Plakát k filmu: Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann

dokina.cz
7,0

Premiéra 15. 5. 2014
Švédsko, 2013, 114 min

Žánr:
komedie, dobrodružný, drama
Režie:
Felix Herngren | celý štáb
Hrají:
Robert Gustafsson, Iwar Wiklander, Jens Hultén, Alan Ford, Georg Nikoloff | všichni herci

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel má na svém kontě několik milionů prodaných výtisků po celém světě a čísla stále rostou. V dubnu překročily prodeje jen v Německu hranici dvou milionů výtisků a ve Francii jeden milion výtisků. Britský Independent Jonassonovu knihu nedávno označil za „literární senzaci desetiletí“. Sám autor vysvětluje nečekaný úspěch tím, že příběh o jednom veselém útěku z domova důchodců a také o neuvěřitelném životním osudu svéhlavého muže, který se sice nikdy nezajímal o politiku, ale přesto byl vždy nějak zapleten do velkých historických událostí 20. století, oslovuje ty, kteří žijí všedně. „Obecně platí, že všichni žijeme šedé životy,“ podotkl Jonasson.

Natáčení road movie o bezstarostném staříkovi Allanu Karlssonovi se ujal úspěšný švédský režisér Felix Herngren. Do hlavní role obsadil jednoho z nejoblíbenějších švédských komiků Roberta Gustafssona. „Stoletý stařík je mistrovské komediální dílo vytvořené proto, aby se stalo filmem,“ konstatoval režisér Felix Herngren. „Je to sága s univerzálním tématem, velkým srdcem a smyslem pro humor, která dokonale funguje nehledě na hranice a oslovuje lidi po celém světě,“ dodal producent Nice FLX Pictures Patrick Nebout. Ve Skandinávii bude mít film Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann, anglicky The 100-Year-Old Man Who Climbed Out of the Window and Disappeared) premiéru koncem roku, už nyní je jistá distribuce také ve Velké Británii, Francii, Austrálii, Holandsku, Belgii, Lucembursku, Německu a Rakousku. Další vlna zájmu se dá očekávat po uvedení v Cannes.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel má na svém kontě několik milionů prodaných výtisků po celém světě a čísla stále rostou. V dubnu překročily prodeje jen v Německu ... celý popis


Mediadesk
Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 2 hlasů
 • -
 • -

Kde se podívat online?

Přehrát online

Recenze filmu Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

 • Recenze Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Allanu Karlssonovi je 100 let, dostal dort, ale v domově důchodců se mu nelíbí, takže vylézá z okna, míří na nejbližší nádraží, omylem ukradne kufr s 50 miliony korun (švédských) a mizí co nejdál (tzn. o pár měst za kopec, protože nemá na dražší vstupenku - v tu chvíli totiž ještě neví, co je v kufru). Allan se seznamuje s různými divnými lidičkami, snaží se vypořádat s gangstery, kteří po něm jdou, a přitom vzpomíná na celý svůj pohnutý život - od dětství, přes kariéru experta na výbušniny, až po svá setkání s nejmocnějšími státníky, kteří se s ním kamarádili nejdříve proto, že uměl sestrojit atomovou bombu a později proto, že je slavný špion - nebo si to o něm aspoň myslí. Nevím jak slavná knižní předloha, ale filmová adaptace se velmi, velmi, opravdu velice moc inspirovala filmovým Forrestem Gumpem , případně Benjaminem Buttonem , Velkou rybou a Járou Cimrmanem, ležícím, spícím .

 • Recenze Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Zábavné knihy Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel se prodalo jen u nás padesát tisíc, celkem miliony. Stejnojmenný film, který právě dorazil do Česka, potěší také. Ale víc z něj čiší, jak moc opisuje Forresta Gumpa.

 • Recenze Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 80

  Možná, že se u Stoletého staříka nebudeme smát od začátku do konce, ale těch pár přestávek mezi útoky na bránici naše tělo potřebuje tak jako tak.

Trailer k filmu

Související články k filmu Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel - recenze švédské komedie

  Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel - recenze švédské komedie

  12. 5. 2014 08:00 Allanu Karlssonovi je 100 let, dostal dort, ale v domově důchodců se mu nelíbí, takže vylézá z okna, míří na nejbližší nádraží, omylem ukradne kufr s 50 miliony korun (švédských) a mizí co nejdál (tzn. o pár měst za kopec, protože nemá na dražší vstupenku - v tu chvíli totiž ještě neví, co je v kufru).

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.