Plakát k filmu: Tísňové volání

Tísňové volání Den skyldige

dokina.cz
7,8

Premiéra 12. 7. 2018
Dánsko, 2018, 85 min, od 12 let

Žánr:
thriller
Režie:
Gustav Möller | celý štáb
Hrají:
Jakob Cedergren, Omar Shargawi, Jakob Ulrik Lohmann, Jessica Dinnage, Johan Olsen, Katinka Evers-Jahnsen | všichni herci

Asger Holm, bývalý policista, kterému byla přidělena služba na tísňové lince, odpoví na volání od unesené ženy. Když je hovor náhle přerušen, začíná po ženě a jejím únosci pátrat. S telefonem jako jediným nástrojem, obklopen stěnami kanceláře vstoupí Asger do závodu s časem, aby zachránil ohroženou ženu. Zločin, který odkrývá, je však mnohem větší, než se na začátku mohlo zdát.

Jeden z nejslibnějších tvůrců nové dánské filmové generace režisér Gustav Möller ve svém prvním celovečerním filmu oceněném na filmovém festivalu Sundance Cenou diváků za nejlepší zahraniční film experimentuje s lidskou představivostí, smysly, strachem a přesvědčením, že nejsilnější filmové momenty jsou ty, které nevidíte.

Asger Holm, bývalý policista, kterému byla přidělena služba na tísňové lince, odpoví na volání od unesené ženy. Když je hovor náhle přerušen, začíná po ženě a jejím únosci pátrat. ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Tísňové volání

 • Recenze Tísňové volání na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  Dánský thriller Tísňové volání se celý odehrává výhradně v prostorách budovy, kde pracují policejní operátoři tísňové linky, jejichž pracovní náplní je vyslechnout volajícího a poslat za ním policejní jednotku či sanitku v závislosti na tom, kvůli čemu volá. Hlavním hrdinou je jeden z dispečerů jménem Asger, jenž ke konci směny přijme hovor od unesené ženy, která mluví schválně tak, aby její únosce nepoznal, že zavolala na tísňovou linku (a myslel si místo toho, že mluví se svou dcerkou). Podaří se ženu zachránit?

 • Recenze Tísňové volání na Total film

  Recenze Total film 85

  Tísňové volání (2018) Existuje nespočetné množství snímků, které jsou mnohem vizuálně akčnější než je Tísňové volání. Jenže díky originalitě a provedení v tomhle případě nemá adekvátní srovnání. Kouzlo tkví ve skvělém zpracování, které těží z originálního konceptu, technicky zajímavě zpracovaného nápadu a herectví, které vás vtáhne okamžitě do děje. S minimem prostředků dovedl režisér Möller a jeho tým vytvořit atmosféru, na kterou hned tak nezapomenete.

Související články k filmu Tísňové volání

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Dwayne Johnson v hořícím mrakodrapu a volání na tísňovou linku

  Filmové premiéry: Dwayne Johnson v hořícím mrakodrapu a volání na tísňovou linku

  11. 7. 2018 10:00 Dwayne Johnson zachraňující své blízké, pátrání po ženě volající na tísňovou linku, rodinka strašidel na výletním parníku, příběh osudové lásky v období budování stalinského Polska, život obyčejné brazilské rodiny a příběhy úspěšných chlapů, kteří se přes dno lahve dostali na samotné dno života. V tomto týdnu čeká na české diváky 6 filmových premiér a digitálně restaurovaná verze Svěrákova Akumulátoru 1.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.