Plakát k filmu: Venom

Venom Venom

dokina.cz
5,7

Premiéra 4. 10. 2018
USA, 2018, 112 min, od 12 let

Žánr:
thriller, akční, sci-fi, horor
Režie:
Josh Trank, Alex Kurtzman, Ruben Fleischer | celý štáb
Hrají:
Tom Hardy, Michelle Williams, Jenny Slate, Woody Harrelson, Tom Holland, Riz Ahmed | všichni herci

Na stříbrné plátno se řítí jeden z nejzáhadnějších, nejrozporuplnějších a nejdrsnějších anti-hrdinů filmového světa značky Marvel, mimozemský symbiont Venom. Jeho hostitelem je investigativní novinář Eddie Brock (Tom Hardy), který se pokusil odhalit zločiny proslulého génia a zakladatele Nadace pro život, Carltona Drakea (Riz Ahmed), což Eddieho ovšem stálo kariéru i vztah se snoubenkou Anne Weyingovou (Michelle Williams). Při vyšetřování Drakeových experimentů naváže Eddie nechtěně symbiózu s mimozemským organizmem Venomem, který Eddiemu propůjčí nadlidské schopnosti a možnost dělat si, co se mu zachce. Temný, zákeřný a hněvem živený Venom je pro Eddieho na jednu stranu smrtelně nebezpečný, avšak moc, kterou symbiont propůjčuje, je opojně osvobozující. Jak si Eddie a Venom vzájemně pomáhají dosáhnout svých cílů, jsou si stále bližší a už není jisté, kdo je Eddie a kdo je Venom.

Na stříbrné plátno se řítí jeden z nejzáhadnějších, nejrozporuplnějších a nejdrsnějších anti-hrdinů filmového světa značky Marvel, mimozemský symbiont Venom. Jeho hostitelem je ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 12 hlasů

Recenze filmu Venom

 • Recenze Venom na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Eddie Brock (Tom Hardy) je investigativní reportér, který se chystá oženit se svou snoubenkou (Michelle Williamsová). Pak se jí ale "náhodou" nabourá do e-mailu a zjistí, že ředitel společnosti Life Foundation Carlton Drake (Riz Ahmed) dělá pokusy na lidech. Chce ho odhalit, ale nepovede se mu to, za což je vyhozen z práce a Williamsová ho opustí. O půl roku později je z něj skoro bezdomovec, ale dostane novou šanci se do Life Foundation podívat. Zde do něj vnikne mimozemský sliz a tím se z něj stane zubaté monstrum Venom. Přesněji řečeno, Eddie se začne občas měnit v nadpřirozeného Venoma (který je super mutující, super rychlý a samouzdravující) a občas se s ním hádá. Protože Sony stále vlastní práva na filmového Spider-Mana, rozhodlo se začít kolem něj budovat "cinematický vesmír" (to už je dnes taková nadávka) a začalo od Venoma, který je původně (v comicsech) zlou mutací Spider-Mana (a objevil se už ve třetím Raimiho Spider-Manovi ). No a jak je už teď zřejmé, cinematické vesmíry neumí budovat nikdo jiný než Disney, takže se Venom nepovedl...

 • Recenze Venom na iDnes

  Recenze iDnes 40

  Ani ochranná známka Marvel není pojištěna proti šmíře, jak ukazuje premiérový snímek Venom s Tomem Hardym v hlavní roli.

 • Recenze Venom na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Venom nám nabízí nové ztvárnění postavy, kterou známe již z jejího poněkud nešťastného debutu ve Spider-Manovi 3. A zde jde určitě o velký pokrok. Fleischer, Hardy a spol. nám předvádí toho správného Venoma, kterého ocení především fanoušci komiksu. Ale i ostatní si ho jistě užijí. Sice nejde o nic překotného, ale každý komiksový film přeci jen nemůže být další Infinity War. Zajímavý příběh, kvalitní komiksově akurátní herecké výkony, skvělé speciální a jiné efekty a chytlavý soundtrack, to vše spolu dohromady tvoří záživnou podívanou, u které se nebudete nudit.

 • Recenze Venom na Total film

  Recenze Total film 70

  Venom (2018) Venom je evidentně kompromis. To je zásadní hodnocení, kterým bych tento film označil. Snímek byl evidentně drahý a studio bylo... jak to říci kulantně... trochu "při zdi." Otázkou je, zda se mu to dlouhodobě vyplatí a zda vůbec nějaké Sony Marvel Univerzum nakonec vznikne. Spousta negativních recenzí je hodně přitaženo za vlasy, ale rozumím naštvaným fanouškům i poučeným znalcům komiksů. Na Venomovi je těch kompromisů opravdu moc. Na druhou stranu pro diváka, který není touhle marvelovskou větví zatím vůbec zasažen, může být Venom velmi slušnou popcornovou zábavičkou. Na zážitek typu Black Panther ale rovnou zapomeňte.

 • Recenze Venom na MovieZone

  Recenze MovieZone 40

  Tom Hardy má problém. Nalepil se na něj mimozemský parazit a chce začít žrát lidi, jenže je tu ještě pár horších monster, a tak se Eddie Brock a Venom rozhodnou spojit síly a stát se těmi nejobyčejnějšími superhrdiny. Filmový Venom dokázal potenciálně zajímavou a temnější postavu předělat do unylého hrdiny, který vypadá jako relikt minulosti a dovedl by zaujmout možná někdy před dvanácti lety. Vlastně moc nevím, co bych na něm pochválil, i ty nejlepší prvky jsou v něm přinejlepším průměrné.

 • Recenze Venom na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 60

  Podrobně rozebíráme jeden z nejočekávanějších, ale také nejrozporuplnějších filmů roku. Vážně je

Související články k filmu Venom

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Rok 2018: Na co jsme chodili do kina nejvíc

  Rok 2018: Na co jsme chodili do kina nejvíc

  29. 12. 2018 12:21 Malé zamyšlení nad čísly návštěvnosti z Hollywoodu, Česka i celého světa.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Tom Hardy vstupuje do filmového světa Marvel jako Venom

  Tom Hardy vstupuje do filmového světa Marvel jako Venom

  4. 10. 2018 10:30 Na filmová plátna dnes přichází jedna z nejlepších a nejkomplexnějších komiksových postav společnosti Marvel. V titulní roli, dlouho očekávaného snímku Venom, se objeví britský herec Tom Hardy, který si svůj filmový debut odbyl již v roce 2001 ve filmu Černý jestřáb sestřelen. Zahrál si také v takových hitech jako Počátek, REVENANT Zmrtvýchvstání, či Dunkerk. Chcete se o tomto herci dozvědět více? Přečtěte si vše o jeho životě.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nejdrsnější anti-hrdina Marvelu a příběh komunisty Tomana

  Nejdrsnější anti-hrdina Marvelu a příběh komunisty Tomana

  3. 10. 2018 10:00 Příchod jednoho z nejrozporuplnějších a nejdrsnějších anti-hrdinů filmového světa Marvelu, historické drama o vedoucím odboru zahraniční rozvědky, který významně ovlivnil politický vývoj v Československu, dva protichůdné pohledy na minulost i současnost hranice Evropy s Ruskem, pokračování příběhu o přátelství Belly a Sebastiana, Bradley Cooper a Lady Gaga v dechberoucím romantickém dramatu a sériový vrah připravující dokonalou vraždu.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.