Plakát k filmu: Vadí nevadí

Vadí nevadí Truth or Dare

dokina.cz
4,8

Premiéra 19. 4. 2018
USA, 2018, 103 min, od 12 let

Žánr:
thriller, horor
Režie:
Jeff Wadlow | celý štáb
Hrají:
Tyler Posey, Lucy Hale, Hayden Szeto, Violett Beane, Nolan Gerard Funk, Landon Liboiron | všichni herci

Vadí nevadí je poměrně nevinná hra, při které hráči, když na ně přijde řada, volí, zda pravdivě odpoví na nějakou choulostivou otázku, nebo splní obtížný/nepříjemný/ponižující úkol. Spojení „poměrně nevinná“ přestává platit ve chvíli, kdy v případě lži nebo nesplněného úkolu zemřete.

Studentka Olivia (Lucy Hale) vyrazila s partou přátel na pohodovou dovolenou do Nového Mexika. Seznámení s pohledným sympaťákem je zavedlo do lehce strašidelných kulis zrušeného kláštera, kde si zahráli právě Vadí nevadí. Jak už to u téhle hry bývá, kvůli tajemstvím vyplouvajícím na povrch začala atmosféra poněkud houstnout. Opravdové husto ale nastalo ve chvíli, kdy jim onen pohledný sympaťák prozradil, že kdyby je ke hře nenalákal, tak by zemřel. A že teď dost pravděpodobně začnou umírat oni, protože organizátor téhle verze Vadí nevadí se s ničím nepáře.

Dalo by se nad tím mávnout rukou, kdyby po návratu domů Olivia a její přátelé nenacházeli připomínky hry na každém kroku. Textovky, telefonáty, nápisy na zdech, dotazy náhodných kolemjdoucích – ti všichni opakují otázku „Vadí nevadí?“ A varianta, že by odmítli, nepřichází v úvahu. Poznají to ve chvíli, kdy to někteří z nich zkusí a zemřou. Jak hráči ubývají, hra nabírá obrátky a stupňuje náročnost. Jak zastavit smrtící kolotoč, když žádné standardní řešení neexistuje?

Vadí nevadí je další originální hororová lahůdka od mistrů hrůzy ze studia Blumhouse, kteří to loni s hitem Uteč dotáhli až k nominaci na Oscara za nejlepší film a k Oscarovi za nejlepší scénář.

Vadí nevadí je poměrně nevinná hra, při které hráči, když na ně přijde řada, volí, zda pravdivě odpoví na nějakou choulostivou otázku, nebo splní obtížný/nepříjemný/ponižující ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 5 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 79.00 CZK 380.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Vadí nevadí

 • Recenze Vadí nevadí na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 45

  Nejnovější horor od tvůrců kladně přijímaných snímků Uteč a Rozpolcený nám nenabízí nic převratného: parta mladých a nepříliš výrazných hrdinů se dostane do situace, kdy je něco/někdo začne pomalu vraždit. Ti bystřejší se snaží zůstat naživu a střízliví dost dlouho na to, aby odhalili příčinu dění a ze situace i se svými nejbližšími vyvázli. Snímek nepřekvapí, nevyniká hutnou atmosférou, ale mezi všemi špatnými horory je to ten méně špatný.

Související články k filmu Vadí nevadí

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Vražedná hra a život v husí kůži

  Filmové premiéry: Vražedná hra a život v husí kůži

  18. 4. 2018 10:00 Smrtelná podoba poměrně nevinné hry, romantický a zároveň ironický příběh hastrmana alias barona de Caus v podání Karla Dobrého, hudebně taneční snímek mistra zakřivené reality Bruna Dumonta a ptáci, užívající si život plnými zobáky. V tomto týdnu přichází do českých kin 4 filmové premiéry.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.