Plakát k filmu: Thelma

Thelma Thelma

dokina.cz
7,3

Premiéra 14. 12. 2017
Norsko, 2017, 116 min, od 15 let

Žánr:
thriller, drama, romantický
Režie:
Joachim Trier | celý štáb
Hrají:
Eili Harboe, Okay Kaya, Henrik Rafaelsen, Ellen Dorrit Petersen, Grethe Eltervåg, Marte Magnusdotter Solem | všichni herci

Křehká Thelma právě nastoupila na vysokou školu. I přes urputnou snahu jejích rodičů kontrolovat každý její krok poprvé zakouší nezávislost a vír studentského života. Když se však zamiluje do krásné spolužačky Anjy, začnou se v jejím okolí dít nevysvětlitelné a děsivé věci a Thelma s hrůzou zjišťuje, že jejich příčinou je možná ona samotná. Uhrančivý thriller o nejtemnějších lidských touhách, rodinných prokletích a zakázané lásce natočil jeden z nejtalentovanějších skandinávských tvůrců současnosti Joachim Trier.

Křehká Thelma právě nastoupila na vysokou školu. I přes urputnou snahu jejích rodičů kontrolovat každý její krok poprvé zakouší nezávislost a vír studentského života. Když se však ... celý popis


Mediadesk
Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 5 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Thelma

 • Recenze Thelma na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Norský hororový thriller o dospívání a problémech, které si člověk může přinést z rodiny. Chladná a místy děsivá atmosféra je samozřejmostí, lehký závan mysteriózna pak příjemně překvapí.

 • Recenze Thelma na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 70

  Norské drama režiséra Joachima Triera (žádná spřízněnost s Larsem von Trierem) vypráví o zhruba dvacetileté studentce Thelmě, která se poprvé v životě ocitá mimo dosah rodičů, a sice když nastupuje do prvního ročníku vysoké školy. Zde se zamiluje do spolužačky, ale její chtivé a vzrušující pocity jsou jí cizí – je totiž doposud sexuálně (a vztahově) nezkušená a navíc má v sobě vštípenou křesťanskou výchovu, tudíž by jí vztah se ženou nemuseli schválit nejen rodiče, ale možná ani vlastní svědomí. Náročné studium jí kromě komplikovaných citů posléze začnou narušovat i občasné epileptické záchvaty, nicméně doktoři tvrdí, že o epilepsii nejde. Háček tedy bude vězet v něčem jiném…

 • Recenze Thelma na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 75

  Není sporu o tom, že seveřané mívají ty nejzvláštnější a nejvíce šokující snímky vůbec. Možná to způsobuje chladné klima, které se vždy nějakým způsobem odráží v jejich snímcích. Thelma není výjimkou. Podle skandinávské tradice tak jde o ponuré a křehké drama o osamělosti a skličujícím uvěznění v náboženských mantinelech. Kříží se tu tak mystický thriller s prvky nadpřirozena a hororu. Setkáváme se tu i s náboženskou problematikou a tématem zakázané lásky. Trier dohromady nakombinoval více prvků, které si spolu svým způsobem rozumí a tvoří dohromady překvapivé spojení, kterým je Thelma. Když se do toho navíc přidá ledová norská příroda, chytlavý soundtrack, napínavý scénář, hravá kamera a skvělá hlavní herečka, dostaneme jedinečný umělecký zážitek. Nejednoznačný konec navíc dodává snímku s odstupem potřebné vyznění. Thelma je složitý a těžko stravitelný film, který rozhodně není pro každého, ale ten, kdo se do něj pustí, mu podlehne.

 • Recenze Thelma na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Paradoxně Evropa, která tak hrdě mluví o národní rozmanitosti, produkuje filmy navzájem si podobné stejně jako hollywoodské komiksy. Pouze opisují jinou šablonu, pěstování pocitu odcizení.

Trailer k filmu

Související články k filmu Thelma

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Poslední z Jediů a převtělení manželského páru

  Filmové premiéry: Poslední z Jediů a převtělení manželského páru

  13. 12. 2017 09:28 Nová epizoda pro fanoušky Hvězdných válek, převtělení manželského páru, ze slavného filmaře maoistický umělec, uhrančivý thriller o nejtemnějších lidských touhách, zakázané lásce a rodinných prokletích a příběh padesátníka hledajícího práci v Pobaltí. Tento týden přináší 5 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.