Plakát k filmu: Století Miroslava Zikmunda

Století Miroslava Zikmunda Století Miroslava Zikmunda

dokina.cz
7,5

Premiéra 4. 9. 2014
Česká Republika, 2013, 75 min

Žánr:
dokumentární
Režie:
| celý štáb
Hrají:
Miroslav Zikmund, Jiří Hanzelka | všichni herci

Kdyby tak žil nějaký člověk, který by posledních sto bouřlivých let v dějinách světa dokázal popsat, kdo by si to pamatoval! Představte si muže, který posledních sedmdesát let dennodenně píše deník.

Představte si muže, který byl v Africe, když končil koloniální systém, který se setkal s prezidenty i lidojedy, s Gagarinem i Hillarym, muže, který psal Ruské vládě kritiku socialismu, a který si v osmašedesátém oficiálně stěžoval na vládních místech Ruska i Československa.

Ten muž se jmenuje Miroslav Zikmund.

Kdyby tak žil nějaký člověk, který by posledních sto bouřlivých let v dějinách světa dokázal popsat, kdo by si to pamatoval! Představte si muže, který posledních sedmdesát let ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 0 hlasů
 • -
 • -
 • -

Recenze filmu Století Miroslava Zikmunda

 • Recenze Století Miroslava Zikmunda na fffilm

  Recenze fffilm 80

  Tak se opět musím k něčemu přiznat: O Hanzelkovi a Zikmundovi jsem věděl jen to, že to byli češi, kteří jezdili po světě a psali o tom. Někdy cca. před 100 lety. Skutečnost je taková, že jezdili až po 2. světové válce a že Miroslav Zikmund stále žije. Je mu přes 95 let, ale je stále neuvěřitelně čiperný! Tento český dokument nám během přibližně 100 minut nabídne průřez celým jeho téměř stoletým životem (odtud název filmu). A je to moc vydařený průřez, což jistě souvisí s tím, že Zikmund byl je zajímavý člověk.

 • Recenze Století Miroslava Zikmunda na iDnes

  Recenze iDnes 65

  Počali ho za Habsburků, narodil se už do první republiky. Zažil dvě okupace, vpád i pád komunismu, slávu i zákazy, ale hlavně spolu s Jiřím Hanzelkou objevoval Čechům svět. Cestopisný životopis Století Miroslava Zikmunda právě jde do kin.

 • Recenze Století Miroslava Zikmunda na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 80

  Zikmund hýří humorem v současném rozhovoru a při vzpomínání na události dávno uběhlé. Vždyť obklopen disidenty a sledován StB v období normalizace, nějaké to odlehčení určitě potřeboval. Materiál z ciziny, na němž se samozřejmě podepsalo stáří, je stále aktuální. Duch dvou přátel nadále žije v našem národě, posiluje jeho kulturu.

Trailer k filmu

Související články k filmu Století Miroslava Zikmunda

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.