Plakát k filmu: Upír Nosferatu

Upír Nosferatu Nosferatu, eine Symphonie des Grauens

dokina.cz
8,0

Premiéra 15. 1. 2009
Německo, 1922, 94 min

Žánr:
thriller, horor, fantasy
Režie:
F.W. Murnau | celý štáb
Hrají:
Max Schreck, Georg H. Schnell, Gustav Botz, Gustav von Wangenheim, Greta Schröder, Ruth Landshoff | všichni herci

Mladý úředník realitní kanceláře Hutter (GUSTAV VON WANGENHEIM) je vyslán do karpatských hor k hraběti Orlokovi (MAX SCHRECK), aby s ním uzavřel smlouvu o koupi nemovitosti. Po strastiplné cestě jej uvítá hrabě na svém hradu. S příchodem první noci však Hutter zjišťuje krutou pravdu, hrabě Orlok je totiž upír. FRIEDRICHU WILHELMU MURNAUOVI se nepodařilo získat práva na zfilmování románu BRAMA STOKERA DRACULA a tak pozměnil jména osob a dějiště příběhu zasadil do fiktivního městečka WISMAR. Zajímavostí také je, že Murnau natáčel scény z Orlokova hradu na slovenském Oravském zámku.

Mladý úředník realitní kanceláře Hutter (GUSTAV VON WANGENHEIM) je vyslán do karpatských hor k hraběti Orlokovi (MAX SCHRECK), aby s ním uzavřel smlouvu o koupi nemovitosti. Po ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 240 hlasů
 • -
 • -
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Související články k filmu Upír Nosferatu

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Před 90 lety měl premiéru film Upír Nosferatu

  Před 90 lety měl premiéru film Upír Nosferatu

  5. 3. 2012 06:34 Němý klenot německého expresionismu představuje film Upír Nosferatu, v originále Nosferatu, symfonie hrůzy, který měl premiéru 5. března 1922. Jeho režisér Friedrich Wilhelm Murnau tehdy šokoval veřejnost syrovým ztvárněním románové předlohy Dracula, ze kterého na diváky dýchl neurčitý strach z nadvlády čehosi hrůzného.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Projekt 100 – 2009

  Projekt 100 – 2009

  15. 7. 2009 13:02 Dvakrát upírský film a další klasika světové kinematografie. Od 15. ledna do 31. května 2009 proběhne v asi stovce českých kinech již 15. ročník putovní filmové přehlídky Projekt 100

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Dracula

  Dracula

  3. 7. 2009 08:30

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.