Plakát k filmu: Tísňová linka

Tísňová linka The Call

dokina.cz
5,9

USA, 2013, 94 min

Žánr:
thriller, kriminální
Režie:
Brad Anderson | celý štáb
Hrají:
Halle Berry, Abigail Breslin, Morris Chestnut, Michael Eklund, David Otunga, Michael Imperioli | všichni herci

Tísňová linka je bravurně natočený napínavý thriller s okouzlující Halle Berry v hlavní roli. Její Jordan je zkušená operátorka tísňové linky, které změní život volání zoufalé dívky, jež se právě stala obětí únosu. Pro ni je telefonické spojení s tísňovou linkou jedinou nadějí a slova pronášená klidným a rozvážným hlasem ženy na druhém konci telefonu ji dodávají odvahu. Operátorka se rozhodne na vlastní pěst zachránit dívku a postavit se tváří tvář vrahovi, s nímž se v minulosti bohužel již setkala.

Tísňová linka je bravurně natočený napínavý thriller s okouzlující Halle Berry v hlavní roli. Její Jordan je zkušená operátorka tísňové linky, které změní život volání zoufalé ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 7 hlasů

Recenze filmu Tísňová linka

 • Recenze Tísňová linka na MovieZone

  Recenze MovieZone 50

 • Recenze Tísňová linka na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Halle Berryová hraje špičkovou operátorku na nouzové lince 911. Abigail Breslinová hraje nešťastné děvče, které je uneseno a z kufru únoscova auta se dovolá na linku 911. A zdá se, že únosce je tentýž chlap, který dříve zabil jiné oběti (za což částečně mohla Berryová svou tehdejší chybou). Tísňová linka je film z produkce World Wrestling Entertainment , ale bohužel v něm není žádný wrestling ani wrestleři. Zajímavým tahem je obsazení Breslinové (té malé holčičky z Little Miss Sunshine , nyní teenagerky), která rozhodně nepřipomíná "hollywoodskou teen herečku" a vypadá velmi přízemně, nesexy, jako "normální holka". Obě herečky v hlavních rolích a také psychopat (Michael Eklund) hrají celkem dobře (nikdo další důležitý ve filmu není) a televizní režisér Brad Anderson používá občas osvěžující vizuální / zvukové triky, které brání nudě. Co je to ale všechno platné, když má film neuvěřitelně debilní scénář, což v tomto konkrétním filmu vadí více než obvykle. Už z traileru je celkem jasné, o co ve filmu půjde. Otázkou pouze je, jak přesně které ty kličky proběhnou a jak přesně bude kdo koho přechytračovat. Nedočkáme se žádných honiček, žádných akčních scén, má to být jenom psychologická hra koček a myší. A v tomto ohledu budete obrovsky zklamáni, protože scenárista zřejmě byl lobotomizován a pomáhal si náhodami a nesmysly, kterými mimo jiné popírá to, co sám o pár minut dříve napsal... Takže dochází k tomu, že Berryová, která má být super-profi telefonní krizová operátorka s mnohaletou praxí, dělá naprosto školácké chyby a psychicky se při telefonátech hroutí. Mezitím psychopat slyší, že jeho oběť z kufru auta telefonuje, ale nechá ji telefonovat několik desítek minut, než jí telefon sebere. Mezitím oběť do telefonu konstatuje, že dírou v kapotě nevidí žádné budovy nebo značky, podle kterých by se dalo identifikovat, kam je unášena, a během následující půlhodiny se už nikdy tou dírou ven nepodívá, protože ji ani Berryovou na druhém konci drátu nenapadne, že po X sekundách / minutách jízdy by tam třeba nějaká ta budova / značka být vidět mohla... Nikoho nenapadne, že se mobil dá ztlumit, aby při přijímání telefonátu hlasitě nezvonil. Policejní superkomando prohledá srub chlapíka, podezřelého z několika únosů a vražd, načež o pár hodin později je srub prázdný, zcela volně přístupný, vleze do něj Berryová a během pár minut tam nalezne zásadní stopu... A velmi zvláštní představy scenáristy o tom, jak funguje určování polohy mobilu - ale to už jaksi patří k hollywoodskému folklóru. Je to škoda, protože třeba v neděli odpoledne by byla Tísňová linka skoro ucházející díl nějakého televizního krimiseriálu.

 • Recenze Tísňová linka na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Psycho, Mlčení jehňátek, Telefonní budka, Maniak. To jsou nejbližší příbuzní thrilleru Tísňová linka, který vstoupil do našich kin.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.