Plakát k filmu: The Program: Pád legendy

The Program: Pád legendy The Program

dokina.cz
6,0

Premiéra 15. 10. 2015
USA, 2015, 99 min

Žánr:
thriller, drama, sportovní
Režie:
Stephen Frears | celý štáb
Hrají:
Ben Foster, Chris O'Dowd, Guillaume Canet, Jesse Plemons, Lee Pace, Denis Menochet | všichni herci

The Program: Pád legendy mapuje vzrušující příběh cyklistické kariéry Lance Armstronga z přelomu tisíciletí, kdy zápasí s rakovinou a kdy on i jeho američtí kolegové cyklistice dominují a mění tento dříve ryze evropský sport na světový fenomén. Po celkem sedmi vítězstvích na Tour de France Lance Armstrong odchází do sportovního důchodu jako jeden z největších sportovních hrdinů naší doby s miliony dolarů v kapse. Irský sportovní novinář David Walsh je nejprve okouzlen talentem a lidským charismatem Lance Armstronga. Avšak po několika vítězstvích Armstronga v Tour de France mu něco na něm nesedí a začíná být přesvědčený, že jeho výkony v průbězích závodů jsou podpořené zakázanými dopingovými látkami. Walsh, hnaný touhou dokázat svou pravdu, začne shromažďovat důkazy, které nakonec Armstronga odhalí jako největšího podvodníka v historii sportu. Lež, kterou Armstrong světu předhazoval, neměla obdoby, ale i v současnosti je stále cyklista jedněmi oslavován a druhými zatracován. Jedno je jisté - Lance Armstrong měl vítězství v krvi.

The Program: Pád legendy mapuje vzrušující příběh cyklistické kariéry Lance Armstronga z přelomu tisíciletí, kdy zápasí s rakovinou a kdy on i jeho američtí kolegové cyklistice ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu The Program: Pád legendy

 • Recenze The Program: Pád legendy na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Svižný biografický snímek se zaměřuje na dopingové trable nejslavnějšího cyklisty všech dob. Názor ale předkládá dost jednostranný a kvůli známým reálným skutečnostem nemá nic, čím by překvapil. V cílové rovince trochu zbytečné dílko, ale fanoušky žlutých trikotů potěší.

 • Recenze The Program: Pád legendy na fffilm

  Recenze fffilm 50

  Životní příběh Lance Armstronga, který se proslavil tím, že jezdil na kole, přišel o varle, získal vítězství, dopoval a hrál ve Vybíjené . Asi je důležité zmínit, že o skutečných osudech Lance Armstronga nevím téměř nic, neboť cyklistika, rakovina, Oprah ani varlata nepatří k mým koníčkům. A už vůbec jsem nevěděl například o tom, že britský irský novinář David Walsh (sympatický Chris O'Dowd) napsal o Lanceově dopingu knihu, kvůli které se jeho časopis soudil a musel se za ni omluvit.

 • Recenze The Program: Pád legendy na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 60

  Kontroverzní osobnost cyklistiky se představuje v poměrně standardním životopisném filmu, který nemá příliš čím překvapit.

Trailer k filmu

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.