Plakát k filmu: Transcendence

Transcendence Transcendence

dokina.cz
5,5

Premiéra 17. 4. 2014
USA, 2014, 119 min, od 12 let

Žánr:
akční, sci-fi, mystery
Režie:
Wally Pfister | celý štáb
Hrají:
Johnny Depp, Rebecca Hall, Paul Bettany, Cillian Murphy, Kate Mara, Cole Hauser | všichni herci

Tvůrci kultovních hitů Počátek a trilogie Temný rytíř přináší do kin další filmovou událost, sci-fi thriller Transcendence s Johnny Deppem v hlavní roli. Christopher Nolan a jeho dvorní kameraman Wally Pfister spolu vytvořili vedle Počátku a Temného rytíře i podmanivý svět Dokonalého triku, Mementa nebo Insomnie. Jejich snímky se mohou chlubit vzácnou kombinací skvělých ohlasů u kritiky i diváckými výsledky.

Johnny Depp se jako vědec snaží jít za hranice možného a propojit lidskou mysl s nekonečným vesmírem umělé inteligence. Jeho cesta za poznáním se ale změní v honbu za neomezenou mocí a brzy je stejně jasné jako děsivé, že nikdo nemá možnost ho zastavit. V dalších rolích hraje Rebecca Hall, Morgan Freeman, Paul Bettany, Cilian Murphy a Kate Mara.

Vědec Will Caster (Johnny Depp) má velký celoživotní sen: vytvořit stroj obdařený umělou inteligencí i schopností vnímat emoce, který by dokázal soustředit kolektivní vědění a vědomí lidstva. Jeho kontroverzní experimenty z říše snů mu přináší slávu i nepřátele. Extremisté z řad odpůrců umělé inteligence se ho pokusí zastavit a spáchají na něj atentát ve chvíli, kdy je jeho dílo téměř u konce. Sami tím však „božský experiment“ uspíší a Will osobně se v projektu transcendence stane hlavním hrdinou. Pro jeho ženu Evelyn (Rebecca Hall) a dalšího vědce Maxe (Paul Bettany) zde totiž neleží otázka, zda je to možné, ale zda je to správné. A co se vlastně stane. Willovo vědomí připojí k super počítači a obřímu vesmíru umělé mysli, kterou sám vytvořil. Důsledky záhy pocítí celý svět.

Willova původní touha obsáhnout vědění celého světa se však rychle mění v jiný cíl: získat nad celým světem kontrolu. „Pokud ho nezastavíme, bude to konec lidstva v té podobě, jak ho známe,“ konstatuje ve filmu postava Morgana Freemana.

Pro Johnnyho Deppa se film stal příležitostí vyzkoušet si další roli balancující na ostří nože mezi dobrem a zlem. „Johnnyho scénář okamžitě oslovil a dokázal mu vdechnout nový život. Myslím, že ve své roli je skvělý,“ konstatoval režisér Pfister. K tématu filmu pak dodal: „Chtěl jsem udělat krok stranou od klišé ,inteligentního stroje', který zlovolně ovládne svět. Existují hlubší otázky, týkající se toho, k čemu vlastně technologie používáme. Jsou dobré, nebo špatné? Otázka zní, jestli dokážeme technologii využít, anebo ona využije nás."

Tvůrci kultovních hitů Počátek a trilogie Temný rytíř přináší do kin další filmovou událost, sci-fi thriller Transcendence s Johnny Deppem v hlavní roli. Christopher Nolan a jeho ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 21 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Transcendence

 • Recenze Transcendence na MovieZone

  Recenze MovieZone 30

  Když se nejhloupější film poslední doby nepřestává tvářit, že je tím nejchytřejším, dříve či později se vám z toho zavaří mozkové buňky. Transcendence je přitom likviduje s obdivuhodnou důsledností a je dalším důkazem toho, že si Johnny Depp vybírá jeden hrozný projekt za druhým. Nafoukanější sci-fi aby člověk pohledal, pokud tedy nechcete vidět další Stalo se, ruce pryč!

