Plakát k filmu: Sweet Country

Sweet Country Sweet Country

dokina.cz
7,4

Premiéra 2. 8. 2018
Australie, 2017, 113 min, od 12 let

Žánr:
drama, kriminální, western
Režie:
Warwick Thornton | celý štáb
Hrají:
Bryan Brown, Matt Day, Luka Magdeline Cole, Tremayne Doolan, Shanika Cole, Trevon Doolan | všichni herci

Dramatický western odehrávající se v severní Austrálii ve dvacátých letech minulého století. Když domorodý chovatel dobytka Sam v sebeobraně zabije bělošského majitele stanice Harryho, musí vše opustit a utéct i se svou těhotnou manželkou. Vydávají se nádhernou ale drsnou krajinou do vnitrozemí. Seržant Fletcher (Bryan Brown) s pomocí domorodého stopaře Archieho (Gibson John) a místních vlastníků půdy, mezi nimiž je i Fred (Sam Neill), vede skupinu pronásledovatelů. Je posedlý dopadením Sama a snahou předat ho za vraždu k soudu. Sam se však v buši vyzná lépe než kdo jiný.

Dramatický western odehrávající se v severní Austrálii ve dvacátých letech minulého století. Když domorodý chovatel dobytka Sam v sebeobraně zabije bělošského majitele stanice ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů

Recenze filmu Sweet Country

  • Recenze Sweet Country na Total film

    Recenze Total film 65

    Sweet Country (2017) Sweet Country je australská verze fatálních problémů, které zažívali indiáni v Americe. Je poučnou historickou sondou v dosti slušném žánrovém provedení, a tak si i přes svou lyričnost nepochybně najde své příznivce v řadách milovníků amerických westernových snímků.

Trailer k filmu

Související články k filmu Sweet Country

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Tom Cruise v další nesplnitelné misi a rodinka superhrdinů

    Filmové premiéry: Tom Cruise v další nesplnitelné misi a rodinka superhrdinů

    30. 7. 2018 10:00 Tom Cruise jako Ethan Hunt v další z nesplnitelných misí, návrat oblíbené superhrdinské animované rodinky, zbloudilý duch v novém těle, domorodý chovatel dobytka v dramatickém westernu z dvacátých let minulého století, a dokument o famózní Whitney Houston. V tomto týdnu jde do kin 5 filmových premiér.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.