Plakát k filmu: V zajetí démonů

V zajetí démonů Conjuring, The

dokina.cz
7,5

Premiéra 25. 7. 2013
USA, 2013, 112 min, od 15 let

Žánr:
thriller, životopisný, horor
Režie:
James Wan | celý štáb
Hrají:
Vera Farmiga, Patrick Wilson, Lili Taylor, Ron Livingston, Shanley Caswell, Hayley McFarland | všichni herci

Hrůzostrašný případ z domu v Amityville nebyl první – ještě dříve došlo k záhadným děsivým událostem v Harrisville. Film „V zajetí démonů", natočený podle skutečných událostí, vypráví hrůzný příběh světově proslulých vyšetřovatelů paranormálních jevů Eda a Lorraine Warrenových, kteří byli pozváni na odlehlou farmu, aby pomohli rodině terorizované temnými silami. V nejhrůzostrašnějším případu svého života jsou Warrenovi nuceni utkat se s mocnou démonickou bytostí.

Hrůzostrašný případ z domu v Amityville nebyl první – ještě dříve došlo k záhadným děsivým událostem v Harrisville. Film „V zajetí démonů", natočený podle skutečných událostí, ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 63 hlasů

Recenze filmu V zajetí démonů

 • Recenze V zajetí démonů na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

 • Recenze V zajetí démonů na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Nedávno jsem se dotal po delší době do kina a zvolil jsem horor V zajetí démonů , který je sice v našich kinech nasazen už pár týdnů, ale já ho neviděl a slyšel jsem o něm překvapivě dobré věci. V zajetí démomů vypráví údajně pravdivý příběh sedmičlenné rodiny (rodiče a pět dcer), která se nastěhovala do domu, kde velmi intenzivně straší (zřejmě více duchů současně). Současně jde ale také o příběh Eda a Lorraine Warrenových, což byli před několika desetiletími slavní "paranormální vyšetřovatelé a vymítači", kteří zažili během své nadpřirozené kariéry strašlivé věci, které se navždy podepsaly na jejich schopnostech HTML webdesignu . Warrenovi samozřejmě byli lháři a/nebo šílenci a většinu svých šokujících případů si vymysleli, nicméně je docela zajímavé najít si nějaké informace o tom, "jak to bylo doopravdy" (podle nich), protože filmaři si pochopitelně historky Warrenových přibarvili ještě mnohem více ke svému hororovému obrazu, což je občas docela legrační. Například když srovnáte "skutečnou posedlou panenku" z archivu Warrenových (vlevo) s její filmovou verzí (vpravo). Ta skutečná je samozřejmě mnohem děsivější: Údajnou "inspirací skutečnými událostmi" se tedy dále nebudu zabývat. Je to především reklamní trik. Film režíroval James Wan, který natočil také první Saw nebo nedávný Insidious (který jsem neviděl), a natáčí nový díl Fast & Furious . A režíroval ho velmi příjemným způsobem, který je téměř retro. Ve filmu totiž až do jeho úplného finále nejsou téměř žádné triky, tedy nic co by viditelně vypadalo jako že to musel být produkt práce trikařů. Nejnáročnější "efekty" spočívají v tom, že se samy zavřou dveře nebo že samy od sebe spadnou obrazy ze zdi. Většina hrůzy je vytvářena pomocí nápadité práce kamery, chytrého střihu a osvětlení, originálních zvukových nápadů atd... Několikrát dojde ke klasické hororové scéně, kdy někdo někam pomalu, ve tmě jde, a my VÍME, že na něj každou chvíli něco MUSÍ vybafnout - ale ve většině případů mají tyto scény nápadité vyvrcholení, nikoliv jen hlasitý skřek na soundtracku a rychlý střih na vykuleného bubáka. Mimochodem, skladatel Joseph Bishara vytvořil zajímavou, převážně orchestrální hudbu (nikoliv synťáky) a hraje ve filmu hlavní démonku ! Docela mě potěšily i vztahy mezi hlavními protagonisty. Bez zbytečných průtahů je slušně načrtnuto, co k sobě cítí členové vystrašené rodiny, i oba Warrenovi. A vyplývají z toho použitelné minizápletky mezi vymítáním a vyšetřováním. Tento film není nic revolučního a ke konci sklouzne víceméně do vyjetých kolejí většiny ostatních vymítacích hororů. Ale je potěšitelné, když si tvůrci dají na takového zdánlivé rutinní záležitosti pořádně záležet a natočí ji se zjevným zápalem a inteligencí.

Trailer k filmu

Související články k filmu V zajetí démonů

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Annabelle - recenze zbrusu nového hororu

  Annabelle - recenze zbrusu nového hororu

  11. 10. 2014 22:00 Annabelle je přímý prequel hororu V zajetí démonů, ve kterém se dozvíme, co se dříve dělo s tou strašidelnou panenkou, která se ve V zajetí démonů objeví. A samozřejmě, nedělo se s ní nic příjemného.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Šest nejlepších hororů - takové byste nečekali

  Šest nejlepších hororů - takové byste nečekali

  9. 10. 2014 22:00 Hitchcockovo Psycho, Carpenterova Věc nebo Kubrickovo Osvícení - tak přesně tyto klasické filmové strašáky nenajdete ve výběru těch úplně nejlepších hororů. Jejich absence přitom není důvodem netradičního kritikova výběru, naopak chybí mezi nejlepšími horory dle agregačního webu Rotten Tomatoes, tedy výběru nejlepších filmů na základě hodnocení většiny. Nemusíte se však bát, že se u jejich náhradníků nebudete bát - jenom očekávejte, že hlas davu do role nejlepších hororu historie katapultuje některé skutečně nečekané ač překvapivě logické zástupce. 

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Připravte se na Insidious 2: připomeňte si, co vše natočil jeho režisér James Wan

  Připravte se na Insidious 2: připomeňte si, co vše natočil jeho režisér James Wan

  18. 11. 2013 20:15 Sotva pětatřicetiletý, původem malajsko-australský režisér James Wan stihl za svou desetiletou kariéru renovovat hororový žánr tituly jako jsou Saw nebo V zajetí démonů. Do českých kin nyní přichází pokračování jeho méně známého hororu Insidious. Vlivem bizarního rozhodnutí se jeho první díl našim kinům vyhnul – o to větší je však důvod si Wanovu tvorbu doplnit, a třebas si předtím i v našem rychlopřehledu připomenout další Wanovu tvorbu.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.