 • Recenze Transcendence na fffilm

  Recenze fffilm 50

  Will Caster (Johnny Depp) je expertem na umělou inteligenci, stejně jako jeho manželka Evelyn (Rebecca Hallová). Will se stane obětí útoku anti-technologické sekty, je ozářen a zbývá mu jen pár týdnů života. Evelyn s jejich kolegou Maxem (Paul Bettany) provedou šílený plán: Uploadují Willovu mysl do superpočítače, aby jeho "duše" mohla žít dál. Plán se podaří, ale digitální Will je "nějaký jiný", než byl zaživa. Začiná se rozpínat a když je připojen k Internetu, uploaduje se "do všech online zařízení", takže je současně všude na světě (kromě domu Věry Pohlové), a za pomoci své manželky, která ztratila soudnost, cosi podivného plánuje. Transcendence je režijním debutem Wallyho Pfistera, oblíbeného kameramana Christophera Nolana (který Transcendenci produkoval). Není tedy divu, že film dobře vypadá. I když se v něm většinou neděje mnoho akčního, jsme zásobováni nejrůznějšími zpomalenými, umělecky rozostřenými a dramaticky nasvícenými scénami, které opravdu hezky vypadají. A znějí, protože soundtrack Mychaela Danny je příjemně kyber-meditativní.

 • Recenze Transcendence na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Zajímavá věc: dva nováčkové přilákali na svůj premiérový pokus nazvaný Transcendence prvoligové herecké hvězdy a vcelku slušně to vyšlo. Na debut určitě. Zvláště autor scénáře Jack Paglen odvedl na začátečníka šikovnou práci.

 • Recenze Transcendence na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Transcendence se vydává velmi typickou scifistickou cestou poznamenanou ideologií ludditů a hysterickým zhodnocením našeho současného používání technologií. Tvůrci údajně chtěli některá klišé dekonstruovat. Budiž, ale sami přitom spoléhají na strach z neznámého, o němž se Caster zmiňuje, a nemají na to, aby následovali "hard" science fiction, přes niž bychom mohli racionálně a bez předsudků uvažovat o nové formě existence. A stejně jako mnohokrát kritizovaný závěr Districtu 9, končí i Casterovo dobrodružství bláznivou akcí - ovšem ne moc napínavou, přičemž si nejsem jist, jestli to zavinila chyba, či úmysl. Nejednoznačnost může tříbit náš intelekt a taky nemusí. Film to demonstruje nesčetněkrát.

 • Recenze Transcendence na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 40

  Sci-fi Transcendence „od tvůrců hitů Počátek a trilogie Temný rytíř“, natočil jako svůj režijní debut dvorní kameraman Christophera Nolana, Wally Pfister. Jeho film slouží mimo jiné jako důkaz toho, že Nolanův dozor z pozice producenta zkrátka nestačí na to, aby tím byly zaručeny kvality výsledného produktu.

Trailer k filmu

Související články k filmu Transcendence

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Transcendence - recenze sci-fi s Johnnym Deppem

  Transcendence - recenze sci-fi s Johnnym Deppem

  17. 4. 2014 19:25 To se takhle těšíte tři čtyři měsíce na film, u něhož americký producent buduje image nového Matrixu, až úplně ztratíte vnitřní soudnost a věříte mu. Tak všemocný může marketing být. Jenže pak přijde negativní rozčarování v podobě prvních zahraničních ohlasů, pak i domácích a nakonec do kina vyrazíte i vy a zjistíte, že Transcendence je minimálně nejdivnější snímek začínajícího druhého kvartálu.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Johnny Depp se v Transcendence promění do digitálního boha

  Johnny Depp se v Transcendence promění do digitálního boha

  8. 4. 2014 10:00 Ačkoliv bude sci-fi Transcendence pro svého režiséra teprve prvotinou, výsledek zajímá leckoho – režisér Wally Pfister totiž dlouhé roky pracoval jako kameraman pro Christophera Nolana (Temný rytíř, Batman začíná, Dokonalý trik, Inception – pokaždé režie Nolan a kamera Pfister) a tak není divu, že jeho debut zaujal i velká herecká jména jako je Johnny Depp, Morgan Freeman, Kate Mara či Rebecca Hall. 

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.