Plakát k filmu: Vetřelec vs. Predátor

Vetřelec vs. Predátor AVP: Alien vs. Predator

dokina.cz
4,8

USA, Česká Republika, Anglie, Německo, 2004, 101 min

Žánr:
thriller, dobrodružný, akční, sci-fi, horor
Režie:
Paul W.S. Anderson | celý štáb
Hrají:
Sanaa Lathan, Raoul Bova, Lance Henriksen, Ewen Bremner, Colin Salmon, Tommy Flanagan | všichni herci

Kultovní filmové postavy spolu bojují v akčním sci-fi thrilleru Vetřelec vs. Predátor. Odhalení starobylé pyramidy, pohřbené pod ledovým povrchem Antarktidy, přiláká na tento zmrzlý kontinent vědeckou výpravu. Tu tady čeká mnohem větší překvapení - pyramida je arénou pro dva válčící mimozemské druhy. Ať už vyhraje ten nebo onen, lidé prohrávají.

Neuvěřitelné a strašlivé dobrodružství začne ve chvíli, kdy zazobaný průmyslník Charles Bishop Weyland podnítí vytvoření mezinárodního týmu archeologů, přírodovědců a bezpečnostních expertů pod vedením ekoložky a cestovatelky Alexy "Lexy" Woodsové, který má prozkoumat záhadné obrysy budovy schované hluboko pod ledovým příkrovem poblíž Antarktidy. Překvapení ukryté v hloubce 2000 stop pod zmrzlým povrchem nejprve fascinuje a pak vyděsí. Členové expedice najdou pyramidu se stopami aztécké, egyptské a kambodžské kultury. V jejím nitru objeví bludiště chodeb, jehož technologické vybavení ukazuje na práci neznámých mimozemských civilizací. Stěny místností neočekávaně mění tvar, vězní jednotlivé členy týmu a oddělují je od jejich kolegů. Při strastiplné cestě napříč pyramidou vyjde najevo strašlivá pravda: Podzemní chrám obývají Predátoři, kteří drží v zajetí živou vetřelčí královnu. Ta ve stoletých intervalech klade vajíčka, z nichž se líhnou vetřelci, jejichž vybíjením mladí predátorští válečníci absolvují zkoušku dospělosti. Naše expedice tak přichází přímo do války mezi Vetřelci a Predátory. Dostane šanci zůstat jen nezúčastněným pozorovatelem?

Postavu miliardáře Charlese Bishopa Weylanda scenáristé napsali pro herce Lance Henriksena, veterána z filmu "Vetřelci" a "Vetřelec 3". Fanoušci "vetřeleckých" filmů zaregistrují prostřední jméno a příjmení této postavy: "Weyland" je odvozen od Weyland-Yutani Corporation, nadnárodního konglomerátu, který pošle kosmickou loď Nostromo na smrtící cestu za Vetřelcem, a "Bishop" je jméno androida, kterého Henriksen hrál ve druhém a ve třetím pokračování vetřelecké ságy.

Další odkaz, i když méně patrný, najdeme v postavě Alexy "Lexy" Woodsové, badatelky, cestovatelky a ekoložky v podání Sanay Lathanové. "Vetřelec znamenal průlom v chápání a zobrazování ženských hrdinek. Režisér Anderson z úcty k hrdince Vetřelců, důstojnici Ellen Ripleyové (Sigourney Weaverová), pojal Lexu jako podobně nebojácnou Amazonku.

Se skvělým hereckým obsazením a uměleckým týmem si režisér Paul W. S. Anderson, jeden z největších fanoušků filmů o Vetřelcích a Predátorech, uskutečnil svůj sen. "'Vetřelce' jsem poprvé viděl jako školák a zanechal ve mně nezapomenutelnou stopu," říká Anderson. "Nyní, když jsem dokončil AVP, musím se každý den štípnout, abych se přesvědčil, že to nebyl sen."

Kultovní filmové postavy spolu bojují v akčním sci-fi thrilleru Vetřelec vs. Predátor. Odhalení starobylé pyramidy, pohřbené pod ledovým povrchem Antarktidy, přiláká na tento ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1191 hlasů
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 102.58 CZK 256.84 CZK Přehrát online

Trailer k filmu

Související články k filmu Vetřelec vs. Predátor

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 7 nejzbytečnějších prequelů

  7 nejzbytečnějších prequelů

  25. 4. 2016 10:00 Snímek Sněhurka a lovec z roku 2012 sice nebyl žádným velkým hitem, přesto se tento týden dočká svérázného pokračování! Snímek Lovec: Zimní válka se jako tzv. prequel totiž odehrává před událostmi Sněhurky a lovce. Byť prequely slibují celou řadu kreativních způsobů rozvinutí původní zápletky, valná většina z nich je mrzké kvality, a v důsledku vlastně zbytečná. Připomeňte si několik podobných filmů, o které nikdo nežádal.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Režisér Pompejí 3D Paul W. S. Anderson – velmistr žánrové průměrnosti

  Režisér Pompejí 3D Paul W. S. Anderson – velmistr žánrové průměrnosti

  18. 3. 2014 16:00 Snad žádný jiný režisér – s čestnou výjimkou Uwe Bolla – za sebou nemá tak rozsáhlý seznam filmů adaptovaných z příběhů videoher. Nyní se Paul W. S. Anderson po roční pauze vrací s filmem Pompeje 3D, který pro změnu představí slavnou starověkou erupci Vesuvu v akčním podání s herci Emily Browning (Sucker Punch) a Kitem Haringtonem (Hra o trůny). 

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.