Plakát k filmu: Úžasňákovi 2

Úžasňákovi 2 Incredibles 2

dokina.cz
7,7

Premiéra 2. 8. 2018
USA, 2018, 115 min

Žánr:
dobrodružný, akční, rodinný, animovaný
Režie:
Brad Bird | celý štáb
Hrají:
Samuel L. Jackson, Holly Hunter, Craig T. Nelson, John Ratzenberger, Catherine Keener, Sarah Vowell | všichni herci

Ve filmu Úžasňákovi 2 se vrací oblíbená rodina superhrdinů. Avšak tentokrát je hlavní hvězdou Helen, zatímco Bob zůstal v domácnosti a pomáhá Violet a Dashovi zvládat každodenní nástrahy „normálního“ života. Pro všechny je to těžká změna, a těžší je o to víc, že si nikdo z rodiny neuvědomuje superschopnosti malého Jack-Jacka. Když se objeví nový padouch, který se chystá uskutečnit ďábelsky geniální plán, tak rodina a Mražoun musí najít způsob, jak se dát zase dohromady a spojit síly – což se lehko řekne a těžko udělá, i když jsou všichni doslova úžasní.

Ve filmu Úžasňákovi 2 se vrací oblíbená rodina superhrdinů. Avšak tentokrát je hlavní hvězdou Helen, zatímco Bob zůstal v domácnosti a pomáhá Violet a Dashovi zvládat každodenní ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 8 hlasů

Recenze filmu Úžasňákovi 2

 • Recenze Úžasňákovi 2 na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 70

  Roky 2000 – 2010 byly obdobím, kdy animační studio Pixar slavilo největší úspěchy a každý jeho film byl dokonalým vybroušeným klenotem, zatímco studio Disney plodilo druhořadé animáky, které čím dál tím znatelněji zaostávaly za konkurencí. Poté, co byl Pixar odkoupen Disneym a došlo k prolnutí obou společností, se to na jejich produkci projevilo tím, že Disneyho animované filmy si kvalitativně o něco polepšily a snímky Pixaru si naopak o něco pohoršily. I dnes sice Pixar čas od času stvoří nádherný a brilantní film (V hlavě, Coco), který dá vzpomenout na to, čím je (nebo možná byla) tahle firma výjimečná, nicméně to samé nelze říct o množících se pokračováních jejich slavných hitů (s výjimkou série Příběh hraček), které jsou sice pořád dobré, ale svým předchůdcům se ani náhodou nemohou rovnat, možná snad kromě úrovně animace. Platilo to pro Univerzitu pro příšerky, Hledá se Dory, Auta 2 i Auta 3 a bohužel to platí i pro film Úžasňákovi 2, v němž se pětičlenná superhrdinská rodinka Úžasňákových vrací do kin po čtrnácti letech.

 • Recenze Úžasňákovi 2 na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 85

  Studio Pixar nám na horké letní dny přináší jedno ze svých nejočekávanějších pokračování vůbec. A tenhle kreslený příběh je opravdu osvěžující a zábavný. Úžasňákovi mají zkrátka všechno, co má takový správný animák mít a mnohem víc; líbivé postavy, chytlavý soundtrack, kvalitní a technicky pokročilou animaci a děj, co zaujme všechny věkové skupiny.

 • Recenze Úžasňákovi 2 na fffilm

  Recenze fffilm 70

  I když od prvního filmu uplynulo už 14 let, druzí Úžasňákovi překvapivě začínají přesně ve chvíli, kdy skončili první. Takže všichni členové rodiny jsou pořád stejně staří a potýkají se se stejnými problémy - konkrétně s tím, že superhrdinové jsou pořád zakázáni, a že je potřeba vychovávat děti, včetně malého Jack-Jacka. Zápletka se točí kolem toho, že jakýsi miliardář Úžasňákovým navrhne, že jim pomůže stát se kladnými hrdiny celé společnosti (poté, co "omylem" zničili půlku města), a že začne s Helen (Elastičkou). Helen je ráda, že "hurá woman power" a odcestuje konat hrdinství někam daleko, zatímco se Bob musí doma starat o rodinu.

 • Recenze Úžasňákovi 2 na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Bezesporu pro rodinné výpravy do kina představují animovaní Úžasňákovi 2 stále ideální volbu. Ale už nebudí tak ryzí úžas jako první díl z roku 2004.

Související články k filmu Úžasňákovi 2

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Výsledky 91. Oscarů nijak zvlášť nepřekvapily

  Výsledky 91. Oscarů nijak zvlášť nepřekvapily

  25. 2. 2019 12:00 Tak a máme to za sebou. Letošní Oscaři nijak zvlášť nešokovali, byť o vítězích některých kategorií by se dalo spekulovat. Samozřejmě. Ostatně stejně jako každý rok. Letos si toho Oscara v hlavních kategoriích hezky rozdělilo hned několik hlavních favoritů, tudíž se nestalo, že by jeden film sebral sošky za nejlepší film, herce, režii a třeba ještě herce ve vedlejší roli. Nicméně už dost povídání, tady jsou výsledky:

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Rok 2018: Na co jsme chodili do kina nejvíc

  Rok 2018: Na co jsme chodili do kina nejvíc

  29. 12. 2018 12:21 Malé zamyšlení nad čísly návštěvnosti z Hollywoodu, Česka i celého světa.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Na co jít DOKINA: Návrat Úžasňákových i superagenta Ethana Hunta

  Na co jít DOKINA: Návrat Úžasňákových i superagenta Ethana Hunta

  3. 8. 2018 13:35 Nemáte čas zdlouhavě studovat programy kin a recenze? Máme pro vás řešení v podobě krátkého pořadu, který vám v několika minutách poradí, co s načatým víkendem.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.