Plakát k filmu: Volání netvora: Příběh života

Volání netvora: Příběh života Monster Calls, A

dokina.cz
6,6

Premiéra 20. 10. 2016
USA, Španělsko, 2016, 108 min, od 12 let

Žánr:
drama, fantasy
Režie:
Juan Antonio Bayona | celý štáb
Hrají:
Liam Neeson, Felicity Jones | všichni herci

Třináctiletému Conorovi se do snů vkrádají noční můry. A jakpak by taky ne – jeho maminka je vážně nemocná, táta žije kdesi za mořem v Americe, babička ho pořád jen peskuje a spolužáci jsou tak trochu tyrani. Pak se rozhádá se svou nejlepší kamarádkou a zůstane na všechno sám. Tedy, skoro sám. V noci, vždycky chvíli po půlnoci, ho totiž navštěvuje netvor – obrovitánský chodící a mluvící starý strom, který roste na kopci za domem. Postupně Conorovi vypráví tři starobylé příběhy a učí jej, že věci často nejsou takové, jakými se zdají být.

Třináctiletému Conorovi se do snů vkrádají noční můry. A jakpak by taky ne – jeho maminka je vážně nemocná, táta žije kdesi za mořem v Americe, babička ho pořád jen peskuje a ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 3 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 69.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Volání netvora: Příběh života

 • Recenze Volání netvora: Příběh života na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Liam Neeson, Felicity Jonesová či Sigourney Weaverová se ve fantasy Volání netvora: Příběh života starají o pláč. Otázka je, koho hollywoodská jména zlákají.

 • Recenze Volání netvora: Příběh života na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Vizuálně působivý snímek je rozhodně originální, ale trošku hůř si hledá své publikum. Dokáže zkoumat hluboké myšlenky a aspekty lidství, ale právě ne dost hluboko, takže se přitom nedostane divákům dost pod kůži. Je příliš silný na děti a jednoduchý pro dospělého. V závěru se nás snaží trošku násilně dojmout obsahem, i když celou dobu byla hlavní devízou právě forma onoho zcela prostého sdělení.

 • Recenze Volání netvora: Příběh života na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 50

  Americko-španělsko-britský film Volání netvora: Příběh života (natočený podle americké knižní předlohy španělským režisérem Juanem Antoniem Bayonou, který má za sebou např. horor Sirotčinec nebo drama Nic nás nerozdělí) vypráví o dvanáctiletém britském chlapci Conorovi, kterého ve škole šikanují, matka (Felicity Jones) mu pozvolna umírá na rakovinu a otec (Toby Kebbell) žije v zámoří, takže hrozí, že se Conor bude muset nastěhovat ke své přísné babičce (Sigourney Weaver), kterou nemá rád. A kromě toho ještě trpí nočními můrami.

Související články k filmu Volání netvora: Příběh života

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Zapomenutá šmoulí dobrodružství a odvážný čin v době 2. světové války

  Filmové premiéry: Zapomenutá šmoulí dobrodružství a odvážný čin v době 2. světové války

  29. 3. 2017 10:00 Vzrušující a napínavá pouť lesem plným kouzelných stvoření, dokazování existence holocaustu, kyberpunková legenda z dílny Masamune Shirowa, útočiště ve výbězích zoologické zahrady v době druhé světové války, podivný starý strom a mediální bouře kolem podávání léku Mediator. 13. týden tohoto roku přináší deset filmových premiér včetně příběhu sekretářky ministra nacistické propagandy, posledního filmu legendy polské kinematografie Andrzeje Wajdy, kariéry vlakového strojvůdce a celovečerního filmu vizuálního umělce Tomáše Svobody.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.