Plakát k filmu: Švadlena

Švadlena Dressmaker, The

dokina.cz
7,0

Australie, 2015, 118 min

Žánr:
komedie, drama
Režie:
Jocelyn Moorhouse | celý štáb
Hrají:
Kate Winslet, Sarah Snook, Liam Hemsworth, Hugo Weaving, Judy Davis, Caroline Goodall | všichni herci

Tilly se po letech vrací do svého rodného městečka v Austrálii, odkud musela jako dítě uprchnout kvůli obvinění z vraždy. Z cest po světě přijíždí vyzbrojená šicím strojem a znalostmi haute couture. Přes zlovůli většiny místních, kteří ji považují za prokletou, zůstává v městečku, aby odhalila pravdu o tom, co se v minulosti skutečně odehrálo.

Tilly se po letech vrací do svého rodného městečka v Austrálii, odkud musela jako dítě uprchnout kvůli obvinění z vraždy. Z cest po světě přijíždí vyzbrojená šicím strojem a ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 8 hlasů

Recenze filmu Švadlena

  • Recenze Švadlena na Červený koberec

    Recenze Červený koberec 90

    Druhá polovina snímku spěje už několikrát k závěrečnému konci, ale dvouhodinová stopáž nám připraví ještě pár překvapivých momentů, které už jsou pouhým sledem okolností dokazujících Tyllyino prokletí. Nudit nás však příběh nenechá, herci nás nechávají ve střehu hlavně ve chvílích, kdy parodují afektované dialogy starých filmů o lepší společnosti. Kate Winslet je v roli svérázné módní milovnice velmi přirozená a půvabná, vystupuje sebevědomě a ví, co dělá. Švadlena se snaží zkombinovat mnoho žánrů – drama, komedii, psychothriller i romanci. I přestože může podobná směsice působit tragikomicky, tvůrcům se podařilo vše sladit tak, aby výsledek nepůsobil jako kýčovité puzzle, ale dostává se nám líbivého prosluněného filmu, na který se velmi příjemně dívá.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.