Plakát k filmu: Strážci Galaxie

Strážci Galaxie Guardians of the Galaxy

dokina.cz
8,2

Premiéra 31. 7. 2014
USA, 2014, 121 min, od 12 let

Žánr:
dobrodružný, akční, sci-fi
Režie:
James Gunn | celý štáb
Hrají:
Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Lee Pace | všichni herci

Společnost Marvel, která divákům již představila světově úspěšné filmové série Iron Man, Thor, Captain America a Avengers, přichází se zcela novým týmem – Strážci galaxie. Tentokrát se součástí filmového světa společnosti Marvel stává také vesmír!

V tomto akcí nabitém, výpravném vesmírném dobrodružství se odvážný dobrodruh Peter Quill stává středem zájmu nájemných zabijáků poté, co Ronanovi, mocnému padouchovi s plány ohrožující celý vesmír, ukradne tajemnou kouli. Aby neúnavnému Ronanovi unikl, je Quill nucen spojit své síly se čtveřicí pozoruhodných hrdinů – Rocketem, po zuby ozbrojeným mývalem, Grootem, humanoidem, který připomíná strom, vražednou a tajemnou Gamorou a pomstychtivým Draxem Ničitelem. Když ale Quill objeví skutečnou moc koule a hrozbu, která se v ní ukrývá a ohrožuje celý vesmír, musí udělat vše pro to, aby nesourodá skupina táhla za jeden provaz a v posledním zoufalém souboji se pokusila zachránit osud celé galaxie.

Společnost Marvel, která divákům již představila světově úspěšné filmové série Iron Man, Thor, Captain America a Avengers, přichází se zcela novým týmem – Strážci galaxie. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 91 hlasů

Kde se podívat online?

438.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Strážci Galaxie

 • Recenze Strážci Galaxie na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

  Matnějšího záporáka a standardní děj tentokrát přemáhá spousta nadhledu a především obří porce rychlopalného humoru. Strážci Galaxie okamžitě putují mezi nejzábavnější comicsové hrdiny, jimž chybí akorát mohutnější výzva a o něco podvratnější odbočky. I tak ale jedou celé dvě hodiny na maximum a není velkých pochyb o tom, že Marvel znovu boduje. Jen holt ne tak triumfálně, jak jste možná doufali.

 • Recenze Strážci Galaxie na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Kdo že to má zachránit galaxii? Floutek zloděj ze Země, potetovaný kulturista, zelená sexy žena, mýval a strom. Ano, mýval a strom . Jde o adaptaci poněkud obskurního comicsu, který jsem pochopitelně nikdy nečetl, což je možná trochu na závadu, protože jsem se ve všech těch jménech postav a míst chvílemi trochu ztrácel.

 • Recenze Strážci Galaxie na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 90

  Strážci Galaxie opravdu překvapili a to v pozitivním slova smyslu. I když se nejedná o tak hvězdný tým jako jsou Avengers, rozhodně o nich ještě uslyšíme. Jsou totiž neskutečně svěží, energičtí, blázniví a zábavní. Dejte jim šanci a pojďte si zatrsat.

 • Recenze Strážci Galaxie na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  Strážci Galaxie jsou natočeni podle amerického komiksu vydaného společností Marvel, která v současnosti kromě publikování komiksů produkuje i superhrdinské filmy, které jsou jejich adaptacemi, a spojuje je do uceleného univerza, respektive do různých alternativních dějových struktur téhož univerza. Ve filmech o členech skupiny Avengers (Thor, Iron Man…) si připravovali půdu tím, že u některých z nich lupli do potitulkových sekvencí nejednu postavu, která se nyní vyskytuje i ve Strážcích Galaxie. Pro fanoušky je to takový bonus. Ovšem průměrnému divákovi, který jde do kina na akční blockbuster, to bude jedno, protože si ty sekvence pravděpodobně stejně nebude pamatovat. Z hlediska děje navíc žádný význam nemají.

Trailer k filmu

Související články k filmu Strážci Galaxie

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.