Plakát k filmu: Svátky klidu a míru

Svátky klidu a míru Den tid på året

dokina.cz
6,6

Premiéra 10. 1. 2019
Dánsko, 2018, 101 min

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Paprika Steen | celý štáb
Hrají:
Lars Brygmann, Sofie Gråbøl, Lars Knutzon, Fanny Bornedal, Mikas Maximus Dalhoff Christiansen, Hans Holtegaard | všichni herci

Hořká komedie dánské herecké hvězdy Papriky Steen o tom, že rodina je největší požehnání… i prokletí. Svoje o tom ví Katrine, která se vždycky děsí vánočních svátků. Znamená to pro ni nejen vařit pro třináct členů rodiny, ale zároveň vyčerpávající diplomacii mezi jednotlivými aktéry. Letošní Vánoce jsou ale obzvlášť stresující, protože za sváteční stůl má zasednout i Katrinina sestra Patricia, která právě vyšla z protialkoholní léčebny.

Hořká komedie dánské herecké hvězdy Papriky Steen o tom, že rodina je největší požehnání… i prokletí. Svoje o tom ví Katrine, která se vždycky děsí vánočních svátků. Znamená to ... celý popis


Mediadesk
Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Svátky klidu a míru

 • Recenze Svátky klidu a míru na fffilm

  Recenze fffilm 70

  Vánoční večer je tu a někde na dánské samotě se schází početná rodina, která se mimo svátky prakticky nevídá. Tři sestry, každá s manželem a dětmi, a jejich rodiče. Přichází pohoda vánoc, fujavice, červené zelí a hledání mandlí. Paprika Steenová režírovala film, který vlastně už patří do samostatného podžánru, t.j. "Rozvětvená rodina se po dlouhé době z donucení sejde a nastává humorný psychoteror". A tento exemplář patří k těm vydařenějším. Od začátku jsou nám předkládány mírné náznaky toho, kde vztahy nejvíce drhnou, a tyto náznaky posléze jsou bohatou měrou zúročeny, když se přijde například na to, že domácí zelí bylo vyměněno za koupené, kázání bylo vyhozeno do koše, kniha o severském revolucionáři se moc neprodává a chlapec dostal pod stromek místo PlayStationu 4 ručně malovaného houpacího koně s nedozírnou uměleckou hodnotou. A možná přijde i Såntå Klæuz (nebo jak se u nich jmenuje).

 • Recenze Svátky klidu a míru na iDnes

  Recenze iDnes 70

  Při prvních návalech upřímného smíchu u komedie Svátky klidu a míru člověk zalituje, proč nešla do kin už v prosinci. Se závěrečnou dávkou vánoční kocoviny pochopí.

 • Recenze Svátky klidu a míru na Total film

  Recenze Total film 67

  Svátky klidu a míru (2018) Tragikomedie Svátky klidu a míru rozhodně tematicky přesahuje hranice Dánského království a diváka pobaví. Přála bych mu ale trochu více fantazie v jednotlivých charakterech a jejich chování, aby se výsledný příběh hned divákovi nevymazal z paměti.

Trailer k filmu

Související články k filmu Svátky klidu a míru

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.