Plakát k filmu: Střihoruký Edward

Střihoruký Edward Edward Scissorhands

dokina.cz
8,1

Premiéra 14. 5. 1992
USA, 1990, 101 min

Žánr:
drama, romantický, fantasy
Režie:
Tim Burton | celý štáb
Hrají:
Johnny Depp, Winona Ryder, Dianne Wiest, Anthony Michael Hall, Kathy Baker, Conchata Ferrell, Caroline Aaron, Vincent Price, Alan Arkin, Bryan Larkin, Steven Brill, Brett Rice, Dick Anthony Williams | všichni herci

Za onoho času, v zámku vysoko na kopci žil vědec, který stvořil umělého člověka a dal mu jméno Edward. Přesto, že měl Edward neodolatelný šarm, nebyl dokonalý. Předčasná smrt vědce zanechala Edwarda v nedokončeném stavu - s nůžkami místo prstů.

Edward žil sám až do té doby, než ho jedna milá dáma vzala k sobě domů, aby žil s její rodinou a tak začalo pro Edwarda dobrodružství v barevném ráji.

Film natočil Tim Burton a hlavní roli, Edwarda stvárnil Johnny Depp (Čokoláda, Kokain, Piráti z Karibiku). Toto byla jejich první spolupráce, spolupráce herce a režiséra, kteří spolu od Edwarda natočili už šest filmů (Ospalá díra, Mrtvá nevěsta Tima Burtona, Sweeney Todd...) a točí další. Každý z těchto šesti filmů získal neuvěřitelný ohlas.

Za onoho času, v zámku vysoko na kopci žil vědec, který stvořil umělého člověka a dal mu jméno Edward. Přesto, že měl Edward neodolatelný šarm, nebyl dokonalý. Předčasná smrt ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 2170 hlasů
 • -

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 103.00 CZK 257.89 CZK Přehrát online

Trailer k filmu

Související články k filmu Střihoruký Edward

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Johnny Depp slaví narozeniny. Připomeňme si jeho

  Johnny Depp slaví narozeniny. Připomeňme si jeho "nepirátské" filmy

  9. 6. 2017 12:50 Johnny Depp, v poslední době známý jako kapitán Jack Sparrow z úspěšné filmové série Piráti z Karibiku, zahájil svoji filmovou kariéru v roce 1984 ve filmu Noční můra z Elm Street. Jeho hvězda od té doby stoupala a v dnešní době je považován za jednoho z nejúspěšnějších herců současnosti. Johnny Depp dnes slaví své 54. narozeniny a my si představíme některé "nepirátské" filmy z jeho bohaté filmografie.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Johnny Depp slaví padesátiny

  Johnny Depp slaví padesátiny

  9. 6. 2013 09:00 Pronikavý pohled, tenký knírek, indiánský původ a pověst divokého zpustlíka - to je Johnny Depp. Od ostatních hollywoodských hezounků jej odlišuje spolupráce s režiséry typu Jima Jarmusche či Terryho Gilliama a záliba v podivných rolích a charakterech. Na prahu padesátky, kterou oslaví v neděli, jich má jedna z největších současných star na kontě hezkou řádku.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Fešák s uhrančivým pohledem: Osudovou lásku potkal v Paříži

  Fešák s uhrančivým pohledem: Osudovou lásku potkal v Paříži

  VIDEO 7. 6. 2013 13:15 Pronikavý pohled, tenký knírek, indiánský původ a pověst divokého zpustlíka - to je Johnny Depp. Od ostatních hollywoodských hezounků jej odlišuje spolupráce s režiséry typu Jima Jarmusche či Terryho Gilliama a záliba v podivných rolích a charakterech. Na prahu padesátky, kterou oslaví v neděli, jich má jedna z největších současných star na kontě hezkou řádku. 

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.