Plakát k filmu: Trpká úroda

Trpká úroda Bitter Harvest

dokina.cz
6,4

Premiéra 15. 6. 2017
Kanada, 2017, 104 min, od 15 let

Žánr:
drama, romantický, válečný
Režie:
George Mendeluk | celý štáb
Hrají:
Samantha Barks, Barry Pepper, Max Irons, Aneurin Barnard, Terence Stamp, Tom Austen | všichni herci

Trpká úroda je silným příběhem lásky, cti, vzpoury a přežití, inspirovaný jednou z nejvíce přehlížených tragédií 20. století. Vypráví osudy dvou mladých milenců, vtažených do pustošícího řádění Josefa Stalina a jeho genocidní politiky namířené proti Ukrajině ve třicátých letech minulého století. Zatímco Stalin upevňuje ambice komunistů v Kremlu, mladý umělec Jurij (Max Irons) se snaží přežít hladovění, věznění a mučení, aby svou dětskou lásku Natálku (Samantha Barks) zachránil před hladomorem, programem na vyhladovění obyvatelstva, který nakonec zabil miliony Ukrajinců. Na pozadí těchto tragických událostí uniká Jurij ze sovětské věznice a přidává se k protibolševickému hnutí odporu. Tam bojuje za znovushledání s Natálkou a zároveň za svobodnou Ukrajinu.

Trpká úroda je silným příběhem lásky, cti, vzpoury a přežití, inspirovaný jednou z nejvíce přehlížených tragédií 20. století. Vypráví osudy dvou mladých milenců, vtažených do ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 110.00 CZK 310.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Trpká úroda

  • Recenze Trpká úroda na Červený koberec

    Recenze Červený koberec 90

    George Mendeluk vytvořil podívanou, která možná diváky zláká líbivým hereckým obsazením a srdce všech slečen budou bít jen pro sladkého Maxe Ironse, v tomto případě to ale není na škodu. Takováto zbraň, kterou někteří režiséři považují za levnou praktiku, zajistila, že Trpká úroda neupadne v zapomnění, vryje se do paměti těch, kteří věří a nahlodá svědomí skeptiků. Třeba i těch nejvýše postavených. V takovémto případě, v zájmu vyšší spravedlnosti a zadostiučinění, v honbě za ušlechtilou ideou, není snaha se zalíbit na škodu.

Trailer k filmu

Související články k filmu Trpká úroda

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Nová generace Pobřežní hlídky a krádeže luxusních aut

    Filmové premiéry: Nová generace Pobřežní hlídky a krádeže luxusních aut

    14. 6. 2017 10:00 Legendární závoďák Blesk McQueen, nová generace záchranářů z Pobřežní hlídky, krádeže nejcennějších aut světa a silný příběh lásky, cti, vzpoury a přežití, inspirovaný jednou z nejvíce přehlížených tragédií 20. století. Tento týden přináší českým divákům 4 filmové premiéry.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.