Plakát k filmu: Víno nás spojuje

Víno nás spojuje Ce qui nous lie

dokina.cz
6,4

Premiéra 14. 9. 2017
Francie, 2017, 113 min

Žánr:
drama
Režie:
Cédric Klapisch | celý štáb
Hrají:
Pio Marmaï, Ana Girardot, François Civil, Jean-Marc Roulot, María Valverde, Yamée Couture | všichni herci

Jean (Pio Marmai) už deset let cestuje po světě a zpřetrhal všechna pouta, která ho spojovala s rodinou žijící v Burgundsku. Jeho otec ale vážně onemocní a tak se po letech musí vrátit do krajiny svého dětství. Je konec léta, blíží se vinobraní a po otcově smrti se Jean musí spolu se svými sourozenci Juliettou (Ana Girardot) a Jéremym (François Civil) domluvit, co bude se zděděným rodinným vinohradem. Otec jim odkázal vinohrad i dům s podmínkou, že bez souhlasu obou sourozenců žádný z nich nesmí volně nakládat se svým podílem a navíc každý má předkupní právo na podíly ostatních. Také musí zaplatit vysokou dědickou daň. A to je postaví před dilema – mají vinohrady, dům i vinařství udržet či prodat? Těžké rozhodování je především před Jeanem, který zanechal v Austrálii partnerku i syna.

Tři sourozenci tak od vinobraní do vinobraní, během jednoho vinařského roku, v rytmu střídajících se ročních období postupně upevňují nejen vztah k vinohradu ale i vztahy mezi sebou samými, mezi svými nejbližšími. Postupně je spojuje společná práce, vzpomínky na prožité dětství a především jejich láska k vínu a vinařskému řemeslu.

Jean (Pio Marmai) už deset let cestuje po světě a zpřetrhal všechna pouta, která ho spojovala s rodinou žijící v Burgundsku. Jeho otec ale vážně onemocní a tak se po letech musí ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 6 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 69.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Víno nás spojuje

 • Recenze Víno nás spojuje na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  V poslední době naštěstí dostává v našich kinech více prostoru tvorba z jiných zemí, než jsou USA, Velká Británie a Česko. A často v originálním znění. Na francouzské komedie se podařilo přilákat diváky, a tak se u nás objevil i snímek z jiného soudku. Drama Víno nás spojuje sice nemusí hned zaujmout tématem, nicméně nakonec velmi mile překvapí nejen příběhem, ale i hereckým obsazením, kamerou či hudbou. Víno nás spojuje není kasovní trhák, ale je to velmi solidní a realistický snímek zasazený do krajiny pokryté révou, do francouzského Burgundska.

 • Recenze Víno nás spojuje na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Francouzský film Víno nás spojuje by se měl promítat nanejvýše padesát metrů od podniku, kam lze rychle dojít na skleničku dříve, než nálada z kina vyprchá.

 • Recenze Víno nás spojuje na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

  Tři sourozenci se po letech scházejí na rodinné vinici. Jejich otec zemřel a teď je na nich, aby hospodářství udrželi na nohou. Mají na to ale dost schopností? A touží po tom vůbec? Víno nás spojuje je celkem neškodná jednohubka, na kterou se hezky dívá, ale její tvůrci se cíleně vyhýbají jakémukoliv většímu konfliktu, humoru nebo romantice. Takže to sice příjemně utíká, ale že by v člověku něco z filmu zůstalo, to se úplně říct nedá.

Související články k filmu Víno nás spojuje

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Kariéra bojovníka v utajení a fenomén Youtuberství

  Filmové premiéry: Kariéra bojovníka v utajení a fenomén Youtuberství

  13. 9. 2017 10:00 Jeden z nejpopulárnějších fiktivních hrdinů stínového světa špionáže, láska k vínu a vinařskému řemeslu, čtyřicetiletá Reese Witherspoon jako utržená ze řetězu a moderní svět Youtuberů. V tomto týdnu nás čekají 4 filmové premiéry, každoroční putovní přehlídka kolekce domácích a zahraničních filmů Projekt 100, restaurovaná verze Černého Petra a Chorvatské drama na motivy románu Jiřího Šotoly Tovaryšstvo Ježíšovo.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.