Plakát k filmu: Vážený občan

Vážený občan El ciudadano ilustre

dokina.cz
7,7

Premiéra 13. 7. 2017
Španělsko, Argentina, 2016, 117 min, od 15 let

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Mariano Cohn | celý štáb
Hrají:
Oscar Martínez, Dady Brieva, Andrea Frigerio | všichni herci

Spisovateli Danielu Mantovanimu leží svět u nohou. Právě získal Nobelovu cenu za literaturu, ale místo zadostiučinění se dostavila kocovina. Autor, který si vyslouží takové uznání, už dávno není provokatér, ale jen spořádaná položka v kánonu. Zhrzený Daniel se uzavře přede všemi, přestane psát a zatvrzele odmítá pozvání na prestižní akce, rozhovory i setkání. Cosi se v něm zlomí ve chvíli, kdy mezi přívalem oficiálních listů nalezne nenápadné psaní z rodného argentinského zapadákova, odkud kdysi utekl. Má mu být přidělen čestný titul váženého občana. Daniel Mantovani se rozhodne vrátit – ke vzpomínkám, dávným láskám, starým přátelstvím. Přijíždí do povědomých ulic jako velká hvězda a z jeho návštěvy se rychle stává groteska, která ale postupem času hořkne. Nejen úspěch se neodpouští. Daniel pomalu přichází na to, že nikdo neumí tak milovat a nenávidět jako lidé, kteří vás znají od dětství. Vrátí mu rodné město chuť psát, nebo jen posílí jeho samotářství?

Spisovateli Danielu Mantovanimu leží svět u nohou. Právě získal Nobelovu cenu za literaturu, ale místo zadostiučinění se dostavila kocovina. Autor, který si vyslouží takové ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 3 hlasů
  • -
  • -

Recenze filmu Vážený občan

  • Recenze Vážený občan na Červený koberec

    Recenze Červený koberec 80

    Vážený občan je film především o lidské zášti, závisti a tom, jak nepřejícní lidé mohou být, když jde o úspěch někoho druhého. A právě z tohoto hlediska jde o osvěžující snímek s relativně originálním nápadem, který, i přes jistá klišé a občasnou předvídatelnost, rozhodně nenudí. Dalo by se říct, že jde o drama s prvky komedie, nebo taky černou komedii, jedno je však jisté, je to ze života. Sledujeme tu v zásadě něco reálného, příběh obyčejného člověka a obyčejných lidí – a právě proto je Vážený občan tak působivý a zajímavý. Navíc je tu i jakési napětí, které se postupně vyvíjí. Nebylo by to však ono, bez sympatického hlavního hrdiny, ke kterému si jako diváci lehko vypěstujeme vztah a fandíme mu. A za to vděčíme jeho představiteli Oscaru Martínezovi, který se evropskému publiku ukazuje jako talentovaný herec. Nejen (ale hlavně) díky němu jde o šarmantní snímek.

Trailer k filmu

Související články k filmu Vážený občan

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.