Plakát k filmu: Tři bratři

Tři bratři Tri bratri

dokina.cz
6,2

Premiéra 14. 8. 2014
Česká Republika, Dánsko, 2014, 90 min

Žánr:
komedie, muzikál, pohádka
Režie:
Jan Svěrák | celý štáb
Hrají:
Kateřina Kosová, Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Gabriela Míčová, Oldřich Kaiser, Sabina Rojková | všichni herci

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování jako kouzlem vstupují do slavných pohádek, ve kterých je čeká mnoho nástrah, nečekaných příhod a možná také láska…

Filmová pohádka Tři bratři nabízí spoustu dobrodružství, překvapivých situací, ale také laskavého humoru. Děj filmu, včetně známých a oblíbených písniček, které ve filmu zazní, pochází z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.

Režie se ujal Jan Svěrák, který již dlouho hledal vhodný pohádkový námět, na kterém by mohl spolupracovat se svým otcem. Nabídku podílet se na filmu jednoho z nejúspěšnějších českých režisérů posledních let přijali Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Ivana Chýlková, Bolek Polívka a mnoho dalších skvělých herců

Tři bratři (Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula) se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci při svém putování ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 372 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Tři bratři

 • Recenze Tři bratři na MovieZone

  Recenze MovieZone 30

 • Recenze Tři bratři na fffilm

  Recenze fffilm 90

  Nejnovější film Svěráka mladšího a staršího je muzikálová pohádka (hudba Jaroslav Uhlíř) o třech bratrech, kteří víceméně současně prožijí tři pohádky: Šípkovou Růženku, Červenou Karkulku a Dvanáct měsíčků. Mám velice rád pohádku Roba Reinera Princezna nevěsta (viz moje retro recenze ). A už mnoho let přemýšlím: Princezna nevěsta neměla bůhvíjak velký rozpočet a je roztomilá právě díky tomu , že vypadá lacině a televizně - protože je tak chytře napsaná a natočená. Nemůže se najít chytrý český filmař, který by podobným způsobem natočil festovní českou pohádku, zábavnou pro děti i dospělé?

 • Recenze Tři bratři na iDnes

  Recenze iDnes 70

  Po dlouhé době vznikl v Česku film, který se nebojí přiznat, že myslí hlavně na nejmenší diváky. Jmenuje se Tři bratři, režisér Jan Svěrák jej natočil na motivy dětských minioper Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, titulní role mají Vojtěch Dyk, Tomáš Klus a Zdeněk Piškula a do kin jde ve čtvrtek.

 • Recenze Tři bratři na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Co mají všechny tři pohádky společného? Bezesporu velkou píli a nadšení při jejich dramatizování. Také zpestření zcela vnějšími vklady (komentáře vypravěče nebo Kaiserův sedlák). Jistě i velký úžas z výpravy. To vše dohromady je bohužel nejlépe smícháno v části první a náš tradiční Honza v Klusově podání potvrzuje svou pozici největšího lidového hrdiny. Zbylé dvě vedle něj trochu pokulhávají.

 • Recenze Tři bratři na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 90

  Tři bratři jsou pohádkou Jana Svěráka, podle scénáře Zdeňka Svěráka, na motivy hudebně-divadelního pásma Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, splétajícího mimo jiné klasické pohádky o Šípkové Růžence, Červené Karkulce a O dvanácti měsíčkách. Právě tyto tři pohádky jsou v mírně poupravených variacích sjednoceny do jednoho příběhu, ve kterém se tři bratři (Vojta Dyk, Tomáš Klus a Zdeněk Piškula) vydávají do světa, přičemž jeden cestou zachrání Růženku, druhý Karkulku a třetí si vezme Marušku.

Související články k filmu Tři bratři

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Který ze Tří bratrů je váš favorit?

  Který ze Tří bratrů je váš favorit?

  19. 12. 2016 16:30 Dnes se mezi sebou utkají tři bratři ze stejnojmenné pohádky. Který z nich je vám nejvíce sympatický? Jan v podání Tomáše Kluse, Matěj, kterého si zahrál Zdeněk Piškula, nebo Pepa, do jehož role autoři obsadili Vojtěcha Dyka? Patří tato pohádka ze Svěrákovské dílny mezi vaše oblíbené?

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Vánoce přinesou nové pohádky, ale i oblíbenou klasiku

  Vánoce přinesou nové pohádky, ale i oblíbenou klasiku

  16. 12. 2016 10:30 Vánoce se nezadržitelně blíží, a diváci všech věkových kategorií, se těší především na pohádky. Dočkáme se nejen staré dobré klasiky, ale i některých nových titulů z dílny České televize. Štědrý večer bude ve znamení Pravého rytíře s Janem Komínkem, Lukášem Vaculíkem, či Lucií Černou. 25. prosince bude mít premiéru Slíbená princezna, na Štěpána nás čeká romantický příběh Zázračný nos. Čtveřici novinek doplňuje pohádka Nepovedený čert, pro neslyšící děti, která je hrána ve znakovém jazyce.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Začíná školní rok - vyrazte s dětmi na filmové odpoledne do kina

  Začíná školní rok - vyrazte s dětmi na filmové odpoledne do kina

  30. 8. 2014 22:22 Začíná poslední prázdninový den, který můžete strávit se svými ratolestmi společně u filmu. Připravili jsme pro vás několik zaručených tipů vhodných k nedělní návštěvě kina.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.