Plakát k filmu: Ulice Cloverfield 10

Ulice Cloverfield 10 10 Cloverfield Lane

dokina.cz
7,3

Premiéra 7. 4. 2016
USA, 2016, 103 min

Žánr:
akční, sci-fi, mystery
Režie:
Daniel Trachtenberg, Matt Reeves | celý štáb
Hrají:
John Goodman, Mary Elizabeth Winstead, John Gallagher Jr., Douglas M. Griffin, Suzanne Cryer, Bradley Cooper | všichni herci

Jednu chvíli jedete v autě, pak to do vás z boku napálí nějaký idiot a vy se probudíte pomlácení, ale živí v podzemní kobce, kde vám neznámý podivín řekne, že jste právě vyhráli hlavní cenu v životní loterii. Jste zmatení? Výborně. Přesně toho chtěl producent J. J. Abrams ve svém thrilleru docílit. Aby se diváci cítili jako Michelle, hrdinka filmu Ulice Cloverfield 10.

Onen neznámý podivín (John Goodman) se jmenuje Howard a je to zkušený „Prepper“. To jsou lidé, kteří tuší, že jednoho nepříliš krásného dne přestane fungovat svět, a tak se na to připravují. Například Howard si postavil a komfortně vybavil podzemní bunkr. Výhra Michelle (Mary Elizabeth Winstead) spočívá v tom, že ji našel ve vraku havarovaného auta a přesunul do svého krytu krátce předtím, než na Zemi plnou silou udeřila gigantická katastrofa, která zničila veškerý pozemský život. Emmett, jeho kámoš, který mu se stavbou pomáhal (John Gallagher), a Michelle jsou podle všeho široko daleko jediní přeživší. Škoda, že je venku kontaminovaný vzduch a nejde to proto ověřit. Michelle ale téhle teorii příliš nevěří. Howarda považuje za magora, který ji unesl a pod za vlasy přitaženou záminkou ji chce udržet ve sklepě. Jenže důkazů, že má tenhle apokalyptický vizionář pravdu, se postupně objevuje víc a víc. Stejně jako dokladů toho, že Howard je fakt pořádný magor…

Přestože tvůrci drží rozuzlení zápletky v režimu maximálního utajení, mohlo by se zdát, že mnohé naznačuje už to, že Ulice Cloverfield 10 navazuje na ruční kamerou točené katastrofické sci-fi Cloverfield (v českých kinech vyšlo pod názvem Monstrum), které líčilo útok mimozemšťanů na Zemi. Producent Abrams, mimochodem také režisér nejnovějších Star Wars, ale kroutí hlavou: „To bychom tenhle film nazvali Cloverfield 2. Tohle je úplně jiný žánr a úplně jiný film. Mnohem děsivější,“ slibuje Abrams.

Jednu chvíli jedete v autě, pak to do vás z boku napálí nějaký idiot a vy se probudíte pomlácení, ale živí v podzemní kobce, kde vám neznámý podivín řekne, že jste právě vyhráli ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 6 hlasů

Kde se podívat online?

356.75 CZK Přehrát online

Recenze filmu Ulice Cloverfield 10

 • Recenze Ulice Cloverfield 10 na MovieZone

  Recenze MovieZone 90

  Mladá žena se po autonehodě ocitá spoutaná v bunkru a zjišťuje, že modřina na hlavě a nabourané auto jsou nejmenší z jejich starostí. Venku za okny se něco ošklivého děje, ale ani uvnitř není bezpečno. Parádní thriller s malou duší, ale velkými ambicemi, který s vámi bude hrát na schovávanou do poslední chvíle. A vám se to bude líbit.

 • Recenze Ulice Cloverfield 10 na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Jak je patrno z názvu, tento film, produkovaný J.J. Abramsem, by snad měl být jakýmsi sidequelem / sequelem / prequelem k jeho snímku Monstrum . Bohužel, nemůžu vám napsat, jestli to tak je, protože by to byl spoiler. Takže pár vět pokud možno bez spoilerů: Mary Elizabeth Winsteadová havaruje ve svém autě a probudí se spoutaná v podomácku postaveném protiatomovém krytu, který obývá zjevný šílenec John Goodman a mladý vidlák (John Gallagher, Jr.). Kryt se nachází pod Goodmanovou venkovskou farmou a Winsteadová se od Goodmana dozví, že došlo k nějaké strašlivé katastrofě (něco mezi jadernou válkou a invazí mimozemšťanů) a nikdo nesmí z bunkru ven. Většina filmu je pak o tom, že se tito tři lidé snaží spolu v podzemí nějak vyjít a odhalit, kdo z nich je jak velký blázen a co se vlastně nahoře stalo (pokud něco).

 • Recenze Ulice Cloverfield 10 na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Ulice Cloverfield 10 je ukázkou toho, že k tomu zaujmout a přimět diváka k diskuzi není potřeba miliardový rozpočet a hvězdné obsazení o délce románu Vojna a mír. Stačí tři dobří herci, jeden stísněný prostor a přiměřeně dávkované napětí a indicie o tom, co se to tu vlastně děje. Navíc, nikdy není nutné vysvětlit a odhalit vše, stačí jen to podstatné a zbytek nechat na nás, na divákovi. Přehnané finále může, ale i nemusí vždy potěšit.

 • Recenze Ulice Cloverfield 10 na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 50

  Tvůrcům filmu Ulice Cloverfield 10 se celkem podařilo přesvědčit řadu potenciálních diváků, že jejich snímek má z hlediska příběhu něco společného se snímkem Monstrum z roku 2008 (v originále Cloverfield). Viz například trailer, v němž se nejprve objeví jméno J. J. Abramse (který Monstrum produkoval), pak nápis „Cloverfield“ a posléze i zbytek názvu filmu. Má i podobnou propagaci – dělaly se s ním celkem tajnosti, o jeho natáčení se do nedávné doby vůbec netušilo, a sice se ví, že jeho hrdinové v něm čelí jakési hrozbě, nicméně se neví, v čem ta hrozba přesně spočívá, s výjimkou jednoho MEGA-SPOILEROIDNÍHO OFICIÁLNÍHO PLAKÁTU K FILMU, který jeho pointu vyzrazuje dost natvrdo a necitlivě, tudíž na ten odkaz neklikejte, pokud ji nechcete znát (pro zvědavce ZDE).

 • Recenze Ulice Cloverfield 10 na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 80

  Pokračování Cloverfieldu nečekejte, ale milovníci napětí si v tomhle podzemním bunkru přijdou na své.

Trailer k filmu

Související články k filmu Ulice Cloverfield 10

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Ulice Cloverfield 10 - recenze

  Ulice Cloverfield 10 - recenze

  11. 4. 2016 10:10 Jak je patrno z názvu, tento film, produkovaný J.J. Abramsem, by snad měl být jakýmsi sidequelem / sequelem / prequelem k jeho snímku Monstrum.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Londýn v plamenech a pokračování tlusté řecké svatby

  Filmové premiéry: Londýn v plamenech a pokračování tlusté řecké svatby

  6. 4. 2016 09:45 Londýnský Big Ben v plamenech, pokračování nejlepší romantické komedie všech dob, příprava na konec světa, odhalení masivního zneužívání nezletilých, příběh „ztraceného“ čtyřicátníka nebo české drama Nikdy nejsme sami. Ve 14. týdnu tohoto roku čeká na české diváky šest filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.