Plakát k filmu: The Social Network

Sociální síť Social Network, The

dokina.cz
8,8

Premiéra 4. 11. 2010
USA, 2010, 120 min

Žánr:
historický, drama, životopisný
Režie:
David Fincher | celý štáb
Hrají:
Jesse Eisenberg, Justin Timberlake, Andrew Garfield, Brenda Song, Rooney Mara, Max Minghella | všichni herci

Na podzim roku 2003 si Mark Zuckerberg, který má za sebou Harvard a je géniem v oblasti počítačového programování, sedá k počítači a horečně začíná pracovat na nové myšlence. To, co v návalu blogování a programování začíná v jeho pracovně, se brzy stane globální sociální sítí a revolucí v komunikaci. Za pouhých šest let a s 500 milióny přátel se Mark Zuckerberg stává nejmladším miliardářem v historii… ale tomuto podnikateli způsobuje úspěch jak osobní, tak právní komplikace. Od režiséra Davida Finchera a scénáristy Aarona Sorkina pochází The Social Network, film, který dokazuje, že k 500 miliónům přátel se nedostanete, aniž byste si udělali pár nepřátel. Film produkuje Scott Rudin, Dana Brunetti, Michael De Luca a Ceán Chaffin a je podle knihy od Bena Mezricha jménem „The Accidental Billionaires“.

Na podzim roku 2003 si Mark Zuckerberg, který má za sebou Harvard a je géniem v oblasti počítačového programování, sedá k počítači a horečně začíná pracovat na nové myšlence. To, ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1023 hlasů
 • -
 • -

Trailer k filmu

Související články k filmu The Social Network

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Film Sociální síť získal nejvíce cen amerických kritiků

  Film Sociální síť získal nejvíce cen amerických kritiků

  11. 1. 2011 12:20 Podle americké Národní společnosti filmových kritiků se nejlepším filmem uplynulého roku stalo drama Sociální síť, vyprávějící příběh Marka Zuckerberga, zakladatele sociální sítě Facebook. Ocenění získal také režisér snímku David Fincher, představitel hlavní role Jesse Eisenberg a scénárista Aaron Sorkin.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: V amerických kinech bude znovu uveden film Sociální síť

  V amerických kinech bude znovu uveden film Sociální síť

  10. 1. 2011 08:00 Filmové studio Columbia Pictures uvede do amerických kin znovu film Sociální síť popisující okolnosti vzniku sociální sítě Facebook. Studio chce využít vysoké popularity, které film v poslední době dosáhl i přes to, že již čtyři dny po znovuuvedení vychází film na DVD. Filmová studia obvykle takto neriskují, kvůli možnému snižení prodeje produktů pro domácí zábavu.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Dle kritiků je nejlepším filmem roku Sociální síť

  Dle kritiků je nejlepším filmem roku Sociální síť

  13. 12. 2010 14:25 Za nejlepší snímek roku vybrala americká Asociace losangeleských filmových kritiků film mapující okolnosti vzniku fenomenální sítě Facebook s názvem Sociální síť (The Social Network). Dle kritiků je nejlepším hercem Colin Firth, který ve filmu The King's Speech ztvárnil krále Jiřího VI.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.