Plakát k filmu: Úsvit planety opic

Úsvit planéty opíc Dawn of the Planet of the Apes

dokina.cz
8,3

Premiéra 17. 7. 2014
USA, 2014, 130 min, od 12 let

Žánr:
thriller, akční, drama, sci-fi
Režie:
Matt Reeves | celý štáb
Hrají:
Gary Oldman, Toby Kebbell, Judy Greer, Keri Russell, Andy Serkis, Kodi Smit-McPhee, Jason Clarke, Kirk Acevedo | všichni herci

Caesar je šimpanz, se kterým jsme se seznámili před třemi lety ve velmi úspěšném filmu Zrození planety opic. Tehdy právě on, jako první z lidoopů, získal mimořádně vysokou inteligenci a to kvůli pokusům s ještě neschváleným lékem na Alzheimerovu nemoc. Chytrý lidoop se stal senzací, ale zároveň předznamenal zásadní revizi pohledu na to, kdo je skutečným pánem tvorstva. Příběh Úsvitu planety opic začíná deset let poté, co se Caesar se smečkou dalších uprchlých lidoopů ukryl v hlubokých lesích poblíž San Francisca. Lidstvo v mezidobí prakticky zdecimoval agresivní virus, jehož první příznaky se objevily na konci prvního dílu. Těm, kteří virovou pandemii přežili, navíc hroutící se svět stavěl do cesty další nečekané překážky.

Území uvolněné lidmi postupně obsadil národ geneticky pozměněných lidoopů, v jejichž čele stojí právě Caesar. Síla a schopnosti Ceasarova království narůstají, postupně vzniká nová civilizace řídící se novými zákony a pravidly; civilizace, která si dokáže představit Zemi bez lidí. Planetu opic. Lidé, kteří přežili, se snaží narůstající opičí dominanci narušit a vrátit se na vrchol evolučního žebříčku. Začíná boj o moc, boj o to, kdo bude vládnoucím živočišným druhem na Zemi. Obě strany sice dosáhnou křehkého příměří, ale jen nakrátko. Napětí mezi lidskou a lidoopí komunitou narůstá, sílí i boj o moc uvnitř obou skupin. Tohle napětí může vyřešit jen fatální střet, po němž bude zcela nezpochybnitelné, kdo se stal vládcem planety Země.

Caesar je šimpanz, se kterým jsme se seznámili před třemi lety ve velmi úspěšném filmu Zrození planety opic. Tehdy právě on, jako první z lidoopů, získal mimořádně vysokou ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 31 hlasů

Kde se podívat online?

357.93 CZK Přehrát online

Recenze filmu Úsvit planety opic

 • Recenze Úsvit planety opic na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

  Nový filmový dílek do odkazu francouzského spisovatele Pierra Boulleho, který v šedesátých letech vymyslel planetu, na níž dávají opice na kokos lidem, dál důstojně rozšiřuje odkaz klasiky. Zrestartovaná série se dočkala hutnějšího druhého dílu, jenž navádí pečlivě gradované drama až k dechberoucímu válečnému střetu, jenž umí být sugestivní, drsný i vyloženě cool. Výborná a vyvážená podívaná s postavami, jež budete chtít potkat znovu. A brzy.

 • Recenze Úsvit planety opic na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Nějakých 10-20 let po předchozí Planetě opic . Většina lidí vyhynula. Inteligentní opice si spokojeně žijí v lese a domnívají se, že lidé vyhynuli zcela. Ale náhle zjišťují, že v nedalekém městě žije celkem velká komunita lidí, kteří se začnou nebezpečně rozpínat. Potřebují totiž zprovoznit hydroelektrárnu v přehradě, nacházející se poblíž opičího města. Je zaděláno na konflikt. Především: Vizuální stránka filmu Matta Reevese ( Monstrum ) je ve většině scén úžasná. Zamlžené lesy. Zarostlé trosky města jako z "The Last of Us" . A především opice, ty opice… Nejen, že vypadají jako reálné opice, ale především se skvěle pohybují a HRAJÍ. Jejich chování je směsí opičího a lidského a je většinou strašidelné, nebo aspoň znervozňující - přesně tak, jak mělo být.

 • Recenze Úsvit planety opic na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 90

  Úsvit planety opic natočený pod režisérskou taktovkou Matta Reevese si vás získá na první pohled a postupem času vás stále více vtahuje do svého nitra. Nejedná se totiž pouze o snímek, jehož hlavním cílem je ukázat, co vše lze vytvořit pomocí počítačových technologií. Akční sci-fi drama nás chytne za srdce a donutí přemýšlet nad naším chováním.

 • Recenze Úsvit planety opic na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  Úsvit planety opic je pokračováním tři roky starého Zrození planet opic, které bylo pro změnu prequelem Planety opic z roku 1968. Jeho děj se odehrává deset let po událostech předchozího filmu, na jehož konci se po celém světě rozšířil zhoubný virus a zlikvidoval drtivou většinu lidské populace. Přeživší lidé, geneticky odolní vůči účinkům viru, přežívají v USA ve společenství v post-apokalyptickém San Franciscu, přičemž nedaleko v lesích a džungli žijí ve vlastní tlupě inteligentní opice. Právě na jejich území se nachází bývalá vodní elektrárna, díky níž by mělo lidstvo možnost přísunu elektrické energie. To se ale neobejde bez konfliktu…

Související články k filmu Úsvit planety opic

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Nejúspěšnějším filmům roku 2014 v USA zatím kralují Strážci Galaxie s hrdinou mývalem

  Nejúspěšnějším filmům roku 2014 v USA zatím kralují Strážci Galaxie s hrdinou mývalem

  31. 8. 2014 20:00 Konec prázdnin nás přivedl na myšlenku podívat se za oceán, jak si stojí nejúspěšnější letošní hity. Nabízíme vám pohled na první desítku, která ukazuje, že americké publikum ze všeho nejvíc přitahují trikové filmy a komiksové adaptace. Do první desítky nepostoupil žádný thriller, či jakékoliv vážnější téma. 

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Úsvit planety opic - recenze letního sci-fi hitu, který se opravdu povedl

  Úsvit planety opic - recenze letního sci-fi hitu, který se opravdu povedl

  20. 7. 2014 21:00 Zoufalá snaha amerických producentů restartovat a znovu natočit všechno, co někdy v minulosti vydělalo alespoň nějaké peníze, bývá většinou korunováno nechutně trapným výsledkem. Mnohdy se pak studia k originálnímu filmu nehlásí a tváří se, že jde o novinku. Úsvit planety opic je druhým dílem jednoho takového restartu, který však tentokrát dopadl na výbornou. 

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Novinky v kinech, které nás potěší tento týden - sci-fi i romantika

  Novinky v kinech, které nás potěší tento týden - sci-fi i romantika

  16. 7. 2014 21:38 Nové filmy tentokrát potěší nejen příznivce klasických hollywoodských blockbusterů, ale také děti a příznivce dokumentární tvorby. Do kin dorazí kreslené pokračování Letadla 2: Hasiči a záchranáři, restartem klasiky je pak Úsvit planety opic.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.