Plakát k filmu: Studená válka

Studená válka Zimna wojna

dokina.cz
7,5

Premiéra 12. 7. 2018
Anglie, Francie, Polsko, 2018, 89 min, od 12 let

Žánr:
drama, romantický
Režie:
Pawel Pawlikowski | celý štáb
Hrají:
Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza, Cédric Kahn, Jeanne Balibar | všichni herci

V období budování stalinského Polska, ale také moderní západní Evropy se odehrává příběh velké osudové lásky zpěvačky Zuly a skladatele Wiktora. Nedokážou žít spolu, ale zároveň se fatálně přitahují a nevydrží být bez sebe. V kulisách Varšavy, Berlína a Paříže zní jazzová a folklorní hudba a Zula s Wiktorem rozehrávají nádhernou, ale hořkou baladu, svoji vlastní studenou válku. Kunderovsky laděným milostným eposem navazuje Pawel Pawlikowski na úspěch oscarové Idy

V období budování stalinského Polska, ale také moderní západní Evropy se odehrává příběh velké osudové lásky zpěvačky Zuly a skladatele Wiktora. Nedokážou žít spolu, ale zároveň ... celý popis


Mediadesk
Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 1 hlasů
 • -
 • -

Recenze filmu Studená válka

 • Recenze Studená válka na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 60

  Polský režisér Pawel Pawlikowski, tvůrce oscarové Idy, se ve svém ambiciózním snímku Studená válka pokusil na pozadí patnáct let trvající dramatické romance dvou hlavních hrdinů prokousat dějinami válečné Evropy v období druhé světové války a zejména dějinami stalinského Polska, a to na ploše kratší než 90 minut.

 • Recenze Studená válka na iDnes

  Recenze iDnes 70

  Před pěti lety dostal Paweł Pawlikowski Oscara za film Ida, letos vezl z Cannes cenu pro nejlepšího režiséra za Studenou válku, která vstupuje do našich kin. Přináší romanci opravdu překrásnou. A studenou.

 • Recenze Studená válka na Total film

  Recenze Total film 90

  Studená válka (2018) Studená válka minimalistickou formou vypráví příběh o nejistotách, zklamáních, ale i vášni za těžkých časů milenců, kteří se stejně jako přitahují také odpuzují. Osobně mám tenhle film se zvláštní vznešeností pořád v sobě i po dvou týdnech, a to i díky jeho poslednímu záběru.

Trailer k filmu

Související články k filmu Studená válka

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Dwayne Johnson v hořícím mrakodrapu a volání na tísňovou linku

  Filmové premiéry: Dwayne Johnson v hořícím mrakodrapu a volání na tísňovou linku

  11. 7. 2018 10:00 Dwayne Johnson zachraňující své blízké, pátrání po ženě volající na tísňovou linku, rodinka strašidel na výletním parníku, příběh osudové lásky v období budování stalinského Polska, život obyčejné brazilské rodiny a příběhy úspěšných chlapů, kteří se přes dno lahve dostali na samotné dno života. V tomto týdnu čeká na české diváky 6 filmových premiér a digitálně restaurovaná verze Svěrákova Akumulátoru 1.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.