Plakát k filmu: Universum Brdečka

Universum Brdečka Universum Brdečka

dokina.cz
7,2

Premiéra 21. 12. 2017
Česká Republika, 2017, 84 min

Žánr:
dokumentární
Režie:
Miroslav Janek | celý štáb

Limonádový Joe, Tajemství hradu v Karpatech, Adéla ještě nevečeřela, Císařův pekař a Pekařův císař… Tyto a další filmové hity české kinematografie spojuje jméno Jiří Brdečka. Scenárista, spisovatel a kreslíř Brdečka v Čechách proslul svou spoluprací s Jiřím Trnkou, Janem Werichem nebo Oldřichem Lipským, ve světě se proslavil především jako respektovaný režisér animovaných filmů. Kým ale vlastně Brdečka ve skutečnosti byl? Kde hledal inspiraci a jaký byl jeho bohatý vnitřní svět? Kam se schovával před nesvobodným politickým režimem, aby mohl nakonec světu…

Limonádový Joe, Tajemství hradu v Karpatech, Adéla ještě nevečeřela, Císařův pekař a Pekařův císař… Tyto a další filmové hity české kinematografie spojuje jméno Jiří Brdečka. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -
 • -

Recenze filmu Universum Brdečka

 • Recenze Universum Brdečka na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Věřil v sílu umění, opovrhoval sportem, razil názor, že člověk má pokuřovat v kavárně. A stvořil národní poklad Limonádový Joe. Na Štědrý den uplyne sto let od narození Jiřího Brdečky, na jehož počest jde do kin dokumentární film Universum Brdečka.

 • Recenze Universum Brdečka na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 80

  Celkově je Universum Brdečka dokument, který si rozhodně zasloužil být natočen. Už jen proto, aby nám přiblížil člověka, který stojí za našimi oblíbenými filmy, jako jsou Limonádový Joe, Tajemství hradu v Karpatech a Adéla ještě nevečeřela. Je to také dokument poměrně netradiční, ale to vůbec není na škodu. Prostřednictvím Terezy Brdečkové se o Jiřím Brdečkovi dozvídáme věci, které nám na Brdečku umožní nahlédnout jakožto na člověka a ne na tvůrce a pochopit význam toho, co dělal. Snad jen ve výsledku Universum Brdečka vychází trochu jako dokument pro diváky, kteří už mají o Jiřím Brdečkovi něco málo načteno a chtějí se spíš dozvědět o nějakých těch "třešinkách na dortu".

Trailer k filmu

Související články k filmu Universum Brdečka

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Komedie ze zasněženého Špindlu a čtveřice uvězněná ve videohře

  Filmové premiéry: Komedie ze zasněženého Špindlu a čtveřice uvězněná ve videohře

  20. 12. 2017 10:00 Komedie ze zasněženého Špindlu, čtveřice školáků uvězněná ve videohře, zpívající exotky na evropské tour, nejroztomilejší a nejhodnější sudokopytník a vzplanutí lásky dvou mužů ukončené tragickou událostí. Vánoční týden přináší 5 filmových premiér a dokumentární snímek vyprávějící o životě scénáristy, spisovatele a kreslíře Jiřího Brdečka.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.