Plakát k filmu: Suburbicon: Temné předměstí

Suburbicon: Temné předměstí Suburbicon

dokina.cz
5,0

Premiéra 1. 5. 2017
USA, 2017, 105 min, od 15 let

Žánr:
komedie, kriminální
Režie:
George Clooney | celý štáb
Hrají:
Matt Damon, Julianne Moore, Oscar Isaac | všichni herci

V 50. letech je život v prosluněném středo-americkém městečku Suburbicon bezstarostný a idylický. Malebné domky s upravenými trávníky jsou dokonalým místem pro šťastné rodiny. A taková je i rodina Gardnera Lodge. Tedy alespoň navenek.

Jedné noci vše změní vloupání do jejich domu. Gardnerova manželka Rose je zavražděna. Policie velmi rychle zatkne podezřelého. Ale když dojde na stanici k identifikaci, Gardner pachatele neoznačí. A možná pro to má dobrý důvod. Podezřelým z brutálního činu je totiž lichvář, který má na starost klienty, kteří své dluhy mafii neplatí včas.

Gardnerovo rozhodnutí spustí řetězec podezírání, vydírání, násilí a pomsty.

V 50. letech je život v prosluněném středo-americkém městečku Suburbicon bezstarostný a idylický. Malebné domky s upravenými trávníky jsou dokonalým místem pro šťastné rodiny. A ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů

Recenze filmu Suburbicon: Temné předměstí

 • Recenze Suburbicon: Temné předměstí na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  Thriller/drama/černá komedie Suburbicon: Temné předměstí, které režíroval George Clooney podle scénáře bratří Coenů, má ve skutečnosti delší historii – Joel a Ethan Coenovi napsali scénář k tomuto filmu už v osmdesátých letech, ten pak dlouho ležel v šuplíku a teprve nedávno se k němu dostal Clooney, který jej spolu se svým kamarádem a spolupracovníkem Grantem Heslovem poupravil. Vtip je v tom, že i kdybyste si na Suburbicon vyrazili a tohle nevěděli, tak by na vás stejně působil jako něco, co náhodou přicestovalo do kin strojem času z roku 1988.

 • Recenze Suburbicon: Temné předměstí na iDnes

  Recenze iDnes 50

  Jestliže film nabitý hvězdnými jmény tvůrců i herců utrží při víkendovém vstupu do více než dvou tisíců kin jen tři miliony dolarů, ačkoliv stál pětatřicet milionů, musí být něco špatně. Proč Suburbicon: Temné předměstí selhává, ověří si teď i tuzemský divák.

 • Recenze Suburbicon: Temné předměstí na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 60

  I když je snímek poměrně zábavný, zajímavý a jistě byl točen s Clooneyho nejlepšími úmysly, divákovi zůstanou po filmu smíšené dojmy. Vybaví si scény, které ho zaujaly víc, a jiné, které nedávaly moc smysl. Vzpomene si na postavy, kterým byl věnován prostor, aniž by měly co říct. Pak na jiné, které rozzáří film jen na pár minut, i když bychom na ně chtěli hledět celou dobu, nebo na charaktery, které mohly přinést opravdové sdělení, ale jsou upozaděny. Suburbicon je zvláštní směsicí dobrých nápadů a velice špatných rozhodnutí.

Související články k filmu Suburbicon: Temné předměstí

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Vražda v Orient expresu a odplata mafie

  Filmové premiéry: Vražda v Orient expresu a odplata mafie

  8. 11. 2017 09:59 Řetězec podezírání, vydírání a násilí, záhadná vražda v přepychovém vlaku Orient expresu, dílo pomáhající zažehnout plameny gay revoluce, pátrání po tajemství dávno ztraceného tatínka a servírka bojující s předsudky svého okolí. V tomto týdnu přichází do českých kin 5 filmových premiér.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Suburbicon: scénář od Coenů, za kamerou Clooney, před ní Damon

  Suburbicon: scénář od Coenů, za kamerou Clooney, před ní Damon

  28. 7. 2017 10:34 Když se dají dohromady bratři Coenové a George Clooney, zpozorníte. V případě Suburbiconu půjde ale o trošku jiný typ spolupráce. Coenové společně s Clooneym napsali scénář, ale slavný herec se tentokrát nepostaví před kameru.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.