné obsazení, bez kterého by to zkrátka nebylo ono.

 • Recenze Vražda v Orient expresu na Total film

  Recenze Total film 80

  Vražda v Orient expresu (2017) Režisér a představitel hlavní role se nerozhodl jít proti předloze nebo předchozím zpracováním. Je to poctivý film, evidentně dělaný s láskou ke klasice.

 • Recenze Vražda v Orient expresu na fffilm

  Recenze fffilm 60

  30. léta minulého století. Z Istanbulu vyráží superluxusní vlak a v noci dojde v jednom z jeho luxusních kupé k vraždě. Naštěstí je na palubě nejlepší belgický (a pravděpodobně i světový) detektiv Hercule Poirot (Kenneth Branagh), který je odhodlán přijít zločinu na kloub a odhalit vraha, zatímco vykolejený vlak neplánovaně stojí v zasněžených horách. Jde o nejnovější adaptaci stejnojmenné knihay Agathy Christieové, která byla zfilmována už vícekrát, pro kino i pro televizi. Tentokrát se režie ujal Kenneth Branagh, které si také zahrál hlavního hrdinu. Může jeho Poirot dnešnímu divákovi nabídnout něco víc, než ti předchozí (kromě větších vousů)?

Související články k filmu Vražda v Orient expresu

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Hercule Poirot bude po Orient expresu vyšetřovat Smrt na Nilu

  Hercule Poirot bude po Orient expresu vyšetřovat Smrt na Nilu

  21. 11. 2017 10:23 Vraždu v Orient expresu netřeba nijak dlouze představovat, ostatně je tu s námi v knižní i filmové podobě desítky let. A díky Kennethu Branaghovi je tu s námi zase, v letošní adaptaci. Ta se režisérovi docela povedla – film sklízí převážně pozitivní recenze a lidé na něj do kina chodí, tudíž na sebe pokračování nenechá dlouho čekat.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Vražda v Orient expresu a odplata mafie

  Filmové premiéry: Vražda v Orient expresu a odplata mafie

  8. 11. 2017 09:59 Řetězec podezírání, vydírání a násilí, záhadná vražda v přepychovém vlaku Orient expresu, dílo pomáhající zažehnout plameny gay revoluce, pátrání po tajemství dávno ztraceného tatínka a servírka bojující s předsudky svého okolí. V tomto týdnu přichází do českých kin 5 filmových premiér.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Tom Cruise jako znuděný pilot, Vražda v Orient Expressu a další trailerové novinky

  Tom Cruise jako znuděný pilot, Vražda v Orient Expressu a další trailerové novinky

  8. 6. 2017 10:00 Po dlouho očekávané premiéře Mumie se na plátna kin chystá další snímek s Tomem Cruisem. Tentokrát se objeví v roli Barryho Seala, znuděného dopravního pilota, kterému potřebnou životní energii dodá spolupráce s CIA. Kromě Barryho Seala nám uplynulý týden přinesl trailer k velkolepému ptačímu dobrodružství s názvem Letíme, novému zpracování jedné z nejznámější detektivky Agaty Christie Vražda v Orient Expressu, rodinnému snímku plnému psích miláčků Pup Star, nebo hvězdně obsazenému dramatu Blind.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.