Plakát k filmu: Strážci Galaxie

Strážci Galaxie Guardians of the Galaxy

dokina.cz
8,2

Premiéra 31. 7. 2014
USA, 2014, 122 min, od 12 let

Žánr:
dobrodružný, akční, sci-fi
Režie:
James Gunn | celý štáb
Hrají:
Chris Pratt, Zoe Saldana, Vin Diesel, Bradley Cooper, Lee Pace, Michael Rooker, Karen Gillan, Djimon Hounsou, John C. Reilly, Glenn Close, Benicio Del Toro, Laura Haddock, Sean Gunn, Peter Serafinowicz, Gregg Henry, Tom Proctor, Sharif Atkins, Brendan Fehr, Tomas Arana, Nathan Fillion | všichni herci

Společnost Marvel, která divákům již představila světově úspěšné filmové série Iron Man, Thor, Captain America a Avengers, přichází se zcela novým týmem – Strážci galaxie. Tentokrát se součástí filmového světa společnosti Marvel stává také vesmír!

V tomto akcí nabitém, výpravném vesmírném dobrodružství se odvážný dobrodruh Peter Quill stává středem zájmu nájemných zabijáků poté, co Ronanovi, mocnému padouchovi s plány ohrožující celý vesmír, ukradne tajemnou kouli. Aby neúnavnému Ronanovi unikl, je Quill nucen spojit své síly se čtveřicí pozoruhodných hrdinů – Rocketem, po zuby ozbrojeným mývalem, Grootem, humanoidem, který připomíná strom, vražednou a tajemnou Gamorou a pomstychtivým Draxem Ničitelem. Když ale Quill objeví skutečnou moc koule a hrozbu, která se v ní ukrývá a ohrožuje celý vesmír, musí udělat vše pro to, aby nesourodá skupina táhla za jeden provaz a v posledním zoufalém souboji se pokusila zachránit osud celé galaxie.

Společnost Marvel, která divákům již představila světově úspěšné filmové série Iron Man, Thor, Captain America a Avengers, přichází se zcela novým týmem – Strážci galaxie. ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 91 hlasů

Kde se podívat online?

434.69 CZK Přehrát online

Recenze filmu Strážci Galaxie

 • Recenze Strážci Galaxie na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

  Matnějšího záporáka a standardní děj tentokrát přemáhá spousta nadhledu a především obří porce rychlopalného humoru. Strážci Galaxie okamžitě putují mezi nejzábavnější comicsové hrdiny, jimž chybí akorát mohutnější výzva a o něco podvratnější odbočky. I tak ale jedou celé dvě hodiny na maximum a není velkých pochyb o tom, že Marvel znovu boduje. Jen holt ne tak triumfálně, jak jste možná doufali.

 • Recenze Strážci Galaxie na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Kdo že to má zachránit galaxii? Floutek zloděj ze Země, potetovaný kulturista, zelená sexy žena, mýval a strom. Ano, mýval a strom . Jde o adaptaci poněkud obskurního comicsu, který jsem pochopitelně nikdy nečetl, což je možná trochu na závadu, protože jsem se ve všech těch jménech postav a míst chvílemi trochu ztrácel.

 • Recenze Strážci Galaxie na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 90

  Strážci Galaxie opravdu překvapili a to v pozitivním slova smyslu. I když se nejedná o tak hvězdný tým jako jsou Avengers, rozhodně o nich ještě uslyšíme. Jsou totiž neskutečně svěží, energičtí, blázniví a zábavní. Dejte jim šanci a pojďte si zatrsat.

 • Recenze Strážci Galaxie na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 80

  Strážci Galaxie jsou natočeni podle amerického komiksu vydaného společností Marvel, která v současnosti kromě publikování komiksů produkuje i superhrdinské filmy, které jsou jejich adaptacemi, a spojuje je do uceleného univerza, respektive do různých alternativních dějových struktur téhož univerza. Ve filmech o členech skupiny Avengers (Thor, Iron Man…) si připravovali půdu tím, že u některých z nich lupli do potitulkových sekvencí nejednu postavu, která se nyní vyskytuje i ve Strážcích Galaxie. Pro fanoušky je to takový bonus. Ovšem průměrnému divákovi, který jde do kina na akční blockbuster, to bude jedno, protože si ty sekvence pravděpodobně stejně nebude pamatovat. Z hlediska děje navíc žádný význam nemají.

Trailer k filmu

Související články k filmu Strážci Galaxie

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.