Plakát k filmu: Submergence

Až na dno Submergence

dokina.cz
5,1

Premiéra 26. 4. 2018
USA, 2017, 111 min, od 12 let

Žánr:
thriller, drama, romantický

Když se v Normandii během pobytu u moře britský tajný agent James náhodně na pláži setká s podmořskou bioložkou Danielle, jejich cesty se na chvíli spojí a vytvoří se mezi nimi silné pouto. Čas jejich sblížení je však limitován právě a pouze jen na těchto pár dnů na poklidném francouzském pobřeží. Po nich přichází čas odloučení s nejistotou možného příštího setkání. John odjíždí do východní Afriky na nebezpečnou misi namířenou proti islamistickým teroristům. Danielle vyplouvá na výzkumné lodi opačným směrem a připravuje se na riskantní sestup na dno Grónského moře.

James se ocitá v zajetí džihádistů, kteří jej drží v nelidských podmínkách. Danielle se zase stává dobrovolným vězněm omezeného prostoru výzkumné lodi a podmořské ponorky. Oba sice ve zcela odlišných ale něčím si i zvláštně podobných situacích čerpají sílu ze vzpomínek na prožité společné chvíle a v nich zrozeného citu. James i Danielle se ocitají v temných hlubinách, kde je těžko někdo dokáže najít a zachránit.

V jasně určeném ohraničení společného času i neurčité lhůtě doby odloučení obou hrdinů režisér Wim Wenders ve svém osobitém stylu propojuje intimní milostný vztah se světovými událostmi. Předlohu k filmu napsal oceňovaný spisovatel Jonathan M. Ledgard.

Když se v Normandii během pobytu u moře britský tajný agent James náhodně na pláži setká s podmořskou bioložkou Danielle, jejich cesty se na chvíli spojí a vytvoří se mezi nimi ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 5 hlasů

Recenze filmu Submergence

  • Recenze Submergence na Červený koberec

    Recenze Červený koberec 60

    Až na dno zapadá mezi snímky typu neurazí, nenadchne. Alespoň do té doby, než se dostaneme k závěru. Hodinu a půl sledujeme dva kontrastní životy dvou osob, které spolu strávily tři romantické dny a neustále na sebe vzpomínají. Vzhledem k poměrně vyhroceným životním situacím obou dvou očekáváme buď smrt na jedné nebo druhé straně, optimističtí z nás happy end. Jaké je ale překvapení, když se dočkáme formy "no end". Otevřený konec dobře, ale žádný konec? Jen pár věcí film zachraňuje od toho, aby spadnul až na dno. Kvalitní herecké obsazení a snažící se kamera.

Související články k filmu Submergence

  • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Nejsmrtonosnější marvelovská válka a jeden ženich pro dvě nevěsty

    Filmové premiéry: Nejsmrtonosnější marvelovská válka a jeden ženich pro dvě nevěsty

    25. 4. 2018 10:00 Završení desetileté cesty filmovým světem Marvelu, Anna Polívková s Ester Geislerovou jako dvě nevěsty, komediální boj o zachování panenství vlastních dcer, silné pouto mezi britským agentem a podmořskou bioložkou, nebo napínavý thriller z blízké budoucnosti. Tento týden přináší celkem 10 premiérových snímků všech možných žánrů.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.