Plakát k filmu: Terminátor 2: Den zúčtování 3D

Terminátor 2: Den zúčtování Terminator 2: Judgment Day

dokina.cz
8,7

USA, Francie, 1991, 137 min

Žánr:
thriller, akční, sci-fi
Režie:
James Cameron | celý štáb
Hrají:
Arnold Schwarzenegger, Linda Hamilton, Edward Furlong, Robert Patrick, Earl Boen, Joe Morton | všichni herci

10 let po neúspěšném pokusu zabít Sarah Connorovou, budoucí matku novodobého spasitele lidstva, se do Los Sngeles vrací z budoucnosti nový typ Terminátora T-1000, aby zlikvidoval už narozeného Johna Connora. Současně dospělý Connor na svoji ochranu posílá do minulosti druhého terminátora T-800. Oba terminátoři nezávisle na sobě pátrají po malém Johnovi. Chlapec zjišťuje, že T-800 je naprogramován na jeho ochranu a s jeho pomocí osvobodí svou matku z psychiatrického ústavu, kde je léčena z údajné schizofrenie. T-800 oběma vysvětluje, co přinese budoucnost. Kybernetický génius Miles Dyson sestrojí superpočítač Skynet, který v roce 1997 začne sám přemýšlet a vyvolá nukleární válku, aby zničil veškeré lidstvo. Sarah se sama vydá za Dysonem, ale nedokáže ho zabít. T-800 Dysonovi dokáže, že přichází z budoucnosti a vědec souhlasí se zničením výsledků svého dosavadního výzkumu. T-1000 se o tom dozvídá a snaží se své protivníky eliminovat. V dramatickém střetu je T-1000 zničen. T-800 naléhá, aby byl také zlikvidován, neboť jeho řídící mikročip by mohl být zneužit ...

10 let po neúspěšném pokusu zabít Sarah Connorovou, budoucí matku novodobého spasitele lidstva, se do Los Sngeles vrací z budoucnosti nový typ Terminátora T-1000, aby zlikvidoval ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1669 hlasů

Recenze filmu Terminátor 2: Den zúčtování 3D

 • Recenze Terminátor 2: Den zúčtování 3D na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 90

  Nic tak zásadního se s původním snímkem nestalo, jen se na něj bude lépe koukat oku zmlsanému moderními efekty. Někdy nám sice budou triky připadat zastaralé, dnes už jsme prostě jinde, ale zážitku z filmu to neuškodí. A proč nevyužít příležitost vidět tuto akční sci-fi klasiku znovu na velkém plátně a pořádně nahlas?

 • Recenze Terminátor 2: Den zúčtování 3D na MovieZone

  Recenze MovieZone 100

  John Connor, budoucí vůdce lidstva v boji proti Skynetu a strojům, musí s pomocí T-800 utéct před zabijáckým T-1000. A výsledkem je film, který přepsal dějiny kinematografie, stal se absolutní klasikou a dost možná nejlepší akční podívanou všech dob. A ze svých kvalit neztratil ani po šestadvaceti letech vůbec nic. Běžte na to!

Trailer k filmu

Související články k filmu Terminátor 2: Den zúčtování 3D

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Vraždící klaun a 3D Terminator

  Filmové premiéry: Vraždící klaun a 3D Terminator

  6. 9. 2017 10:00 Hrůzný klaun z pera Stephena Kinga, senátor Pablo Neruda v boji za spravedlnost, japonské drama o marnotratném muži a dokumentární film Olgy Sommerové o světově proslulé operní pěvkyni. V tomto týdnu nás čekají 4 filmové premiéry a kvalitní 3D konverze Terminatora 2.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Terminator 2 se vrací do kin, tentokrát ve 3D

  Terminator 2 se vrací do kin, tentokrát ve 3D

  11. 7. 2017 12:57 Druhého Terminátora jste v kinech asi neviděli. Pokud jste to štěstí měli, tak vám za prvé závidím a za druhé si na něj budete moct skočit znova. Terminátor 2: Den zúčtování půjde do kin ještě jednou, tentokrát v restaurované a naleštěné 3D verzi.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 10 skvělých snímků o cestování v čase

  10 skvělých snímků o cestování v čase

  4. 9. 2016 18:01 Cestování časem, teoretická koncepce, která fascinuje lidstvo již od pradávna. Není proto divu, že si mnoho filmových tvůrců klade otázky, jak by mohla vypadat blízká či vzdálená budoucnost, nebo co by se mohlo stát při výpravách do minulosti. V tomto týdnu se do českých kin dostal snímek Návštěvníci 3: Revoluce, vyprávějící o cestě středověkého rytíře a jeho sluhy do doby Velké francouzské revoluce. Připravili jsme pro vás 10 dalších skvělých snímků zabývajících se myšlenkou cestování v čase.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.