Plakát k filmu: Vetřelec: Vzkříšení

Vetřelec: Vzkříšení Alien Resurrection

dokina.cz
6,3

USA, 1997, 109 min

Žánr:
thriller, akční, sci-fi, horor

200 let poté, co Ellen Ripleyová (Sigourney Weaverová) naposledy vydechla, se vědci ve službách vojenské organizace rozhodli přikročit k odvážnému experimentu - za použití dvě století starých krevních vzorků, jež Ripleyové odebral doktor ve Vetřelci 3, naklonovat nového jedince, novou Ripleyovou. Vtip je v tom, že tato krev obsahuje prvky "vetřelcí" DNA, pročež výsledkem klonování je Ripleyová s lidskou vizáží, ale vetřelčí náturou. Má černé nehty na rukou, tak jako vetřelci. Disponuje neuvěřitelnou fyzickou silu, podobnou té vetřelčí. Má šestý smysl, díky němuž vždy ví, kde ONI jsou a co mají za lubem. A její krev, přestože červená, je povahou kyselina. Ve spojení s podivnou skupinou pašeráků, vedených ženou-androidem jménem Call (Winona Ryderová), pak Ellen bojuje na palubě vesmírné lodi jak s agresivními vetřelci, tak s nedůvěřivými lidmi.

Nabídky natočit podle scénáře Josse Whedona (TOY STORY) čtvrté pokračování legendy jménem VETŘELEC se chopil Francouz Jean-Pierre Jeunet (MĚSTEČKO ZTRACENÝCH DĚTÍ, DELIKATESY). Za kameru se postavil Darius Khondji, který kromě dvou zmíněných děl Jeunetových nasnímal také SEDM, EVITU, či SVŮDNOU KRÁSU, před kameru potom obligátně Sigourney Weaverová (VETŘELEC, VETŘELCI, VETŘELCI 3)a spolu s ní Winona Ryderová (STŘIHORUKÝ EDWARD, ČARODĚJKY ZE SALEMU).

200 let poté, co Ellen Ripleyová (Sigourney Weaverová) naposledy vydechla, se vědci ve službách vojenské organizace rozhodli přikročit k odvážnému experimentu - za použití dvě ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 404 hlasů
 • -
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 102.70 CZK 257.14 CZK Přehrát online

Související články k filmu Vetřelec: Vzkříšení

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 5 špatných filmů, které mohly být původně dobré

  5 špatných filmů, které mohly být původně dobré

  19. 5. 2017 16:12 Prometheus byl jenom betaverze – od tohoto čtvrtka 18. 5. je k vidění nový film Ridleyho Scotta jménem Vetřelec: Covenant! Pokračování Promethea a prequel k prvnímu Vetřelci má co napravovat – Scott má pošramocenou pověst právě po svém Prometheovi. Tomu přitom chybělo málo, aby se mohl do filmové historie zapsat pozitivně. Stejně jako dalším filmům z našeho seznamu stačilo, kdyby se na nich změnila jediná věc či byla dodržena původní vize.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Vetřelec 5 - vrátí se i Michael Biehn?

  Vetřelec 5 - vrátí se i Michael Biehn?

  2. 3. 2015 12:00 Od té doby, co režisér Neill Blomkamp oficiálně oznámil, že začíná pracovat na pátém Vetřelci, objevují se v médiích zcela chaotické a mnohdy nepodložené informace. Některé z nich však nenápadně novinářům a na sociální sítě podsunují sami tvůrci. Poslední zpráva například hovoří o tom, že se do série vrátí Michael Biehn, který si ve dvojce zahrál sympatického mariňáka Hickse.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Pátý Vetřelec si zaslouží, aby v něm hrála Sigourney Weaverová

  Pátý Vetřelec si zaslouží, aby v něm hrála Sigourney Weaverová

  26. 2. 2015 15:00 Nedávno ohlášené přípravy na pátého Vetřelce, kterého by měl natočit režisér Neill Blomkamp, přinesly celou řadu otázek velké základny fanoušků. A ta nejdůležitější samozřejmě zní, zda se ve filmu objeví opět Sigourney Weaverová v roli Ellen Ripleyové.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.