Plakát k filmu: Sůl a oheň

Sůl a oheň Salt and Fire

dokina.cz
3,8

USA, Francie, Německo, Mexiko, 2016, 98 min

Žánr:
thriller
Režie:
Werner Herzog | celý štáb
Hrají:
Michael Shannon, Werner Herzog, Gael García Bernal, Anita Briem, Veronica Ferres, Volker Michalowski | všichni herci

OSN vysílá do nejmenované země Jižní Ameriky tři vědce, aby zde vyšetřili původ a rozsah hrozivé ekologické katastrofy zvané Diablo Blanco. Ihned po příletu jsou ale zajati skupinkou teroristů najatých ředitelem nadnárodní společnosti, která katastrofu velmi pravděpodobně zapříčinila. Znepokojivý ekologický thriller Wernera Herzoga klade otázky po morálce a osobní zodpovědnosti každého z nás.

OSN vysílá do nejmenované země Jižní Ameriky tři vědce, aby zde vyšetřili původ a rozsah hrozivé ekologické katastrofy zvané Diablo Blanco. Ihned po příletu jsou ale zajati ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Sůl a oheň

 • Recenze Sůl a oheň na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 35

  Jestli bylo cílem natočit varovné memento doby poškozující lidmi obývanou planetu až k záhubě, drama o lidské morálce a společenské zodpovědnosti, o které je třeba říct, že na konci se musí převzít s grácií, nebo postavit ženu-vědkyni do čela významné mise zachránit svět, nic z toho dohromady nezafungovalo. Samozřejmě není třeba divákovi předhazovat pravdu a nic než pravdu, ale sousto by mělo být stravitelné a uvěřitelné. V případě tohoto koprodukčního filmu ale zůstává příliš slaným a nechávajícím pachuť nepochopení. Co se povedlo a přispělo k alespoň nějaké koherenci snímku je podmanivá hudba, která v kombinaci se zabíranou bolivijskou krajinou vyvolává meditativní stavy a přivádí ke smutně úvahové náladě, kterou solné Diablo Blanco možná chtělo vzbudit.

Trailer k filmu

Související články k filmu Sůl a oheň

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Katastrofické sci-fi Geostorm, znepokojivý ekologický thriller a další nové trailery uplynulého týdne

  Katastrofické sci-fi Geostorm, znepokojivý ekologický thriller a další nové trailery uplynulého týdne

  16. 3. 2017 10:30 Uplynulý týden přinesl první trailer katastrofického sci-fi Geostorm, které se odehrává ve světě, kdy počasí kontrolují satelity z vesmíru a znepokojivý ekologický thriller Salt and Fire. Spoustu akce se na nás valí také ze snímku Baby Driver a samozřejmě z Rychle a zběsile 8. Na své si přijdou i fanoušci animáků, kteří mohou shlédnout nové ukázky ze Šmoulů a Velké oříškové loupeže. Samozřejmě nesmíme opomenout nové trailery k Zahradnictví: Rodinný přítel režiséra Jana Hřebejka a dobrodružnému fantasy Wonder Woman.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.