Plakát k filmu: Vdovy

Vdovy Widows

dokina.cz
7,6

Premiéra 29. 11. 2018
USA, Anglie, 2018, 129 min, od 12 let

Žánr:
thriller, drama, kriminální
Režie:
Steve McQueen | celý štáb
Hrají:
Viola Davis, Liam Neeson, Jon Bernthal, Manuel Garcia-Rulfo, Coby Goss, Michelle Rodriguez | všichni herci

Dnešní Chicago, město špinavé brutálními zločiny a prorostlé korupcí. Čtyři ozbrojení zločinci jsou policií nemilosrdně odpraveni při pokusu o loupež hodně velkého balíku peněz. Skoro nic po nich nezůstane, jen jejich vdovy, kterým zanechají hrozivé dluhy u hodně nepříjemných věřitelů. A právě tyto dluhy, vztek a zármutek náhle osamělé ženy spojí dohromady. Pochopí, že když potáhnou za jeden provaz, dokáží všechno. Promění se na velmi schopnou údernou jednotku rozhodnutou vzít své osudy do vlastních rukou.

Předlohou k filmu Vdovy je stejnojmenný populární britský televizní seriál.

Dnešní Chicago, město špinavé brutálními zločiny a prorostlé korupcí. Čtyři ozbrojení zločinci jsou policií nemilosrdně odpraveni při pokusu o loupež hodně velkého balíku peněz. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů

Recenze filmu Vdovy

 • Recenze Vdovy na fffilm

  Recenze fffilm 90

  Dramatická loupež několika milionů dolarů v Chicagu se nezdaří a všichni její účastníci jsou zabiti policií. To vše na úplném začátku filmu. Takže co dál? Dál sledujeme jejich vdovy (Viola Davisová, Michelle Rodrigeuezová, Elizabeth Debickiová), které na tom nejsou moc dobře (psychicky a většinou ani finančně). A také osudy několika méně souvisejících lidí, jako například černého gangstera, kterému patřily ty ukradené (a shořelé) peníze, nebo mladého bílého politika (Colin Farrell), který v městských volbách kandiduje proti tomu gangsterovi a nesnáší svého otce - také politika (Robert Duvall). A až po několika desítkách minut začne krystalizovat, o čem vlastně film bude. Asi. Při sledování filmu Vdovy Stevea McQueena (toho co nezávodí a je živý) mi myslim dost pomohlo, že jsem o jeho ději předem nevěděl vůbec nic a na základě plakátu jsem pouze tušil, že půjde o nějaké seriózní psychologické drama. To sice nakonec nebyla úplně pravda, ale ve filmu jsou od jeho počátku velmi dobře napsané a natočené scény se skvělými hereckými výkony, které by každému serióznímu psychologickým dramatu dělaly čest.

 • Recenze Vdovy na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Celkově se McQueenovy Vdovy povedly slušně. Je to tvrdý thriller, během něhož si ani chvíli neoddechneme a s napětím čekáme, co se ještě stane. Do příběhu, který se normálně píše pro muže, zasazuje čtyři hlavní ženské postavy a zlehka si pohrává i s politikou a násilím v Americe, což vystihuje konverzace Veroniky a Alice. "Kup tři zbraně. / A kde mám sehnat zbraně, nemám zbrojní pas! / Jseš v Americe." Přestože máme občas pocit, že už je film až příliš napjatý, vše nám vynahrazuje špičkové herecké obsazení, promyšlená kamera a slušný scénář. Pro nadšence do thrillerů je tedy kino povinností, ale pro nás ostatní postačí i premiéra v televizi nebo DVD.

 • Recenze Vdovy na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  Skupina lupičů ukradne dva miliony dolarů, během akce ale jejich lup shoří a všichni zahynou, takže po nich zbydou akorát jejich pozůstalé manželky. Vdovu Veronicu (Viola Davis) pak kontaktují černošští gangsteři, jimž patřily ty ukradené peníze, jimiž plánovali financovat volební kampaň svého šéfa do funkce starosty Chicaga, a chtějí po ní během jednoho měsíce škodu nahradit. Veronica se proto spojí s dalšími dvěma vdovami (Michelle Rodriguez a Elizabeth Debicki) a přesvědčí je, že jedinou možností, jak dluh splatit, je provézt ještě větší loupež, kterou měli jejich manželé naplánovanou do budoucna…

 • Recenze Vdovy na Total film

  Recenze Total film 81

  Vdovy (2018) Vdovy se pravděpodobně zařadí do nominací na letošní Oscary. Mají pro to spoustu předpokladů, i když se v nich možná z pohledu diváka překrývá příliš vypravěčských linií a samotný závěr snímku se uděje tak nějak moc rychle. Ale nevadí. To jsou v celkovém vyznění snímku jenom drobné mouchy.

 • Recenze Vdovy na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Po Hladu a Studu přinášejí Vdovy třetí autorské dílo Stevea McQueena. Ovšem tentokrát si účinek za režiséra odpracovaly herečky.

Související články k filmu Vdovy

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Nová čertovská pohádka a vdovy dědící dluhy

  Filmové premiéry: Nová čertovská pohádka a vdovy dědící dluhy

  26. 11. 2018 10:00 Jan Cina a Ondřej Vetchý v nové čertovské pohádce, příběh čtyř žen bojujících s dluhy svých zesnulých manželů, drama o posledním interview s Romy Schneider a obrazová esej o odcizení a agresi současného světa. Tento týden přináší čtyři filmové premiéry.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.