Plakát k filmu: Svědkové Putinovi

Svědkové Putinovi Svideteli Putina

dokina.cz
6,5

Premiéra 8. 11. 2018
Česká Republika, Švýcarsko, Lotyšsko, 2018, 102 min

Žánr:
dokumentární
Režie:
Vitalij Manskij | celý štáb
Hrají:
Vladimir Putin, Michail Sergejevič Gorbačov, Vitalij Manskij, Boris Yeltsin | všichni herci

Píše se rok 1999. Dosavadní ruský prezident Boris Jelcin půl roku před vypršením svého funkčního období zcela nečekaně abdikuje a řízením státu pověřuje premiéra Vladimíra Putina. Tímto osudovým okamžikem začíná nový dokument renomovaného režiséra Vitalije Manského (V paprscích slunce), který se jako dvorní prezidentský kameraman dostal do nitra kremelské politiky a přináší tak nečekané svědectví o začátku putinovské éry. A o tom, kdo všechno jsou vlastně “Svědkové Putinovi".

Píše se rok 1999. Dosavadní ruský prezident Boris Jelcin půl roku před vypršením svého funkčního období zcela nečekaně abdikuje a řízením státu pověřuje premiéra Vladimíra Putina. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Svědkové Putinovi

 • Recenze Svědkové Putinovi na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 70

  Snímek není příjemnou podívanou, to ovšem neznamená, že to není skvělý film. Předkládá nám totiž mnoho palčivých otázek a témat k zamyšlení, je mrazivý a varovný. Manskij dění občas komentuje vlastními postřehy, častěji ale nechá interpretaci na nás, ať si jednání aktérů sami vyložíme a propojíme s dalšími scénami či fakty. Film je tak tím lepší, čím pozorněji ho budete sledovat. Někomu ale kritický komentář může chybět, zvlášť když má snímek trochu vyčerpávajících 106 minut.

 • Recenze Svědkové Putinovi na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Film Svědkové Putinovi má tři vady: je podjatý, je starý a v rozporu s názvem více než o Vladimiru Putinovi vypráví o Borisi Jelcinovi.

Trailer k filmu

Související články k filmu Svědkové Putinovi

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Dívka v pavoučí síti a rozmrzelý zelenáč

  Filmové premiéry: Dívka v pavoučí síti a rozmrzelý zelenáč

  7. 11. 2018 10:57 Věčně rozmrzelý zelený chlupatec, nečekané svědectví o začátku putinovské éry, první adaptace nedávno vydaného úspěšného bestselleru Davida Lagercrantze, duch sledující vyšetřování vlastní smrti, paintballový masakr uprostřed lesa, psychologický horor zasazený do konce devadesátých let a nejvýznamnější postava českého poválečného surrealismu. Tento týden přináší 7 filmových premiér a snímek Zborov z Národního Filmového Archívu.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.