Plakát k filmu: Vetřelec: Covenant

Vetřelec: Covenant Alien: Covenant

dokina.cz
6,2

Premiéra 18. 5. 2017
USA, 2017, 122 min, od 15 let

Žánr:
thriller, dobrodružný, sci-fi
Režie:
Ridley Scott | celý štáb
Hrají:
Michael Fassbender, Katherine Waterston, Danny Webb, Billy Crudup, Danny McBride, Demián Bichir | všichni herci

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V nejnovější a ještě děsivější kapitole se připravuje posádka vesmírné lodi Covenant kolonizovat vzdálenou planetu na druhé straně galaxie. Nový svět, který nečekaně objeví, se jim z počátku zdá být dosud nezmapovaným idylickým rájem. Ve skutečnosti je to ale temný a brutální svět, jehož hrůzy si nikdo z členů posádky nedokázal představit ani v těch nejhorších představách. Když se tito vesmírní poutníci ocitnou tváří v tvář smrtícímu monstru, nezbývá jim nic jiného než se aspoň pokusit o zoufalý únik z tohoto zdánlivého ráje proměněného ve skutečné peklo. „Vymyslel jsem koncept, který nás přivede až k původnímu Vetřelci. Vždycky mě zajímalo, proč si žádný z tvůrců původních třech pokračování nepoložil dvě logické otázky: Kdo a proč tyhle bytosti vytvořil? Díky Prometheovi vstal Vetřelec z mrtvých, a teď se konečně nabízí prostor odpovědět na tyhle klíčové otázky. Dotýkáme se témat smrtelnosti a nesmrtelnosti, umělé inteligence. Tenhle díl se dostává k samotnému jádru. Jsme v další fázi,“ prozradil o svých současných i budoucích plánech Ridley Scott. A zdá se, že se máme i nadále čeho krásně děsit.

Snímkem Vetřelec: Covenant se režisér Ridley Scott vrací do vesmíru, který sám stvořil ve Vetřelci, prvním filmu věnovaném nejstrašnějšímu mimozemskému monstru filmové historie. V ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 40 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 79.00 CZK 249.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Vetřelec: Covenant

 • Recenze Vetřelec: Covenant na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Loď Covenant letí k planetě, kterou by měla osídlit. Proto je na její palubě asi tucet členů posádky a několik tisíc zmražených kolonistů. Android Walter (Michael Fassbender) probudí posádku z hibernace (pouze ten tucet, nikoliv kolonisty), neboť došlo k poruše. Záhy je nedaleko objeven záhadný signál, vycházející z planety pozemského typu. Posádka se tam vydává a nachází... Inu, různé věci. A mimo jiné i Vetřelce. Nemá smysl chodit kolem horké nastavované kaše: Vetřelec: Covenant je Prometheus 2 . Jednak jde o přímé pokračování Promethea , a jednak má film velmi podobné plusy a mínusy.

 • Recenze Vetřelec: Covenant na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Račte si vybrat. Filmem Vetřelec: Covenant se Ridley Scott vrací do vesmíru, který stvořil v prvním Vetřelci, ale i do říše předešlého snímku Prometheus, zpětného prologu vetřelčí ságy.

 • Recenze Vetřelec: Covenant na MovieZone

  Recenze MovieZone 40

  Posádka lodi Covenant se vylodila na nezmapované planetě, kde na ně čeká android David z Promethea a jeho potvory. A začíná boj o život. A taky spousta nesmyslných rozhovorů, nelidsky tupých rozhodnutí natvrdlých hrdinů, nudných postav, průměrně vystavěného hororového napětí a spousta zklamání. Prostě se připravte na hloupý a vcelku dost nudný sci-fi horor, který dělá značce Vetřelec slušnou ostudu.

 • Recenze Vetřelec: Covenant na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 70

  Jaký je další Vetřelec? Dobrý. Temný, strašidelný, propracovaný a „vymazlený“. Tu a tam předvídatelný, v dalším momentě zase umí přinést nečekané. Jde hlouběji než kterýkoli jiný díl, jen občas moc pomalým tempem. Je to ale důstojné pokračování, které nás dokáže upoutat, vystrašit, napínat, překvapit (občas bohužel tím, že se postavy chovají vážně hloupě), přináší i šťavnaté finále. A tomu všemu vládne Michael Fassbender. S Vetřelcem, samozřejmě.

 • Recenze Vetřelec: Covenant na Total film

  Recenze Total film 75

  Vetřelec: Covenant (2017) Covenant je víc horor než sci-fi a akcent na původní feeling filmu je rozhodně ku prospěchu věci. Ridley Scott ještě rozhodně nepatří do starého železa. Celá vetřelčí franšíza rozhodně dopadá líp než třeba Terminátor, kterému naposledy nepomohl ani Arnold. Jak bylo řečeno, Ripleyová tady chybí, ale Fassbender je silná deviza.

 • Recenze Vetřelec: Covenant na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 50

  Režisér Ridley Scott natočil sci-fi horor Vetřelec v roce 1979 a stvořil tak významný žánrový mezník, který se zapsal do historie kinematografie zlatým písmem, dočkal se několika pokračování a dokonce i dvou střetů s jinou sérií, byť ve značně odlišném duchu. Před pěti lety Ridley Scott přišel se snímkem Prometheus, který Vetřelci dějově předcházel, a v němž se pokusil o rozšíření původního fikčního světa o nové prvky a zejména pak o naznačení toho, odkud se Vetřelec coby neznámý mimozemský organismus vzal a jak vznikl. Scottův nový film s názvem Vetřelec: Covenant (podtitul opět odkazuje na název vesmírné lodi) se odehrává deset let po událostech z Promethea a nadále jeho motivy rozvíjí. Soustředí se hlavně na pokračování v budování vetřelčí mytologie, přičemž tentokrát už nezůstalo jen u naznačení.

 • Recenze Vetřelec: Covenant na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 60

  Ridley Scott si vzal elementy z Vetřelce a Promethea, ale žádné z nich nezpracoval nějak novátorsky. Výsledkem je vlastně dost obyčejné sci-fi strašení.

Související články k filmu Vetřelec: Covenant

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.