Plakát k filmu: Tomb Raider 3D

Tomb Raider Tomb Raider

dokina.cz
5,8

Premiéra 15. 3. 2018
USA, 2018, 118 min, od 12 let

Žánr:
dobrodružný, akční, fantasy
Režie:
Roar Uthaug, Tricia Brock | celý štáb
Hrají:
Alicia Vikander, Walton Goggins, Hannah John-Kamen, Dominic West, Kristin Scott Thomas, Daniel Wu | všichni herci

Laře Croft (Alicia Vikander) je 21 let a právě zdědila obrovské obchodní impérium. Její otec, bohatý šlechtic a známý dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizel beze stopy před sedmi lety, když byla ještě dítě. Od té doby se marně snaží najít nějaký smysl svého života. Když si přečte záhadný vzkaz, který jí otec zanechal, rozhodne se opustit Londýn a vyrazit do neznáma, aby přišla na to, co se jejímu otci doopravdy stalo. Vydá se po jeho stopách hledat legendární hrobku na mýtickém ostrově někde poblíž japonského pobřeží. Tato mise ale nebude jednoduchá – už jen dostat se na záhadný ostrov stojí Laru velké úsilí. Loď, která ji měla dopravit na pevninu ztroskotá v silné bouři a Lara se ocitá sama uprostřed neznáma, vybavená jen ostrým nožem, pevnou vírou a vlastní tvrdohlavostí. Pokud se jí podaří překonat své vlastní limity a přežít toto nebezpečné dobrodružství, stane se z ní skutečný Tomb Raider.

Laře Croft (Alicia Vikander) je 21 let a právě zdědila obrovské obchodní impérium. Její otec, bohatý šlechtic a známý dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizel beze ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 11 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 110.00 CZK 420.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Tomb Raider 3D

 • Recenze Tomb Raider 3D na fffilm

  Recenze fffilm 50

  Lara Croft(ová) (Alicia Vikander[ová]) se potlouká bez peněz Londýnem a živí se jako messenger, protože odmítá podepsat prohlášení o tom, že její otec, sir Richard Croft, zemřel. Stále totiž věří, že táta někde v dáli žije, a dokud žije, ona nemůže zdědit jeho miliardy. Pak objeví otcovy mapy k japonskému ostrovu Jamatai, kde se skrývá hrobka císařovny Himiko, kterou Richard chtěl objevit, aby oživil svou mrtvou manželku, a aby se ke královnině magii nedostala zákeřná organizace Trinity. Takže se Lara záhy vydává s mladým Asijcem (synem otcova kamaráda) k onomu ostrovu, odkud SE JEŠTĚ NIKDO ŽIVÝ NEVRÁTIL . No a na ostrově už samozřejmě čile pátrá Trinity... Nový filmový reboot slavné videoherní archeoložky vychází především z nových her, takže je v něm Lara jaksi zranitelnější, psychologicky složitější a "realističtější". Občas brečí, občas krvácí, nedělá cool akrobacii a nemá cop, bujná prsa ani pistoli (pistole se v její ruce poprvé objeví tři vteřiny před koncem filmu). A nemá vůbec žádná vypiplaná technická udělátka. Tím vším se tedy zásadně liší od Lary minulých desetiletí a znamená to, že ve filmu je velice, velice málo zábavy.

 • Recenze Tomb Raider 3D na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 60

  Nová verze Lary Croft se zarputile snaží, ale hru o získání divákova srdce zvládá překonat jen při nastavení nižší obtížnosti a ještě s odřenýma ušima.

 • Recenze Tomb Raider 3D na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 50

  Poněkud jalová dvojice filmů Lara Croft – Tomb Raider (z let 2001 a 2003) měla vyloženě kladné ohlasy v podstatě jen u skalních fanoušků populární videoherní předlohy (a to ještě ne u všech) a u těch, kterým přišla v hlavní roli mimořádně sexy Angelina Jolie. Nový pokus o restart této dobrodružné série vsadil na obsazení hlavní role Lary Croft herečkou Alicií Vikander (držitelkou Oscara za vedlejší roli v Dánské dívce), která měla do filmu vnést novou krev a energii. To se jí sice jakžtakž podařilo, výsledek ale ani tak není o moc lepší než jeho zmínění předchůdci.

 • Recenze Tomb Raider 3D na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

  Z pobitého outsidera na žánrový trůn? Přesně tak. Nový Tomb Raider je stejně nezlomný jako jeho hrdinka a strká do kapsy všechny předchozí herní adaptace. Filmovou historii samozřejmě nepřepíše, jelikož nepřináší vůbec nic nového. I tak ale nabízí dost akce, dramatu a hrdinských kousků na to, aby si zasloužil velké poplácání po zádech a spoustu prodaných lístků.

 • Recenze Tomb Raider 3D na iDnes

  Recenze iDnes 40

  Neexistuje jediný rozumný důvod, proč se příběh hrdinky počítačové hry točil znovu. Počátkem tisíciletí ji hrála Angelina Jolie ve filmu Lara Croft – Tomb Raider, dnes přichází do kin Tomb Raider, kde roli přebírá Alicia Vikanderová. Rozdíl mezi nimi se blíží nule.

 • Recenze Tomb Raider 3D na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  Dohromady je však Tomb Raider spíše průměrným snímkem. Nekonzistentní dějová linie, mezery v příběhu a špatně využité postavy, to vše ubírá na celkovém zážitku. Dojem však vylepšuje kvalitní grafika, soundtrack a akční podívaná. Nutno podotknou, že zcela jistě jde o velké zlepšení od dob Lary Croft: Tomb Raider. I přes veškeré nedostatky je však Tomb Raider zajímavý a koukatelný film, který zabaví a patří k těm lepším ve svém žánru, tedy v okruhu snímků postavených na adaptacích počítačových her.

Související články k filmu Tomb Raider 3D

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Angelina Jolie, nebo Alicia Vikander? Která ztvárnila Laru Croft lépe?

  Angelina Jolie, nebo Alicia Vikander? Která ztvárnila Laru Croft lépe?

  27. 9. 2018 14:00 V dnešním souboji dvou osobností se proti sobě utkají Angelina Jolie a Alicia Vikander. Obě jsou skvělé herečky, které režiséři obsadili do role Lary Croft, legendární postavy ještě legendárnější počítačové hry Tomb Raider. Zvládla tuto roli lépe Angelina Jolie v roce 2001, nebo ji překonala Alicia Vikander o dlouhých 17 let později? Zahlasujte pro svoji favoritku na konci článku.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Tomb Raider: Lara Croft je konečně tady, ale dopadla neslavně

  Tomb Raider: Lara Croft je konečně tady, ale dopadla neslavně

  15. 3. 2018 12:10 Tak jsme se konečně dočkali a podle všeho z toho vylezla zase další typická filmová adaptace videohry. Tomb Raider dopadl všelijak, ovšem drtivá většina kritiků se shoduje, že ne zrovna slavně. Úplný průšvih to ale také není, a tak tu máme další šedý průměr, který někoho možná trochu potěší, někoho možná trochu zklame, ale ve výsledku nad ním můžete asi mávnout rukou?

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Legendární Lara Croft a úchvatná cesta do neznáma

  Filmové premiéry: Legendární Lara Croft a úchvatná cesta do neznáma

  14. 3. 2018 17:00 Legendární Lara Croft pátrající po osudu svého otce, dobrodružství plné příšer, magie a kouzelných míst, návštěva trojice maskovaných psychopatů, roadmovie o poznání vlastní minulosti a hledání sedmiletého syna. V tomto týdnu čeká na české diváky 5 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.