Plakát k filmu: Temná věž

Temná věž Dark Tower, The

dokina.cz
4,6

Premiéra 24. 8. 2017
USA, 2017, 91 min, od 12 let

Žánr:
sci-fi, horor, fantasy, western
Režie:
Nikolaj Arcel | celý štáb
Hrají:
Matthew McConaughey, Idris Elba, Dennis Haysbert, Ben Gavin, Soo-hyun Kim, Tom Taylor | všichni herci

Existují i jiné světy než tyto. Temná věž Stephena Kinga, ambiciozní a rozsáhlý příběh od jednoho z nejuznávanějších světových autorů, se konečně dostává na filmová plátna. Roland Deschain (Idris Elba), poslední z řádu rytířů, vede odvěkou bitvu s Walterem O'Dimem, známým též jako Muž v černém (Matthew McConaughey) a je odhodlaný zabránit mu ve zničení Temné věže, která svou existencí drží pohromadě celý vesmír. Dobro a zlo se tak ocitají v souboji, který rozhodne o osudu všech světů, protože Roland je jediným, kdo je schopen Temnou věž před Mužem v černém ochránit.

Existují i jiné světy než tyto. Temná věž Stephena Kinga, ambiciozní a rozsáhlý příběh od jednoho z nejuznávanějších světových autorů, se konečně dostává na filmová plátna. Roland ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 4 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 110.00 CZK 400.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Temná věž

 • Recenze Temná věž na fffilm

  Recenze fffilm 40

  Ve filmové adaptaci slavné knižní série Stephena Kinga malý kluk z New Yorku Jake zjišťuje, že má nadpřirozené síly, a je vtažen do alternativní dimenze, kde Pistolník (Idris Elba) bojuje s Ďáblem, bohem, tramvají, nebo sedmi ženami, které jsem miloval (Matthew McConaughey). Pokud z osmi knih uděláte jeden 90minutový film, je zřejmé, že ledacos bude jinak než v předloze. Knihy jsem nečetl, ale podle lidí, kteří je četli, s nimi film nemá společného prakticky nic, kromě toho, že se v něm vyskytuje nějaká Temná věž a nějaký Pistolník. Ale ani to není tak žhavé.

 • Recenze Temná věž na iDnes

  Recenze iDnes 55

  Ač za ním stojí slavná sága Stephena Kinga, film Temná věž líčí po všech stránkách tuctovou fantasy pro náctileté. Nad průměr ji zvedají jen Matthew McConaughey v roli zlosyna a práce se zvukem.

 • Recenze Temná věž na MovieZone

  Recenze MovieZone 40

  Z ambiciózní adaptace velkolepé série Stephena Kinga vylezlo průměrné akční béčko. A to bohužel mluvím o těch lepších momentech Temné věže. Poslední třetina nabízí celkem fajn střílečku, celou hodinu před tím ale jen hrdinové chodí po nudném světě a řeší ještě nudnější věci. Knižní Temná věž je možná epický a velkolepý příběh, ta filmová však vypadá jako průměrný pilot k mizernému seriálu. Film, který i přes extrémně krátkou stopáž stíhá občas skoro unudit k smrti, dobří herci a slušné akční scény do průměru nevytáhnou.

 • Recenze Temná věž na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 40

  Především je potřeba říct, že názory diváků na americké sci-fi/fantasy Temná věž se asi budou lišit na základě toho, jestli půjde o fanoušky její knižní předlohy, či nikoli, a jak budou k filmu přistupovat. Předlohou Temné věže je totiž stejnojmenná osmidílná románová série spisovatele Stephena Kinga, která je ohromně obsáhlá a mnohovrstevnatá a jde v podstatě o Kingovo autorské opus magnum, jež je pro něj něco jako Pán prstenů pro Tolkiena nebo Hra o trůny pro George R. R. Martina.

 • Recenze Temná věž na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 55

  Odvážný pokus vměstnat osmidílnou knižní sérii Stephena Kinga do hodiny a půl na plátně tak úplně nevyšel. Nepropracovanost a zkratkovitost diváka začne nudit, snímek nevyniká vůbec v ničem. Není sice nijak mimořádně hloupý, ale nedokáže v nás ani zanechat výraznější dojem.

Související články k filmu Temná věž

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Tom Cruise jako Nebeský gauner a souboj o osud všech světů

  Filmové premiéry: Tom Cruise jako Nebeský gauner a souboj o osud všech světů

  23. 8. 2017 10:00 Špatností prolezlý hazardér Tom Cruise alias Barry Seal, nové příběhy veverčáka Bručouna v pokračování úspěšného animáku a ambiciozní,  rozsáhlý příběh od jednoho z nejuznávanějších světových autorů. V tomto týdnu se mohou čeští diváci těšit na 3 filmové premiéry.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Herci se společně s Kingem snaží vysvětlit premisu Temné věže

  Herci se společně s Kingem snaží vysvětlit premisu Temné věže

  28. 6. 2017 10:12 Kingova Temná věž je ne zrovna malou sérií ne zrovna tenkých knih a adaptovat něco takového do jednoho celovečerního filmu muselo být peklo. Film se také nevěnuje všem knihám a celé sérií, jako si z ní spíš bere hlavní motiv pistolníka proti muži v černém, s Temnou věží uprostřed.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: TV spoty na Temnou věž vám představí Pistolníka i Muže v černém

  TV spoty na Temnou věž vám představí Pistolníka i Muže v černém

  5. 6. 2017 14:11 Poslední pistolník versus Muž v černém. Dvě různé postavy, dva různé světy. Takový je základ, na kterém chce filmová Temná věž stavět, byť samozřejmě může čerpat z mnoha knih a široké škály zápletek, podzápletek a příběhů.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.