Plakát k filmu: Vejška

Vejška Vejška

dokina.cz
5,5

Premiéra 23. 1. 2014
Česká Republika, 2013, 100 min, od 12 let

Žánr:
komedie, drama, kriminální
Režie:
Tomáš Vorel | celý štáb
Hrají:
Jan Zelenka, Tomáš Vorel Jr., Vit Vodvarka, Eva Josefíková, Jiří Mádl, Zuzana Bydžovská | všichni herci

Petr Kocourek (Tomáš Vorel jr.) se hlásí na katedru grafiky na UMPRUM, kam přijímají jen pár vyvolených. Už jednou ho nevzali a profesor Slanina (Jakub Kohák) je nekompromisní. Na školu se hlásí i krásná Julie (Eva Josefíková), do které se Kocourek bezhlavě zamiluje. Michal Kolman (Jiří Mádl) studuje VŠE, ale místo přednášek a seminářů ho zajímají jen spolužačky a rychlá auta. Zkoušky a zápočty řeší podvodem nebo úplatkem či pomocí svého vlivného otce (Jan Kraus). Kocourkova matka (Zuzana Bydžovská) se dávno vzdala představy, že její syn bude studovat něco pořádného, zatímco paní Kolmanová (Ivana Chýlková) svého synka neustále vydržuje a hýčká. Oba kluky spojuje už od gymplu ilegální malování graffiti. Na pražských střechách, nádražích a v podchodech zažívají divoká dobrodružství. Při jedné noční honičce je Kocourek dopaden… Hudba a rap DJ Mika Trafika a Vladimira 518, strohé herectví, dynamická kamera, tajemná noční zákoutí – to vše dává Praze autentickou podobu.

Petr Kocourek (Tomáš Vorel jr.) se hlásí na katedru grafiky na UMPRUM, kam přijímají jen pár vyvolených. Už jednou ho nevzali a profesor Slanina (Jakub Kohák) je nekompromisní. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 85 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Vejška

 • Recenze Vejška na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

  Příliš vykalkulované a upachtěné pokračování Gymplu, které nenabízí nic nového a i to staré recykluje špatně. V tomto případě žánrová trvalka nevykvetla.

 • Recenze Vejška na fffilm

  Recenze fffilm 50

  Osudy Mádla a Vorla mladšího (z Gymplu) pokračují v novém filmu Vorla staršího. Mádl je na Vysoké škole ekonomické, Vorel studuje umění, ale duše obou stále patří sprejování. A ženským.

 • Recenze Vejška na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Děj nicméně tolik nevyspěl. Kombinace Petrových a Michalových zážitků není zrovna koherentní, což se trochu vymstilo pomalu se rozebíhajícímu začátku. Ještě víc než v Gymplu se mnoho scén opírá o nadprůměrnou koncentraci puberťákovin, navíc s tolika vulgarismy, že na ČT poběží zřejmě silně cenzurovaná verze. Jakmile si na to zvyknete, dostane se vám povedených komediálních momentů obohacenými čas od času přitažlivými výlety noční Prahou s rapem v pozadí.

 • Recenze Vejška na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Do kin vstupuje pokračování hitu z roku 2007, jehož hrdiny v podání Jiřího Mádla a Tomáše Vorla ml. dál spojuje graffiti. Ale jinak se vzdalují.

Trailer k filmu

Související články k filmu Vejška

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Režisér Tomáš Vorel slaví 60 narozeniny

  Režisér Tomáš Vorel slaví 60 narozeniny

  2. 6. 2017 13:30 Tomáš Vorel, režisér, scenárista a občasný herec slaví své 60. narozeniny. Po množství amatérských filmů a studiu režie na FAMU debutoval povídkovým filmem Pražská 5. Jeho druhým snímkem byl netradiční dobový muzikál Kouř (1990). V roce 1995 založil produkční společnost Vorel Film; jejím prvním počinem byl hořký snímek Kamenný most (1996). Na hraný film Cesta z města (2000) navázal nejen snímkem Cesta do lesa, ale též dokumentem Z města cesta (2002), který sleduje životní hledání pěti osob. Stejně jako další Vorlovy filmy i jeho groteska Skřítek (2005) nabízí výraznou výtvarnou stylizaci. V dnešním článku si kromě již zmíněných představíme také nejnovější tvorbu Tomáše Vorla.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nádherná Eva Josefíková slaví narozeniny! Provedeme vás její tvorbou

  Nádherná Eva Josefíková slaví narozeniny! Provedeme vás její tvorbou

  3. 2. 2017 10:00 Eva Josefíková je česká herečka, která dnes slaví svoje 27. Narozeniny. Divadlu se začala věnovat již v roce 1999, jako žákyně literárně-dramatického kroužku. V posledních letech se objevila v mnoha českých komediálních filmech a vyzkoušela si také role princezen, které ji zajisté sednou. Pojďme se podívat na dosavadní filmovou tvorbu této mladé talentované herečky.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Vejška - recenze českého filmu

  Vejška - recenze českého filmu

  25. 1. 2014 11:00 Osudy Mádla a Vorla mladšího (z Gymplu) pokračují v novém filmu Vorla staršího. Mádl je na Vysoké škole ekonomické, Vorel studuje umění, ale duše obou stále patří sprejování. A ženským.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.