Plakát k filmu: Světová invaze

Světová invaze Battle Los Angeles

dokina.cz
6,1

Premiéra 10. 3. 2011
USA, 2010, 116 min

Žánr:
akční, sci-fi

Po mnoho let byly zaznamenány případy pozorování UFO po celém světě – Buenos Aires, Soul, Francie, Německo, Čína. Ale v roce 2011 se to, co kdysi bylo jen pozorováními, stane hroznou realitou, když je země napadena neznámými silami. Jak lidé všude na světě přihlížejí tomu, že jsou dobývána největší města, tak se Los Angeles stane poslední výspou lidstva v bitvě, kterou nikdo nečekal. Závisí to na námořním seržantovi (Aaron Eckhart) a jeho nové četě, aby zastavili další postup, i když bojují proti takovému nepříteli, s jakým se nikdy předtím nesetkali.

Po mnoho let byly zaznamenány případy pozorování UFO po celém světě – Buenos Aires, Soul, Francie, Německo, Čína. Ale v roce 2011 se to, co kdysi bylo jen pozorováními, stane ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 955 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Světová invaze

 • Recenze Světová invaze na MovieZone

  Recenze MovieZone 70

  Mimozemšťané se rozhodli vypustit fázi, kdy se pokouší lidstvo kontaktovat, a rovnou přistáli s dobyvatelskými úmysly. Většina měst padla, v Los Angeles se ale skupina mariňáků rozhodla bojovat až do konce. Světová invaze je film plný efektní a intenzivní akce, která člověk nedá vydechnout. Díky nezajímavým vedlejším postavám, víceméně nulovému scénáři a přehnanému patriotismu se ale v neakčních scénách možná budete nudit. A nebo bavit na účet tvůrců. Každopádně první blockbuster roku 2011 se povedl.

 • Recenze Světová invaze na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Sledujeme osudy malého vojenského oddílu, který na předměstí Los Angeles bojuje s mimozemskou invazí. Nejdříve krátce k názvu: Film se původně měl jmenovat "World Invasion: Battle Los Angeles", z čehož si Falcon vybral pouze tu "Světovou invazi", zatímco Američané jej naopak zkrátili pouze na "Battle: Los Angeles". Takže nejde vyloženě o záměrnou lež, ale skutečností zůstává, že se kompletně celý děj tohoto filmu odehrává v Los Angeles a jeho těsné blízkosti. Invaze probíhá po celém světě, ale je jí věnováno jen pár vteřin zpravodajských záběrl v televizi. A teď k tomu jedinému dobrému, co ve filmu je: Akčních a trikových scén je opravdu dost, možná tak polovina filmu. A jsou technicky velmi kvalitní. Všechno správně vybuchuje, mimozemská letadla a další stroje mají zajímavý design, i samotné mimozemšťany uvidíme. A teď k tomu ostatnímu, nedobrému: Scénář je slabý. Chápu, že se zřejmě tvůrci snažili nastolit pocit "nepřehledné válečné vřavy", ale opravdu nebyl šťastný nápad natočit celý film roztřesenou ruční kamerou . Opravdu celý film, včetně zamyšlených klidných dialogů. Někdy kolem poloviny filmu jsem byl už docela naštvaný, že si díky "umění" kameramana nemůžu ty mimozemšťany a jejich stroje pořádně prohlédnout. Režie akčních scén ještě ujde, ale jakmile děj zpomalí (a také v průběhu celé dvacetiminutové expozice), je to hrozná nuda, protože všechny postavy jsou strašlivě klišoidní, papírové a neříkají a nedělají nic než klišé. Přestože mezi nimi jsou dobří (Aaron Eckhart) i pohlední (Michelle Rodriguezová) herci. Narozdíl od Districtu 9 jsem ani na okamžik neuvěřil, že by se takhle chovali skuteční vojáci při setkání se skutečnými mimozemšťany. Poměrně záhy dojde ve filmu dokonce k tomu, že se hrdinům podaří ulovit polomrtvého bezvědomého mimozemšťana a okamžitě do něj začnou píchat noži, aby zjistili, jak je možné nepřítele zabít (tj. kde má mozek nebo srdce). Ani na chvíli se nezastaví a nezamyslí se nad tím, že se právě poprvé setkali s obyvatelem jiné planety. Ani na okamžik se nezamyslí nad tím, že ho právě brutálně mučí. V rukou schopného režiséra (například režiséra Districtu 9 ) by tato scéna mohla fungovat jako sžíravá satira amerických vymytých vojenských mozků, ale režisér Jonathan Liebesman, který dosud natáčel převážně laciné blbé horory, není něčeho takového ani v nejmenším schopen. Takže film funguje pouze jako slušná přehlídka triků a akce, prokládaná dlouhými minutami nudy. P.S: Scénu "Zjistili jsme, že mimozemšťané obsadili přímořské města, protože nám chtějí ukrást vodu z oceánů", předcházenou záběry z dobývané Paříže a následovanou hlášením, že "hladina světových oceánů klesla už o několik metrů", raději nebudu nijak komentovat a doufám, že jsem se jen přeslechl...

Trailer k filmu

Související články k filmu Světová invaze

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Sci-fi Světová invaze kraluje žebříčkům návštěvnosti v USA

  Sci-fi Světová invaze kraluje žebříčkům návštěvnosti v USA

  14. 3. 2011 12:47 Hlavním víkendovým hitem v severoamerických kinech byl americký sci-fi snímek Světová invaze. Příběh o skupině vojáků amerického námořnictva bránících město Los Angeles před mimozemšťany si po prvním víkendu od uvedení do severoamerických kin připsal na konto 36 milionů dolarů (626,5 milionu korun) a vítězství v žebříčku návštěvnosti.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Světová invaze

  Světová invaze

  7. 3. 2011 13:30 Ve filmu Světová invaze se Země ocitá pod útokem neznámých agresorů. Po řadu let byla hlášena pozorování UFO, ale všechna taková pozorování byla oficiálními místy vyvrácena a popřena. Například v noci z 24. na 25. února 1942, kdy byla Amerika v pohotovosti po útoku na Pearl Harbor, byli obyvatelé Los Angeles probuzeni sirénami. 37. pobřežní dělostřelecká brigáda pálila protiletadlovými střelami na létající objekty nad Santa Monicou – některé z nich se pohybovaly velice pomalu, u jiných bylo odhadnuto, že se pohybovaly rychlostmi přes 320 km/h.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.