Plakát k filmu: Transformers: Poslední rytíř

Transformers: Poslední rytíř Transformers: The Last Knight

dokina.cz
4,3

Premiéra 22. 6. 2017
USA, 2017, 148 min, od 12 let

Žánr:
thriller, dobrodružný, akční, sci-fi
Režie:
Michael Bay | celý štáb
Hrají:
Mark Wahlberg, Anthony Hopkins, Josh Duhamel, Laura Haddock, Santiago Cabrera, Isabela Moner | všichni herci

Vůdce Autobotů Optimus Prime zmizel. Světem zmítá zuřivá válka mezi lidmi a ostatními Transformery. V pořadí pátý film Transformers, který přímo navazuje na čtvrtý díl, jenž nesl podtitul Zánik, asi nemohl mít beznadějnější výchozí situaci. Režisér Michael Bay, který je duchovním otcem téhle velmi úspěšné série, tvrdí, že pátý díl je jeho posledním, a že chce proto odejít s „pořádným ohňostrojem“. V jeho pojetí zní ta slova fanouškům velmi výpravných akčních filmů jako rajská hudba.

Automechanik Cade Yeager (Mark Wahlberg) má s Transformery bohaté zkušenosti a válce navzdory se spojí s „nepřítelem“ Bumblebeem. Jejich společným cílem je nalezení důvodu, proč se Transformers po staletí vracejí na Zemi. Odpověď na tuhle otázku jim může dát významný historik a asi největší teoretický znalec Transformers Edmund Burton (Anthony Hopkins), který věří, že právě v minulosti lze najít klíč k ukončení války a záchraně lidstva. Velmi nesourodou skupinku doplňují ještě krásná oxfordská profesorka (Laura Haddock) a osiřelá puberťačka Izabella (Isabela Moner), která toho na svůj věk zažila s Transformery až příliš. Je i filmové diváky čeká příběh, který se odehrává v časoprostoru několika set let, na několika kontinentech. Dozví se, k čemu doopravdy sloužily kameny ve Stonehenge, a možná nakonec naleznou i ztraceného Optima Prima.

Vůdce Autobotů Optimus Prime zmizel. Světem zmítá zuřivá válka mezi lidmi a ostatními Transformery. V pořadí pátý film Transformers, který přímo navazuje na čtvrtý díl, jenž nesl ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 24 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 79.00 CZK 329.00 CZK Přehrát online
PŮJČOVNÉ 79.00 CZK 490.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Transformers: Poslední rytíř

 • Recenze Transformers: Poslední rytíř na fffilm

  Recenze fffilm 50

  V prvním odstavci většinou krátce zmíním, o čem film je. V případě pátých Transformers nemám tušení, o čem byli. Jenom vím (nebo aspoň tuším), že se v nich vyskytovalo všechno následující: Transformeři jsou pronásledováni po celém světě. S výjimkou Kuby, kde si svobodně užívají na pláži Mark Wahlberg se skrývá na vrakovišti s několika Transformery a vychovává zde roztomilé malé Dinoboty. Občas volá své dceři na univerzitu, ale nemůže do telefonu mluvit a telefonát nesmí trvat přes 20 sekund, jinak by orgány odhalily, kde Wahlberg je Transformeři pomohli v 5. století v Anglii králi Artušovi a Merlinovi odrazit invazi barbarů Transformeři pomohli zabít Hitlera pomocí živých hodinek a bojovali na frontě, což je zřejmě obecně známo, protože o tom jsou oficiální plakáty Britská ponorka Alliance je Transformer Transformeři bojovali jako tanky za 1. světové války Na Zemi jsou zakázané zóny, kde spolu Transformeři bojovali, a kam se lidé tajně vydávají, aby zde plundrovali / zachraňovali Transformery K Zemi se blíží exoplaneta (?) Cybertron, jejíž stvořitelka (??) chce ze Země vysát energii (???). Aby se tomu zabránilo, musí se nějak zkombinovat Merlinova hůl a Artušova pečeť. Transformer s francouzským přízvukem vypadá jako stařičké francouzské auto, ale když uvidí nejnovější Lamborghini, promění se v něj. Později se ukáže, že ve skutečnosti není Francouz. Na Zemi existuje mnoho staletí tajná sekta, která se zabývá magií / mimozemskou technologií. Stonehenge je střed Země a je zde klíčový bod, kterým se vysává planetární energie V moři u Anglie je starodávná kosmická loď, ve které se ukrývají Transformeři Kulatého stolu Anthony Hopkins je praštěný historik s barokním (?) ninja (??) robotickým komorníkem (???) Čtrnáctileté nuzné sexy děvče s perfektním líčením a perfektnějšími prsy bojuje za záchranu Transformerů protože mu jiní Transformeři zabili rodinu John Turturro je na Kubě s Transformery a ví, kde se skrývá Merlinova kouzelná hůl Podle většiny z těchto věcí by se dal natočit celovečerní film, nebo dokonce dlouhý seriál. V Transformers: Posledním rytíři jsou všechny tyto věci (a mnoho dalších), ale všechny tam jsou jen letmo, náhodně, nepochopitelně a nesouvisle se všemi ostatními. (Nemluvě o tom, že některé z nich mi přišly v příkrém rozporu s předchozími Transformery .) Všechny postavy dělají úplně náhodné věci. Chvíli tohle, pak něco úplně opačného, a po dvou a půl hodinách je konec.

