Plakát k filmu: V srdci moře

V srdci moře In the Heart of the Sea

dokina.cz
6,5

USA, 2015, 121 min, od 12 let

Žánr:
drama
Režie:
Ron Howard | celý štáb
Hrají:
Chris Hemsworth, Cillian Murphy, Ben Whishaw, Brendan Gleeson | všichni herci

V zimě roku 1820 byla velrybářská loď z Nové Anglie napadena čímsi neuvěřitelným: velrybou mamutích rozměrů s obrovskou vytrvalostí a téměř lidskou touhou po odplatě. Toto skutečné námořní neštěstí inspirovalo spisovatele Hermana Melvilla k napsání románu Bílá velryba. Ale román vypráví jen polovinu příběhu. Film „In the Heart of the Sea“ odkrývá trýznivé následky osudového střetu, kdy je přeživší posádka dohnána až do krajnosti a aby přežila, musí dělat nepředstavitelné věci. Když čelí bouřím, hladovění, panice a beznaději a jejich kapitán se na širém moři snaží najít směr, zatímco první důstojník dál usiluje o ulovení obří velryby, členové posádky zpochybňují samé základy své víry a nejhlubšího přesvědčení, počínaje hodnotou svých životů a konče morálností jejich řemesla.

V zimě roku 1820 byla velrybářská loď z Nové Anglie napadena čímsi neuvěřitelným: velrybou mamutích rozměrů s obrovskou vytrvalostí a téměř lidskou touhou po odplatě. Toto ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 15 hlasů

Kde se podívat online?

434.69 CZK Přehrát online

Recenze filmu V srdci moře

 • Recenze V srdci moře na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Velrybář Chris Hemsworth a jeho kolegové se stovky kilometrů od pobřeží střetnou s monstrem, které potopí jejich loď. Začíná boj o přežití, ve kterém si všichni sáhnou až na dno sil. A velryba je navíc pořád nablízku. Ron Howard natočil zábavnou dobrodružnou podívanou, která překvapivě nemá oscarové ambice, ale zvládne dvě hodiny poctivě bavit. I před občas odfláklé triky a minimum zajímavých vedlejších postav je to rozhodně film, který byste na velkém plátně měli vidět.

 • Recenze V srdci moře na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Nejnovější film Rona Howarda vypráví "pravdivý příběh, který inspiroval slavnou knihu Bílá velryba (neboli Moby Dick)". V praxi to znamená, že film začíná tím, jak Herman Melville (autor Bílé velryby) navštíví v roce 1850 stařičkého rybáře (Brendan Gleeson), který jediný je ještě naživu z posádky tragicky zničené velrybářské lodě Essex. A po krátkém ukecávání a podplácení začne stařec vyprávět, jak se v roce 1820 plavil na lodi s nezkušeným kapitánem a zkušeným prvním důstojníkem (Chris Hemsworth)... Celá ta struktura mi přišla poněkud zbytečně překombinovaná. Jen proto, abychom mohli vidět Melvilla (fousatý Ben Whishaw), musíme vydržet šedesátiletého mrzouta nad hrobem, který navíc tvrdí, že mu v roce 1820, tedy o 30 let dříve, bylo pouhých 14 let...? A z jeho úst poslouchat příběh, jehož dobrá polovina pozůstává ze scén, u kterých ten stařec (tehdy hoch) vůbec nebyl...? Opravdu mi uniká, proč to tvůrci takhle zbytečně komplikovali a nenatočili prostě story o Hemsworthovi, jeho kapitánovi a spermatické velrybě vorvaňovi.

 • Recenze V srdci moře na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 70

  I když je snímek V srdci moře zasazený do počátku 19. století a ukazuje nám tehdejší souboj člověka bažícího po zisku s přírodou, jedná se o nadčasový příběh, který se v různých podobách odehrává dnes a denně kolem nás. I když nás může, z dnešního pohledu, zarážet chování některých postav a způsob lovu, je film plný působivých, drsných i malebných záběrů a odpovídajících hereckých výkonů. Vyváženější tempo vyprávění a místy lepší přehlednost by dílu dodaly na ucelenosti.

 • Recenze V srdci moře na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 70

  Dobrodružný film V srdci moře vypráví skutečný příběh lovců velryb na lodi Essex, který inspiroval spisovatele Hermana Melvilla k napsání Bílé velryby. Nicméně s tímto románem, pokud jste ho četli, toho moc společného nemá, což se ostatně dalo čekat.

Související články k filmu V srdci moře

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Inspirováno skutečnými událostmi, katastrofy, které byly zfilmovány

  Inspirováno skutečnými událostmi, katastrofy, které byly zfilmovány

  30. 9. 2016 10:00 Katastrofický film je žánr, jehož hlavním tématem je hrozící či probíhající katastrofa (např. zemětřesení, ztroskotání lodi či letadla). Film většinou obsahuje více dějových linií, v nichž se zaměřuje na postavy, které se snaží katastrofě uniknout, čelit jí, nebo se vyrovnat s následky. Od tohoto týdne můžeme v českých kinech vidět snímek Deepwater Horizon: Moře v plamenech, vyprávějící o jedné z největších člověkem způsobených katastrof na světě. V dnešním článku se podíváme na další filmy inspirované skutečnými katastrofami.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: V srdci moře- recenze nového zpracování Moby Dicka

  V srdci moře- recenze nového zpracování Moby Dicka

  29. 11. 2015 16:54 Nejnovější film Rona Howarda vypráví "pravdivý příběh, který inspiroval slavnou knihu Bílá velryba (neboli Moby Dick)". V praxi to znamená, že film začíná tím, jak Herman Melville (autor Bílé velryby) navštíví v roce 1850 stařičkého rybáře (Brendan Gleeson), který jediný je ještě naživu z posádky tragicky zničené velrybářské lodě Essex. A po krátkém ukecávání a podplácení začne stařec vyprávět, jak se v roce 1820 plavil na lodi s nezkušeným kapitánem a zkušeným prvním důstojníkem (Chris Hemsworth)...

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Tohle není bezdomovec, ale jeden z nejslavnějších australských herců. Poznáte ho?

  Tohle není bezdomovec, ale jeden z nejslavnějších australských herců. Poznáte ho?

  24. 11. 2015 11:00 Známý hollywoodský sympaťák kvůli roli v jistém filmu dramaticky změnil svou vizáž. Nyní vypadá jako vagabund.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.