 • Recenze Transformers: Poslední rytíř na MovieZone

  Recenze MovieZone 30

  You Never Go Full Retard, Michael. Pátí Transformeři jsou finální fází degenerace slavné série. Stačilo deset let a pět filmů, abychom se z výstavního blockbusteru dostali k výstavce toho nejhoršího, co může hollywoodská manufaktura nabídnout. Navoněná bída, která se utápí ve falešném pocitu vlastní výjimečnosti. Je mi líto těch animátorů, co dlouhé měsíce stavěli těla bez duše. Je mi líto Michaela Baye, který podle nejhoršího scénáře roku natočil zdaleka nejhorší film svojí kariéry.

 • Recenze Transformers: Poslední rytíř na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Vracejí se ještě delší, ještě dražší a ještě duchaprázdnější. Pátí Transformers, kteří do kin vstupují s podtitulem Poslední rytíř, už se ani netváří, že jsou víc než atrakce.

 • Recenze Transformers: Poslední rytíř na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Pátý díl Transformers zčásti bezpochyby naplňuje nadějná očekávání a přináší technicky dokonalou podívanou. Věrní fanoušci Transformerů však možná nebudou souhlasit s předpověďmi mluvícími o vrcholu celé série. Film má sice velký časový a tematický přesah, nicméně zůstává otázkou, má-li snímek skutečně takový potenciál, aby se vyrovnal prvnímu dílu.

 • Recenze Transformers: Poslední rytíř na Total film

  Recenze Total film 40

  Transformers: Poslední rytíř (2017) Transformers slouží jako reklama na hračky, na které přijdou opět davy. Je ale zároveň Bayovým nejhorším filmem, který by se měl na pár let někam uklidit, a přestat hltat dolary z Hasbra. Prospěje to jak jemu, tak světové kinematografii. Další Transformery už prosím ne! Nový režisér by snad mohl přijít s jinou vizí. Při dnešním trendu si totiž nedokážu představit, co se na plátně bude odehrávat v šestce.

 • Recenze Transformers: Poslední rytíř na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  V předchozím filmu Transformers: Zánik měl režisér Michael Bay kromě obřích robotů i robotické dinosaury, v pátém dílu s podtitulem Poslední rytíř to dotáhl už i na robotické středověké trojhlavé draky. Toliko k hollywoodskému přesvědčení, že každé pokračování musí být ještě větší, výbušnější a rozmáchlejší než jeho předchůdce.

Související články k filmu Transformers: Poslední rytíř

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Vizuální podívaná Michaela Baye a divoká dámská jízda

  Filmové premiéry: Vizuální podívaná Michaela Baye a divoká dámská jízda

  21. 6. 2017 10:00 Zuřivá válka mezi lidmi a Transformery v pořadí již pátém pokračování úspěšného hitu Michaela Baye a mládeži nepřístupná komedie v podobě divoké dámské jízdy. V tomto týdnu nás čekají pouze dvě filmové premiéry, které však určitě stojí za to.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Transformers vás v Posledním rytíři zavedou do minulosti

  Transformers vás v Posledním rytíři zavedou do minulosti

  18. 5. 2017 17:00 Michael Bay se opět vrací a opět je to naposledy. Transformers: Poslední rytíř přijde do kin už za měsíc a nepřekvapivě se pokusí zaútočit na miliardu jen z kin. To se mu nejspíš podaří, když už to zmákla trojka. A čtyřka pak dokázala, že jde bez problémů vyměnit LaBeoufa za Wahlberga a miliarda taky padne.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Pěvecký koncert Mimoňů, finální trailer Transformers a mnoho dalších

  Pěvecký koncert Mimoňů, finální trailer Transformers a mnoho dalších

  18. 5. 2017 10:00 Uplynulý týden přinesl finální trailer nových Transformers, hodně akční trailer Války o planetu opic, pěvecké a taneční vystoupení Mimoňů z Já Padouch 3 nebo žraločí thriller 47 Meters Down. Snad poprvé jsme se dočkali animáku, který nám odkrývá svět smajlíků ukrytý v našich mobilních telefonech :). Dále můžete mrknou na kriminální drama s Robertem Pattinsonem Good Time, scifi Kill Switch a komedii Home Again, vyprávějící příběh svobodné matky (Reese Witherspoon), která se po rozchodu se svým manželem snaží začít nový život. Pro fanoušky válečných snímků jsou tu snímky War Machine a Smrtihlav.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.